Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Van welke artiest zou jij in 2026 graag een nieuw album zien verschijnen?

AC/DC
After Forever
Ayreon
Blind Guardian
Carcass
Dool
Enslaved
Evil Invaders
Gojira
Guns N' Roses
Hell
Iced Earth
Iron Maiden
Judas Priest
Mastodon
Metallica
Nevermore
Parkway Drive
Rammstein
Rush
Slipknot
System Of A Down
The Gathering
Tool
een andere artiest, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 januari:
  • Aeternus, Nordjevel, Phantom Fire en The Black Moriah
  • Hesken, Anapoda en Hyla
  • Patriarkh, Arkona, HATE, Halls of Oblivion en Sanity
  • 16 januari:
  • Cryptosis en Hesken
  • Rise Of The Wood, Val Tvoar en Echowreck
  • 17 januari:
  • Electric Callboy, Bury Tomorrow en Wargasm
  • Martyr, Velozza en Red Skelliot
  • Mid Jonno Prog festival
    Met Pravitas, Exist Immortal, Playgrounded en Schizoid Lloyd
  • Shoot The Messiah, Inferum, Ter Ziele en Sordid Empire
  • 18 januari:
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • 20 januari:
  • Lionheart en Madball
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aad Kloosterwaard (Sinister) - 59
  • Adam Jones (Tool) - 61
  • Anaea (Dark Embrace) - 44
  • Biff Byford (Saxon) - 75
  • Carl McCoy (Fields Of The Nephilim) - 63
  • Conrad "Cronos" Lant (Venom) - 63
  • Duke Erikson (Garbage) - 75
  • Earl Hooker† - 96
  • James Hunt (The Eternal) - 48
  • Jesse Damon (Silent Rage) - 67
  • Pete Trewavas (Marillion) - 67
  • Ronnie Van Zant (Lynyrd Skynyrd)† - 78
  • Vadim Smirnov (ZX Spectrum) - 46

Vandaag overleden:
  • Kim Fowley (producent) - 2015
Review

Destinity - In Excelsis Dementia
Jaar van release: 2004
Label: Adipocere Records
Destinity - In Excelsis Dementia
Black metal leeft weer, en dat vooral dankzij kwaliteitslabels als Adipocere Records, Moribund Records en Iso 666. Ditmaal weer een release van het immer actieve Adipocere uit Frankrijk.

Destinity bracht vorig jaar al een aardige schijf uit, maar na een aantal luisterbeurten begon dat album me al licht te vervelen en dat was jammer, want kwaliteit bezitten deze heren zeker wel. Het nieuwe album 'In Excelsis Dementia' is weer een stap in de goede richting en zal vooral fans van bands als Dimmu Borgir en het eveneens Franse Anorexia Nervosa aanspreken. Ook deze band speelt symfonische black metal met veel keyboards al heeft men niet zo'n volgepropt geluid als hun populaire landgenoten. De band beschikt over drie mensen die voor de zang zorgen. Dat betekent dus simpel gezegd, screams , grunts en clean zang. Alledrie weten ze me te overtuigen en ook de instrumenten op het album worden bijzonder goed gespeeld.

Originele muziek maken deze Fransen niet, maar wat ze doen, is uitstekend. De tien nummers op het album zijn melodieus, maar het ontbreekt de band niet aan aggresiviteit en dat is een pluspunt, omdat bij bovenstaande bands het melodieuze aspect nog wel eens de overhand heeft. Nummers als Sadistic Massacre en Pleasure of Flesh zitten goed in elkaar en worden strak gespeeld. De productie is erg helder en laat de melodische composities uitstekend klinken. Geen voer voor puristen, maar de meer open minded black metal fans moeten deze cd maar eens een luisterbeurt geven.
Ik ben alvast onder de indruk.

Tracklist
1. After the Grace of Kaos Synopsis
2. Gloria in Excelsis Ecclasia
3. Divine Extase
4. Heffen Kemet
5. Until Death Desire
6. Sadistic Massacre
7. Black Upon the Throne
8. And Silence
9. Pleasure of Flesh
10. Forceps of Hate

Score: 80 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 24 juni 2004

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.