Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 mei:
  • Necrotesque en Deadspeak
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
  • 29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
    23 juni:
  • Agnostic Front en Lies!
  • Black Veil Brides
  • Immortal Disfigurement en Gutrectomy
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex Hellid (Entombed) - 53
  • David Folchitto (Kaledon) - 48
  • Eric Hoffman (Deicide) - 58
  • Masse "Emperor Magus Caligula" Broberg (Dark Funeral) - 53
  • Nikola Mijic (Alogia) - 46
  • Philip Selway (Radiohead) - 59
  • Piet Jorens (Arno) - 65
  • Piotr Kozieradzki (Riverside) - 56

Vandaag overleden:
  • Mike Jastrembski (Heathen) - 2005
Review

Dark Horse White Horse - Dark Horse White Horse
Jaar van release: 2021
Label: Eigen Beheer

Dark Horse White Horse - Dark Horse White Horse

Toen Jord Otto (My Propane, ex-VUUR, ex-ReVamp) Marcela Bovio (MaYaN, ex-Stream Of Passion, ex-VUUR) benaderde met de vraag of ze ook met hem en Ruben Wijga (Blackbriar, ex-ReVamp) wilde samenwerken, hoefde ze niet lang na te denken. De zangeres, die inmiddels vertrokken was bij VUUR, luisterde naar de demo’s die de heren hadden gemaakt en was direct overtuigd dat de drie elkaar wel goed konden aanvullen. Het resultaat van de samenwerking is de debuut-ep, die net als de band de naam Dark Horse White Horse draagt.

Kenmerkend voor de door Joost van den Broek uitstekend geproduceerde schijf zijn de verschillende speelstijlen en invloeden van de drie muzikanten. De gitaarpartijen zijn groovy en technisch (elke track opent met een vette, overtuigende riff) en zorgen samen met de ingehuurde ritmesectie (Siebe Sol Sijpkens en Ariën van Weesenbeek) voor een heel stevige metalbasis. Daartegenover staan de filmische, zeer uiteenlopende (van dubstep tot pianoloopjes, van ambient tot progsolo’s) en symfonische bijdragen van de toetsenist en de melodieuze, emotionele vocalen van de Mexicaanse frontvrouw, al haalt ze meerdere keren stevig uit.

Hoewel de gitaar-, bas- en drumpartijen doorgaans stevig zijn, is er veel dynamiek. Er zijn straightforward stukken, progressieve passages, groovende secties en fases waarin gas teruggenomen wordt. Ieder van het trio krijgt en benut de mogelijkheid om te excelleren, maar de compositie blijft voorop staan. Het kost door de diversiteit wel de nodige luisterbeurten om alles te doorgronden. Get Out en Judgement Day liggen als eerste twee erg lekker in het gehoor en blijven snel hangen. Spider volgt. Cursed is aanvankelijk ook relatief toegankelijk, maar halverwege is er alsnog een experimenteel gedeelte met breakcore. Hier en daar is er nog ruimte voor verbetering, met name op het gebied van songwriting ten aanzien van structuur en transities, maar hoe vaker je naar de nummers luistert, hoe beter het kwartje valt.

Dark Horse White Horse maakt het je niet makkelijk. Er gebeurt veel in de nummers, die in de smaak zullen vallen bij fans van Stream Of Passion, Gojira, VUUR, Symphony X, Ayreon, Lamb Of God en Muse. De zang van Marcela biedt de gewenste houvast. Soms doen de zanglijnen herinneren aan die van Stream Of Passion, maar ze laat ook nieuwe dingen horen. De Mexicaanse imponeert bovenal met haar gepassioneerde performance. Samen met de heren zorgt ze voor een energieke mix van melodie, techniek en moderne metal waar het speelplezier van afspat. Deze krachtige eerste ep is dan ook een aangenaam debuut en het is te hopen dat er een vervolg komt.

Tracklist:
1. Judgement Day
2. Black Hole
3. The Spider
4. Get Out
5. Cursed

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 15 april 2021

Zoeken
    21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
  • 29 mei:
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.