Alcatraz
Enquête

Hoeveel concerten in het Rotterdamse stadion De Kuip heb jij bijgewoond?

meer dan tien
negen of tien
zeven of acht
vijf of zes
vier
drie
twee
één
nul

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 juli:
  • Halestorm
  • 4 juli:
  • Hemelbestormer
  • 5 juli:
  • Hellmond Open Air
  • Anger Machine, None Shall Fall, Man as Plague en Disquiet
  • Destruction, Horizon Ignited, Lies, Vengeance, Jitizer, She's got Balls, Zubzero, Drovich
  • Overkill en Vicious Rumors
  • Therapy?
  • 6 juli:
  • DragonForce
  • Pirate Metal Party
Kalender
Vandaag jarig:
  • Buddy Lackey (Psychotic Waltz) - 59
  • Ralf Gyllenhammar (Mustasch) - 59
  • Roddy Bottum (Faith No More) - 62
  • Rolf "Rock 'N' Rolf" Kasparek (Running Wild) - 64
  • Stephen Stickler (fotograaf)† - 60
  • Vito Bratta (White Lion) - 64
  • Willie Dixon† - 110

Vandaag overleden:
  • Cub Koda (Brownsville Station) - 2000
Review

Prong - State Of Emergency
Jaar van release: 2023
Label: SPV/Steamhammer Records

 -

Wie het optreden van Prong heeft gezien op Dynamo Metalfest twee maanden geleden heeft al een aardig voorschot gehad op het nieuwe Prong-album. De band speelde namelijk enkele nummers van het onlangs verschenen State Of Emergency, het veertiende album van de New Yorkse groovemetalformatie. Wanneer je het over Prong hebt, dan heb je het tegenwoordig eigenlijk alleen over Tommy Victor. Begrijpelijk, want hij is de zanger, gitarist en onbetwiste leider van Prong en wisselt bij liveoptredens en in de studio regelmatig van bassist en drummer. Op State Of Emergency heeft Victor gebruikt gemaakt van de diensten van Griffin McCarthy (drums) en producer Steve Evetts heeft de basgitaarpartijen ingespeeld.

De laatste plaat van Prong, Zero Days, dateert alweer van 2017. Dat we zo lang moesten wachten heeft niet alleen te maken gehad met de pandemie, maar ook omdat Tommy Victor druk is geweest met zijn gezin en ondertussen twee keer vader is geworden. Ook is nog altijd druk aan het toeren met Danzig. Het laatste songmateriaal mag dan zeven jaar oud zijn, het nieuwe sluit daar eigenlijk perfect op aan. Prong-fans komen niet voor verrassingen te staan. State Of Emergency is een album dat gedomineerd wordt door gitaarriffs en de bekende rechttoe rechtaan, schreeuwende zang van Victor. The Descent, Breaking Point, Non-Existence en Who Told Me tonen typische groove metal met bijhorende meeschreeuwrefreinen. In Light Turns Black en de titeltrack zijn de New York-hardcore-roots van Prong weer terug te horen. De postpunkinvloeden van Killing Joke zijn terug te horen in Obeisance en Disconnected.

State Of Emergency is vooral een herkenbare Prong-plaat geworden. Aan de ene kant klinkt deze vertrouwd, maar wanneer je de nummers wat vaker beluisterd, is te merken dat Tommy Victor Prong een wat meer divers geluid wil meegeven. Het zit hem hier in kleine dingen, want het typische, directe Prong-geluid overheerst. State Of Emergency is niet het beste Prong-album. Daarvoor missen songs toch wat karakter. Desondanks is dit toch weer een vermakelijke toevoeging aan de Prong-discografie.

Tracklist:
1. The Descent
2. State Of Emergency
3. Breaking Point
4. Non-Existence
5. Light Turns Black
6. Who Told Me
7. Obeisance
8. Disconnected
9. Compliant
10. Back (NYC)
11. Working Man (Rush-cover)

Score: 76 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 17 oktober 2023

Meer Prong:

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.