Helldorado
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album van My Dying Bride?

As The Flower Withers [1992]
Turn Loose The Swans [1993]
The Angel And The Dark River [1995]
Like Gods Of The Sun [1996]
34.788%... Complete [1998]
The Light At The End Of The World [1999]
The Dreadful Hours [2001]
Songs Of Darkness, Words Of Light [2004]
A Line Of Deathless Kings [2006]
For Lies I Sire [2009]
A Map Of All Our Failures [2012]
Feel The Misery [2015]
The Ghost Of Orion [2020]
A Mortal Binding [2024]

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 oktober:
  • All Them Witches en Elder
  • Wind Rose, Orden Ogan en Angus McSix
  • 17 oktober:
  • Floor Jansen
  • 18 oktober:
  • Delain, Moonlight Haze en Sinheresy
  • Helloween en Beast In Black
  • 19 oktober:
  • Battle Beast, Vanaheim en Solarcycles
  • Dominum en Majestica
    15 november:
  • Blackbriar en Forever Still
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Plan Nine
Kalender
Vandaag jarig:
  • "Dizzy" Dean Davidson (Britny Fox) - 65
  • Benoît Blin (Monolithe) - 45
  • Bob van Deutekom (Dystopia) - 33
  • Christian Müller (Night In Gales) - 48
  • Claudio Botarro Neira (Poema Arcanus) - 50
  • Dario "Darian" Beretta (Drakkar) - 49
  • Dax Riggs (Acid Bath) - 52
  • Don Stevenson (Moby Grape) - 84
  • Elize Ryd (Amaranthe) - 41
  • Jacob Bannon (Converge) - 49
  • Jaroslav "Erno" Šedivý (Flamengo) - 78
  • Jonathan "Jon" Merrelaar (Drain Life) - 46
  • Jonathan Portnoy (Sorxe) - 54
  • Jyrki 69 (The 69 Eyes) - 57
  • Kenny Callebaut (Cathubodua) - 32
  • Larrie Londin (Journey)† - 82
  • Martin (Manatark) - 49
  • Pedro Paixão (Moonspell) - 52
  • Simon McKay (The Agonist) - 39
  • Steven van Dijck (Gitaron) - 34
  • Tim Mallare (Overkill) - 60
  • Vyacheslav Butusov (Nautilus Pompilius) - 64

Vandaag overleden:
  • Gordon Haskell (King Crimson) - 2020
Review

Blackbird Angels - Solsorte
Jaar van release: 2023
Label: Frontiers Music Srl

 -

Blackbird Angels is een muzikaal project van L.A. Guns-gitarist Tracii Guns dat ontstaan is uit de behoefte om een album te schrijven dat beïnvloed is door muziek die hem inspireerde in zijn tienerjaren. Het gaat daarbij om artiesten als Led Zeppelin, Bad Company en Peter Frampton. Guns is al lang van plan om een plaat op te nemen met bassist/zanger Todd Kerns (Slash, The Age Of Electric), waarmee hij al jaren bevriend is. Met Adam Hamilton op drums is de line-up compleet en is de eerste plaat Solsorte geboren.

Solsorte komt goed uit de startblokken. Shut Up (You Know I Love You) is een mooie opener die de jarenzeventigrock eer aandoet met een lekkere, sleazy gitaarriff die centraal door het nummer loopt. Ook de dubbel opgenomen vocalen van Kerns doen het goed. Zijn stem past perfect bij deze seventies-hardrock. In Mine (All Mine) komen zijn vocalen nog weer wat beter uit de verf. Ook in Worth The Wait komt Blackbird Angels goed voor de dag. De Led Zeppelin-achtige riffs worden hierin wat meer gecombineerd met een slepender, moderner geluid.

Hierna zakt de plaat toch flink in. Er volgen nog uptempo rockers (Coming In Hot, Only Everything) en ballads (Better Than This en The Last Song) die nog enigszins de moeite waard zijn, maar ook zijn er een paar tracks die ondanks meerdere luisterbeurten simpelweg niet memorabel genoeg zijn. Tracii Guns laat regelmatig nog wat mooie riffs en solo’s horen en ook Todd Kerns blijkt over de gehele plaat gezien een prima rockzanger. Op Solsorte heeft het project Blackbird Angels zijn kruid echter al grotendeels verschoten na het eerste kwartier. Het is een aardige plaat die vooral leuk is voor de heren zelf, maar een essentieel album is dit niet.

Tracklist:
1. Shut Up (You Know I Love You)
2. Mine (All Mine)
3. Worth The Wait
4. Coming In Hot
5. On And On/Over And Over
6. Only Everything
7. Broken In Two
8. Better Than This
9. Unbroken
10. The Last Song
11. Scream Bloody Murder

Score: 69 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 17 november 2023

Meer Blackbird Angels:

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.