Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in november 2025 werd uitgebracht?

1914 - Viribus Unitis
Agnostic Front - Echoes In Eternity
Astarte - Blackdemonium
Astronoid - Stargod
Bell Witch & Aerial Ruin - Stygian Bough Volume II
Bloodbound - Field Of Swords
Blut Aus Nord - Ethereal Horizons
Danko Jones - Leo Rising
Demon King - Death Knell
Depravity - Bestial Possession
Equilibrium - Equinox
Havamal - Age Of The Gods
Ildaruni - Divinum Sanguinem
Kauan - Wayhome
Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
Mezzrow - Embrace The Awakening
Novembre - Words Of Indigo
Of Mice And Men - Another Miracle
Omnium Gatherum - May The Bridges We Burn Light The Way
Pupil Slicer - Fleshwork
Qrixkuor - The Womb Of The World
Spock’s Beard - The Archaeoptimist
The Devil Wears Prada - Flowers
VoidCeremony - Abditum
een ander album uit november 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 december:
  • Cradle of Filth en Suffocation
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Skroetbalg
  • 7 december:
  • Ignite, Antillectual en Florida Men
  • 8 december:
  • Chelsea Grin, Signs Of The Swarm, Mugshot, Crown Magnetar
  • 9 december:
  • Of Mice & Men, Ghostkid en Gore
  • 11 december:
  • Clutch
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Eindhoven Metal Meeting Warm Up
  • 12 december:
  • Battle Beast, Dominum en Majestica
  • Desolated, Bayway, D Bloc en Sidestep
  • Eindhoven Metal Meeting
  • Epinikion, Cathubodua en Abstracted Mind
Geen concerten bekend voor 06-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders "Andy" Johansson (Diablo Swing Orchestra) - 47
  • Freddy Nieuland (Wallace Collection)† - 81
  • Freddy Persson (Nostradameus) - 49
  • Peter Buck (R.E.M.) - 69
  • Randy Rhoads (Ozzy Osbourne)† - 69
  • Tim Roth (Into Eternity) - 50

Vandaag overleden:
  • Huddie "Lead Belly" Ledbetter - 1949
  • Roy Orbison (Traveling Wilburys) - 1988
Review

Clemens Wijers - Worlds II
Jaar van release: 2021
Label: eigen beheer

 -

Clemens "Ardek" Wijers is vooral bekend als toetsenist/componist van de horrormetalband Carach Angren, maar hij doet veel meer. Zo verzorgde hij bijvoorbeeld de orkestratie voor de Ex Deo-albums The Thirteen Years Of Nero (2021) en The Immortal Wars (2017), componeerde hij voor Coming Home (2016) van Pain en schreef hij muziek voor Lindemann’s album Skills In Pills (2015). Worlds II is het vervolg op het debuutalbum van Clemens Wijers, dat in 2017 werd uitgebracht.

Ingetogen. Zo zou ik Worlds II in één woord kunnen samenvatten. Piano is een klassiek stuk, zoals de titel doet vermoeden en Awakening is een pianostuk met orkestratie. Dit soort composities is te verwachten, maar het album als geheel is ingetogen in vergelijking met het debuut en de ep Parasite Twin (2019). In tegenstelling tot het debuutalbum bevat Worlds II uitsluitend instrumentale tracks. Het is een verzameling hybride-orkestrale composities met elektronische, klassieke en industriële invloeden. Een relatie tussen dit album en de composities voor Carach Angren is zeker aanwezig, zoals te horen in het fraaie March Of The Ants. Dit is de compositie die er voor mij uitspringt als liefhebber van Carach Angren.

Het album heeft weinig raakvlakken met de ep Parasite Twin. Zware industrial tracks, zoals Worlds, Goth en Berserk van het debuutalbum moet je op deze release ook niet verwachten. De industrial is niet volledig verdwenen, maar heeft op Worlds II een ingetogener karakter. Het is vooral de klassieke invloed die overheerst, zoals in de opener Leaving Earth en Fata Morgana. Alien Encounter heeft meer raakvlakken met electronic rock dan met industrial. Datzelfde geldt nog sterker voor Communication Machine en het veelzijdige Rhapsody.

Voorheen deed Clemens Wijers de volledige productie in eigen beheer, maar ditmaal is producer Patrick Damiani (Tidal Wave Studio) ingeschakeld voor de mix van het album. Het artwork is verzorgd door Negakinu (Carach Angren). Worlds II wordt op Black Friday digitaal uitgebracht via Bandcamp.

Tracklist:
1. Leaving Earth
2. Alien Encounter
3. Piano
4. March Of The Ants
5. Fata Morgana
6. Communication Machine
7. Awakening
8. Rhapsody

Score: 78 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 2 december 2021

Meer Clemens Wijers:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.