Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete deathcore-album?

After The Burial - Rareform
All Shall Perish - The Price Of Existence
Born Of Osiris - The Discovery
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings
Carnifex - Dead In My Arms
Despised Icon - The Ills Of Modern Man
Distant - Heritage
Fit For An Autopsy - Oh What The Future Holds
Humanity's Last Breath - Ashen
Job For A Cowboy - Doom
Lorna Shore - Pain Remains
Make Them Suffer - Neverbloom
Shadow Of Intent - Melancholy
Signs Of The Swarm - The Disfigurement Of Existence
Slaughter To Prevail - Kostolom
Suicide Silence - The Cleansing
The Acacia Strain - You Are Safe From God Here
The Faceless - Akeldama
The Red Chord - Fused Together In Revolving Doors
Thy Art Is Murder - Hate
Veil Of Maya - The Common Man's Collapse
Whitechapel - Hymns In Dissonance
Winds Of Plague - Decimate The Weak
Within The Ruins - Phenomena
een ander deathcore-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 18 april:
  • Ancient Fragments
  • Dynamo Metalfest Bandbattle
  • Metal Legion Fest: Chaos Unleashed, Shinigami, Project Pain en Los Metallicos
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
  • 19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
    16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
Kalender
Vandaag jarig:
  • Boudewijn Bonebakker (Gorefest) - 58
  • Dero Goi (Oomph!) - 56
  • Eric Drew Feldman (Captain Beefheart) - 71
  • Federico Paulovic (Destrage) - 41
  • Gerry Rafferty (Stealers Wheel)† - 79
  • Ian MacKaye (Minor Threat) - 64
  • Jan Kovar (Castaway) - 43
  • Jörg Springub (Povertys No Crime) - 57
  • Lee Kerslake (Uriah Heep)† - 79
  • Marcus Keef (fotograaf) - 79
  • T Lavitz (Dixie Dregs)† - 70
  • Ted Lundström (Amon Amarth) - 52
Review

Gwar - Disc With No Name
Jaar van release: 2021
Label: Pit Records

Gwar - Disc With No Name

Het afgelopen jaar verveelde Gwar zich kapot. Er waren door de coronacrisis (de gwarantine in het Gwars) geen mogelijkheden voor muzikale metalorgies met neonkleurige bloederigheden. Naar eigen zeggen waren de ruimtehorrorpersonages onder leiding van Blöthar The Berserker zelfs het onaneren beu. Om de tijd te doden ontwikkelde de band een eigen, intergalactische whiskey, Ragnarok Rye, en verzorgde deze een akoestische show voor The A.V. Club; een site met veel aandacht voor muziek en andere media. Die akoestische set beviel zo goed, dat deze heden in beperkte oplage uitkomt op een twaalf inch: Disc With No Name.

De schijf zonder naam bevat vier tracks uit de rijke Gwar-historie, waarvan er twee te vinden zijn op het meest recente album The Blood Of Gods uit 2017. Het punkerige Fuck This Place is veranderd in een western-achtige, melancholieke track vol haarfijn gitaarwerk van de gitaristen Balsac the Jaws of Death en Pustulus Maximus. De feestelijke shockrocksong I'll Be Your Monster is daarentegen voorzien van een flinke dosis bluesrock. Fantastisch!

De transformatie van Gonna Kill You (oorspronkelijk van Cärnaval Of Chaos uit 1997) is minder groot, want de song is al een gruwelijke ballad. Het hogere stemgeluid van Blöthar klinkt tijdens deze track wel minder dreigend dan de diepe stem van de overleden Oderus Urungus (Dave Brockie). Ook het snijdende, elektrische gitaargeluid ontbreekt. Dit draagt bij aan het iets vriendelijker klinken van de griezelige track. Aan The Road Behind is eveneens weinig gesleuteld. Het origineel uit 1991, afkomstig van America Must Be Destroyed, is een duet van Oderus en Beefcake the Mighty (een eerdere incarnatie van Blöthar) en was al deels akoestisch. De zwaardere gitaarsolo ontbreekt waardoor de song intiemer klinkt.

Gwar staat vooral bekend om de maskers, de dubieuze songteksten, de wilde muziek en even zo uitzinnige shows, maar heeft in zijn rijke historie al meerdere malen aangetoond vooral een collectief te zijn van prima musici die een uitlaatklep zoeken voor hun creativiteit. Op Disc With No Name tonen de bandleden dat zij ook zonder alle poespas hun mannetje staan en hoe goed de songs in elkaar steken. Gwar in uitgeklede versie is bijzonder aantrekkelijk.

Tracklist:
1. Fuck This Place
2. Gonna Kill You
3. I'll Be Your Monster
4. The Road Behind

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 26 mei 2021

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.