Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 april:
  • Aborted, Crypta, The Zenith Passage en Organectomy
  • Imperial Age
  • John Coffey
  • Neckbreakker en Galge
  • 27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksej Obradovic (De Profundis) - 45
  • Elyghen (Elvenking) - 47
  • Fish (Marillion) - 67
  • Fredrik Hedström (Persuader) - 46
  • Ilia (Arafel) - 44
  • Javier Jiménez (Ebony Ark) - 43
  • Michael Wagener (producent) - 76
  • Mihai (Cadavrul) - 37
  • Nicholas Barker (Cradle Of Filth) - 52
  • Paul Baloff (Exodus)† - 65
  • Rosalie Cunningham (Purson) - 35
Review

Dream Theater - Live Scenes From New York
Jaar van release: 2001
Dream Theater - Live Scenes From New York
Het heeft lang geduurd voordat de “Live scenes from New York” CD uiteindelijk verscheen. Het verhaal van de hoes zal algemeen bekend zijn. Voor diegene die het nog niet weet: de oorspronkelijke release viel samen met de aanslagen in de VS. De hoes van deze 3-dubbel-CD bevatte een foto van de brandende Twin Towers en het Vrijheidsbeeld. Men vond het niet gepast om de CD in deze vorm uit te brengen en dus werd de release uitgesteld. Eerst naar 23 oktober, toen naar 16 oktober, maar uiteindelijk werd het 26 oktober. En ik hem ‘m meteen aangeschaft!

Ik kan natuurlijk alle nummers apart gaan noemen, maar dan duurt dat drie Metalfan.nl pagina’s lang. Een algemene indruk is handiger denk ik. “Live scenes from New York” is niet het eerste live album van Dream Theater. Er was al de mini CD “Live at the Marquee” en niet zo heel lang geleden de dubbel CD “Once in a livetime”. Waarom dan nu opnieuw een live CD? Ik denk voornamelijk omdat er nu de gehele “Metropolis II – Scenes from a memory” gespeeld wordt. Dat is al bijna de helft van de tijd.

Dream Theater’s muzikale kwaliteiten staan natuurlijk buiten elke discussie: werkelijk fenomenaal! Soms gaat de band zich te buiten aan buitensporig gefreak zoals in “Beyond this Life” en “The Dance of Eternity”. Helaas wordt er niets van het debuut “When dream and day unite” gespeeld. Waar dat op “Once in a live time” nog wel het geval was, wordt hier de ruimte ingenomen door “Metropolis..” en “Images and words” met inclusief misschien wel Dream Theaters beste song ooit “Another Day”. Verder komen ook de andere albums aan bod. Als vreemde eend in de bijt is er de song “Acid Rain” van “Liquid Tension Experiment” (Mike Portnoy’s side-project). Verder zijn het de bekende Dream Theater songs.

De geluidskwaliteit is geweldig. Een goede balans tussen band en publiek. En de opnames klinken erg zuiver en helder. Zeer belangrijk voor muziek zoals Dream Theater maakt. De interactie tussen zanger James LaBrie en het publiek is goed. Vooral de eindquote is briljant “Sorry for the short set” verexcuseert James zich na drie uur muziek…

Naast de muziek bevat de derde CD ook nog een multimedia deel met liveregistraties van twee tracks (Another Day en Jordan Rudess’ keyboardsolo) waarin de compositorische kracht alswel de virtuositeit van Dream Theater duidelijk wordt. Daarnaast nog een trailer van de Metroplis 2000 DVD. Nadeel is dat voor het bekijken van de clips QuickTime nodig is. En dit wordt niet meegeleverd op de CD. Voor het bekijken van de trailer moet je de internetverbinding aan hebben staan.

“Live Scenes From New York” is een prachtige live registratie van een van de meest getalenteerde bands van deze tijd. De kwaliteit staan in alle opzichten buiten kijf. Niet nadenken, kopen! En dan drie uur lang genieten!

Tracklisting:

Disc 1:

  1. Regression
  2. Overture 1928
  3. Strange Deja Vu
  4. Through My Words
  5. Fatal Tragedy
  6. Beyond This Life
  7. John & Theresa Solo Spot
  8. Through Her Eyes
  9. Home
  10. The Dance Of Eternity
Disc 2:
  1. One Last Time
  2. The Spirit Carries On
  3. Finally Free
  4. Metropolis Pt. 1
  5. The Mirror
  6. Just Let Me Breathe
  7. Acid Rain
  8. Caught In A New Millennium
  9. Another Day
  10. Jordan Rudess' keyboard solo
Disc 3:
  1. A Mind Beside Itself
    I. Erotomania
    II. Voices
    III. The Silent Man
  2. Learning To Live
  3. A Change Of Seasons

Koop deze cd nu bij Bol.com

Score: 97 / 100

Reviewer: Novascottia
Toegevoegd: 30 oktober 2001

Meer Dream Theater:

Dream Theater - Live Scenes From New York
Reactie van Een_Metalfan op 10-12-2002 om 17:49u
Score: 100 / 100

Echt een super goede livecd..De kwaliteit van de opname is superb!! Hulde aan DT, verreweg best fucking band on earth!

Dream Theater - Live Scenes From New York
Reactie van Een_Metalfan op 30-04-2003 om 20:22u
Score: 100 / 100

Dit is echt de beste band op aarde ja! Dream Theater rules!!!

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.