Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in augustus 2025 werd uitgebracht?

Babymetal - Metal Forth
Baest - Colossal
Blackbraid - Blackbraid III
Blackbriar - A Thousand Little Deaths
Burning Witches - Inquisition
Centuries Of Decay - A Monument To Oblivion
Chevelle - Bright As Blasphemy
Defacement - Doomed
Deftones - Private Music
Déhà - Ashes As Rain
Desaster - Kill All Idols
Halestorm - Everest
Hammer King - Make Metal Royal Again
Helloween - Giants And Monsters
In Mourning - The Immortal
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 1
Månegarm - Edsvuren
Martyr - Dark Believer
Mob Rules - Rise Of The Ruler
Pilgrimage - From Amber To Sun
Rise Against - Ricochet
Signs Of The Swarm - To Rid Myself Of Truth
Unleashed - Fire Upon Your Lands
Vicious Rumors - The Devil's Asylum
een ander album uit augustus 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 01-10-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dirk Sauer (Edguy) - 48
  • Jani Koskela (Saattue) - 51
  • Michael "Miron" Chirva (Tvangeste) - 50
  • Omar Rodríguez-López (The Mars Volta) - 50
  • Sarp Keski (Heretic Soul) - 39
Review

Omnicidal - The Omnicidalist
Jaar van release: 2023
Label: Non Serviam Records

 -

Omnicidal is een band om in de gaten te houden. Het debuutalbum The Omnicidalist weet te overtuigen met een mix van old school Zweedse death en Gotenburgse melodeath met tintjes thrash en black.

Wat meteen opvalt is de goede, volle sound van deze plaat. Het album is opgenomen in Jordaniusounds Studio in Borås, Zweden. De mix en mastering zijne erg goed gedaan door Mikael MRG Andersson (Egonout) van Soundport Studio. Het Nederlandse Non Serviam Records heeft de heren onder contract. Het slagwerk van drummer Stefan Jansson (Jord, ex-Zephyra), de baslijnen van Andreas Strandh (Sister Sin), de vocalen van zanger/gitarist Sebastian Svedlund (Rimfrost, Jord, ex-Trident) en het soleerwerk van gitarist Fredrik Jordanius (ex-Conviction, ex-Ablaze) staan glashelder in de mix.

De plaat trapt af met de twee stevige tracks By Knife en WWD. De combinatie van OSDM en melodeath komt goed naar voren en vooral WWD heeft catchy melodieuze riffs naast de agressieve growls en screams. Sebastian Svedlund houdt het vooral bij de wat hogere screams die typerend zijn voor melodeath, maar zijn diepere grunts zijn erg goed, zoals te horen in The Passenger. Sowieso heeft The Passenger een zwaardere, strakkere sound. Dat het tempo iets meer wordt losgelaten, betekent zeker niet dat de aandacht verslapt. Sterker nog, dit is het hoogtepunt op de plaat.

Het vasthouden van de aandacht lukt niet bij iedere track waar wat minder snelheid inzit. Slow Decay begint veelbelovend met een melodieuze, zware sound, maar in de loop van het nummer gebeurt er vrij weinig. Wel is de keelzang een leuk element in deze track. Snelle, thrashy nummers als Cemetary Scream en Infernum bevatten fraaie baslijnen en catchy riffs. The Reaping en Ten Shots hebben een brutere sound en neigen naar blackened death. Kortom, de formatie richt zich niet op slechts één genre, maar voegt verschillende invloeden samen tot een strak geheel.

Op The Omnicidalist is feitelijk geen slechte track te vinden. In de overvloed aan nieuwkomers weet Omnicidal een kwalitatief hoogwaardig debuut af te leveren. Voor liefhebbers van Zweedse death is de plaat een aanrader, maar ook voor thrashers is het een interessant album.

Tracklist:
1. By Knife
2. WWD
3. The Passenger
4. Cemetary Scream
5. Infernum
6. The Neverborn
7. The Reaping
8. Narcissistic Abuse
9. Ten Shots
10. Slow Decay

Score: 81 / 100

Reviewer: Tanya
Toegevoegd: 29 juni 2023

Meer Omnicidal:

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.