Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete (reguliere) studio-album van Paradise Lost?

Lost Paradise [1990]
Gothic [1991]
Shades Of God [1992]
Icon [1993]
Draconian Times [1995]
One Second [1997]
Host [1999]
Believe In Nothing [2001]
Symbol Of Life [2002]
Paradise Lost [2005]
In Requiem [2007]
Faith Divides Us, Death Unites Us [2009]
Tragic Idol [2012]
The Plague Within [2015]
Medusa [2017]
Obsidian [2020]
Ascension [2025]

[ Uitslag | Enquêtes ]

    30 januari:
  • Dead Head en Burning
  • Guano Apes
  • 31 januari:
  • Ensiferum, Freedom Call en Dragony
  • Hemelbestormer en Gavran
  • Objector
  • Prikkeldraad
    Met Pigteeth, Necrology en Grit
  • Teneum, XIII Thorns en Pandaemonic Descent
  • 1 februari:
  • Helleruin, Infinity en Messor Falce
  • 4 februari:
  • Counterparts, Sunami, One Step Closer en God Complex
  • The Callous Daoboys
  • 5 februari:
  • Mayhem, Marduk en Immolation
Kalender
Vandaag jarig:
  • Doug Lunn (Andy Summers)† - 72
  • Marcel Jacob (Yngwie Malmsteen)† - 62
  • Martijn Spierenburg (Within Temptation) - 51
  • Phil Collins (Genesis) - 75
  • Sterghios Moschos (De Profundis) - 47

Vandaag overleden:
  • John Barry (componist) - 2011
  • Marianne Faithfull - 2025
Review

Mal - Malbum
Jaar van release: 2022
Label: Ordovician Records

 -

Ze zijn een beetje mal bij het uit Minneapolis, Minnesota afkomstige Mal. Dat begint al bij de (m)albumtitel van het onderhavige object: Malbum. Maar - u gokte het al - daar blijft het niet bij. Ook de muziek staat bol van de malversaties en maledicties.

Songstructuren? Ben je mal! Daar heeft het kwartet maling aan; het interesseert ze geen ene mallemoer; of nouja, de heren hebben er in ieder geval geen standaardmal voor gebruikt, want de nummers gaan werkelijk waar (m)alle kanten op, of, zoals track nummer vijf het treffend omschrijft: Nothing At All Happens Again. De ene na de andere mallote riff voorzien van malse saxofoonklanken wordt op u afgevoerd.

En dan die maligne poging tot zang in Friend Song. Wat een malheur. Ik weet niet wat voor malafide zaakjes hier achter schuilgaan, maar het is niet mals - wat een malaise. Het langste woord dat begint met 'mal' dat ik kon verzinnen is overigens malariabestrijding. Dat slaat als een tang op een varken, maar het geeft u enige houvast als het gaat om het thema van dit album.

Ze zijn bij Mal overduidelijk de malsten. Vanavond heb ik niet voldoende aan een maltbiertje, ik grijp naar de malagawijn. U kunt zichzelf oprecht afvragen wat u aan deze review heeft, maar diezelfde vraag is op zijn plaats bij Malbum. Kunstig, Kunst met een grote K, de rest is geschiedenis en daarmee moet u het vandaag doen.

Tracklist:
1. No We Don't Yet
2. It Feels Like The World Is Yours
3. It's Right This Way
4. The Weight of Anything
5. Nothing At All Happens Again
6. Friend Song
7. Wrong Time
8. Don't Go Out
9. I Can't Reach

Score: 77 / 100

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 28 november 2022

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.