Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rapmetal- of raprocksong ooit?

Anthrax & Public Enemy - Bring The Noise
Beastie Boys - Fight For Your Right
Bloodhound Gang - Fire Water Burn
Body Count - Cop Killer
Clawfinger - Nigger
Deftones - Back To School (Mini Maggit)
Dog Eat Dog - No Fronts
Faith No More - Epic
Falling In Reverse - Popular Monster
Helmet & House Of Pain - Just Another Victim
Hollywood Undead - Undead
Kid Rock - Bawitdaba
Korn - Got The Life
Limp Bizkit - Break Stuff
Linkin Park - In The End
P.O.D. - Youth Of The Nation
Papa Roach - Last Resort
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Red Hot Chili Peppers - By The Way
Run-DMC & Aerosmith - Walk This Way
Saliva - Click Click Boom
Skindred - Nobody
Slipknot - Wait And Bleed
Urban Dance Squad - Demagogue
een ander nummer, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 september:
  • Pyrrhon en Devoid Of Thought
  • Raven
  • 9 september:
  • Raven
  • 10 september:
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 11 september:
  • Baroeg Open Air
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • Fool's Game, Last Wishes en Malignant Methods
  • Grind Over Helmond met Metrorrhagia, Sarcophagia, Forced Entry en Gastritis
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • Wildman Metal Fest
  • 13 september:
  • Atomic Aggressor en Ectovoid
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • RVH Project
  • Sigh en Devil Master
    8 oktober:
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • The Amity Affliction, Silent Planet, Varials en Orthodox
Kalender
Vandaag jarig:
  • André Silva (Shadowsphere) - 45
  • Benjamin Orr (The Cars)† - 79
  • Chuck Plotkin (producent) - 84
  • Heikki Saari (Norther) - 42
  • Ingar Amlien (Conception) - 63
  • Jacek Hiro (Decapitated) - 46
  • Jay Weinberg (Slipknot) - 36
  • Jeff (Carnal Lust) - 54
  • Jokke (Jokke Og Valentinerne)† - 62
  • Kobi Farhi (Orphaned Land) - 51
  • Marcus Siepen (Blind Guardian) - 58
  • Michael Lardie (Great White) - 68
  • Mick Brown (Dokken) - 70
  • Rafael "Rafa" Yugueros (Darksun) - 49
  • Rainbow (The Birthday Massacre) - 48
  • Troy Sanders (Mastodon) - 53
Review

Clemens Wijers - Worlds II
Jaar van release: 2021
Label: eigen beheer

 -

Clemens "Ardek" Wijers is vooral bekend als toetsenist/componist van de horrormetalband Carach Angren, maar hij doet veel meer. Zo verzorgde hij bijvoorbeeld de orkestratie voor de Ex Deo-albums The Thirteen Years Of Nero (2021) en The Immortal Wars (2017), componeerde hij voor Coming Home (2016) van Pain en schreef hij muziek voor Lindemann’s album Skills In Pills (2015). Worlds II is het vervolg op het debuutalbum van Clemens Wijers, dat in 2017 werd uitgebracht.

Ingetogen. Zo zou ik Worlds II in één woord kunnen samenvatten. Piano is een klassiek stuk, zoals de titel doet vermoeden en Awakening is een pianostuk met orkestratie. Dit soort composities is te verwachten, maar het album als geheel is ingetogen in vergelijking met het debuut en de ep Parasite Twin (2019). In tegenstelling tot het debuutalbum bevat Worlds II uitsluitend instrumentale tracks. Het is een verzameling hybride-orkestrale composities met elektronische, klassieke en industriële invloeden. Een relatie tussen dit album en de composities voor Carach Angren is zeker aanwezig, zoals te horen in het fraaie March Of The Ants. Dit is de compositie die er voor mij uitspringt als liefhebber van Carach Angren.

Het album heeft weinig raakvlakken met de ep Parasite Twin. Zware industrial tracks, zoals Worlds, Goth en Berserk van het debuutalbum moet je op deze release ook niet verwachten. De industrial is niet volledig verdwenen, maar heeft op Worlds II een ingetogener karakter. Het is vooral de klassieke invloed die overheerst, zoals in de opener Leaving Earth en Fata Morgana. Alien Encounter heeft meer raakvlakken met electronic rock dan met industrial. Datzelfde geldt nog sterker voor Communication Machine en het veelzijdige Rhapsody.

Voorheen deed Clemens Wijers de volledige productie in eigen beheer, maar ditmaal is producer Patrick Damiani (Tidal Wave Studio) ingeschakeld voor de mix van het album. Het artwork is verzorgd door Negakinu (Carach Angren). Worlds II wordt op Black Friday digitaal uitgebracht via Bandcamp.

Tracklist:
1. Leaving Earth
2. Alien Encounter
3. Piano
4. March Of The Ants
5. Fata Morgana
6. Communication Machine
7. Awakening
8. Rhapsody

Score: 78 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 2 december 2021

Meer Clemens Wijers:

Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.