Into The Grave 2026
Enquête

Als je nu terugkijkt op de muziek van 2006, want vind jij dan het gaafste studio-album uit dat jaar?

Agalloch - Ashes Against The Grain
Amon Amarth - With Oden On Our Side
Celtic Frost - Monotheist
Delain - Lucidity
Dragonforce - Inhuman Rampage
Eluveitie - Spirit
Enslaved - Ruun
Hatebreed - Supremacy
In Flames - Come Clarity
Insomnium - Above The Weeping World
Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
Killswitch Engage - As Daylight Dies
Lamb Of God - Sacrament
Legion Of The Damned - Malevolent Rapture
Mastodon - Blood Mountain
Motörhead - Kiss Of Death
My Dying Bride - A Line Of Deathless Kings
Sabaton - Attero Dominatus
Satyricon - Now, Diabolical
Slayer - Christ Illusion
Stone Sour - Come What(ever) May
Tool - 10,000 Days
Trivium - The Crusade
Wolfmother - Wolfmother
een andere studio-cd uit 2006, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 juni:
  • ACIDEZ en Rotzorg
  • South Of Heaven festival
  • 9 juni:
  • Alter Bridge
  • 10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila Kovács (Akela) - 46
  • Axtwald (Negator) - 45
  • Dave Navarro (Jane’s Addiction) - 59
  • Henri Samuli Seppälä (Children Of Bodom) - 46
  • James Smith (Season's End) - 44
  • Len Arran (Skunk Anansie) - 65
  • Mark Reale (Riot)† - 71
  • Ole Alexander Myrholt (Enslavement Of Beauty) - 48
  • Pim Blankenstein (Officium Triste) - 56
  • Sebastian Paul (Syrens Call) - 57
  • Suvi Grym (Vanguard) - 47
  • Tomi Ullgren (Rapture) - 48
  • Yiotis Dounas (Blade Of Spirit) - 41

Vandaag overleden:
  • Christopher Lee (Rhapsody Of Fire) - 2015
  • Wally Gold (producent) - 1998
Review

Mustang - Beyond Raging Thunder
Jaar van release: 2023
Label: Fighter Records

 -

Het zal een flinke opluchting voor Mustang zijn om na acht jaar hard werken eindelijk een debuutalbum uit te kunnen brengen. Beyond Raging Thunder heet de schijf en deze telt tien nummers. Het Indiase vijftal maakt traditionele heavy metal en bewandelt daarmee hetzelfde pad als de inmiddels succesvolle landgenoten van Kryptos.

Het album opent met een totaal overbodige introtrack Odyssey. Overbodig, want de eerste single Children Of Thunder kent eveneens een langgerekte introductie die eindigt in een geweldige, hoge krijs van frontman Arijit 'Piercer' Dutta. Heerlijk! De rest van de track is al even interessant met strak gitaarwerk, een prominent drumgeluid, een duidelijk aanwezige bas en pakkende, eenvoudig te verteren melodielijnen. De traditionele metal galoppeert je tegemoet. Het is niet voor niets dat de begeleidende clip, waarin de band voorzien is van lang haar, pornosnorren en Judas Priest-shirts al op enthousiaste reacties kon rekenen.

Dat de band Judas Priest-shirts draagt is met opzet, want op diverse momenten herinnert Mustang aan de Britse metallegende met gelijkaardig gitaarwerk, spaarzaam synthesizergebruik en zelfs een aardige cover van Ram It Down. De Indiërs kijken echter verder in de rijke metalhistorie, want met hun muziek slaan zij een brug tussen Crimson Glory, King Diamond en speed metal. Het klinkt als een gouden combinatie.

Het zijn voornamelijk de vocalen van Piercer die de show stelen. De oerkreet van de eerste single wordt op diverse momenten herhaald, maar het zijn vooral de diversiteit en de bijzondere accenten, waarmee hij de ietwat simpele teksten opleukt, die aanspreken. Enkele hoogtepunten zijn Queen Of Red Light en Electric Ecstasy. De rest van de band mag echter niet onbenoemd blijven, want het gitaarwerk van 'Styx' en 'Scorcher' is dik in orde, evenals de retestrakke ritmepartijen van 'Sorcerer' en 'Maniac'. Originaliteit zal de heren aan hun reet roesten.

Een minpunt is vooral de lengte van de tracks. Slechts drie songs (inclusief de introductie) duren korter dan zes minuten. Het resultaat is af en toe een teveel aan herhaling. Wellicht dat een betere verdeling van korte en snelle tracks Beyond Raging Thunder ook goed zou hebben gedaan, want maar liefst vier van de vijf nummers die volgen op Ram It Down doen het (gedeeltelijk) rustiger aan. Het is niet dat het kwintet daar geen raad mee weet, maar verandering van spijs doet eten. Toch kun je als liefhebber van traditionele heavy metal alleen maar enthousiast worden van dit debuut, waarop de jaren tachtig herleven.

Tracklist:
1. Odyssey
2. Children Of Thunder
3. Cosmic Rage
4. Queen Of Red Light
5. Ram It Down (Judas Priest-cover)
6. Realm Of Madness
7. Electric Ecstasy
8. Voyager
9. Terror Striker
10. Sapphire

Score: 81 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 3 oktober 2023

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.