Enquête

Welke song bevat jouw favoriete gitaarsolo aller tijden?

Accept - Metal Heart
Alter Bridge - Blackbird
Black Sabbath - War Pigs
Dragonforce - Through The Fire And Flames
Guns N' Roses - November Rain
Iron Maiden - Powerslave
Jimi Hendrix Experience - All Along The Watchtower
Joe Satriani - Surfing With The Alien
Judas Priest - Painkiller
Led Zeppelin - Stairway To Heaven
Lynyrd Skynyrd - Free Bird
Mayhem - Freezing Moon
Megadeth - Hangar 18
Metallica - Fade To Black
Ozzy Osbourne - Crazy Train
Pantera - Floods
Pink Floyd - Comfortably Numb
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Rainbow - Stargazer
Slayer - Angel Of Death
Steve Vai - For The Love Of God
UFO - Rock Bottom
Van Halen - Eruption
Yngwie Malmsteen - Black Star
een andere rock- of metalsong, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Dave Brock (Hawkwind) - 85
  • Dimebag Darrell Abbott (Pantera)† - 60
  • Frank Schiphorst (MaYaN) - 50
  • Fred Durst (Limp Bizkit) - 56
  • Iain Clark (Cressida) - 80
  • KRS-One (Boogie Down Productions) - 61
  • Michael Shuman (Queens Of The Stone Age) - 41
  • Phil Lynott (Thin Lizzy)† - 77
  • Ray Alder (Fates Warning) - 59
  • Robert Plant (Led Zeppelin) - 78

Vandaag overleden:
  • Brent Hinds (Mastodon) - 2025
  • Frankie Banali (Quiet Riot) - 2020
  • Tom Searle (Architects) - 2016
Review

Mal - Malbum
Jaar van release: 2022
Label: Ordovician Records

 -

Ze zijn een beetje mal bij het uit Minneapolis, Minnesota afkomstige Mal. Dat begint al bij de (m)albumtitel van het onderhavige object: Malbum. Maar - u gokte het al - daar blijft het niet bij. Ook de muziek staat bol van de malversaties en maledicties.

Songstructuren? Ben je mal! Daar heeft het kwartet maling aan; het interesseert ze geen ene mallemoer; of nouja, de heren hebben er in ieder geval geen standaardmal voor gebruikt, want de nummers gaan werkelijk waar (m)alle kanten op, of, zoals track nummer vijf het treffend omschrijft: Nothing At All Happens Again. De ene na de andere mallote riff voorzien van malse saxofoonklanken wordt op u afgevoerd.

En dan die maligne poging tot zang in Friend Song. Wat een malheur. Ik weet niet wat voor malafide zaakjes hier achter schuilgaan, maar het is niet mals - wat een malaise. Het langste woord dat begint met 'mal' dat ik kon verzinnen is overigens malariabestrijding. Dat slaat als een tang op een varken, maar het geeft u enige houvast als het gaat om het thema van dit album.

Ze zijn bij Mal overduidelijk de malsten. Vanavond heb ik niet voldoende aan een maltbiertje, ik grijp naar de malagawijn. U kunt zichzelf oprecht afvragen wat u aan deze review heeft, maar diezelfde vraag is op zijn plaats bij Malbum. Kunstig, Kunst met een grote K, de rest is geschiedenis en daarmee moet u het vandaag doen.

Tracklist:
1. No We Don't Yet
2. It Feels Like The World Is Yours
3. It's Right This Way
4. The Weight of Anything
5. Nothing At All Happens Again
6. Friend Song
7. Wrong Time
8. Don't Go Out
9. I Can't Reach

Score: 77 / 100

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 28 november 2022

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.