Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
    12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alper Tabakçilar (Catafalque) - 51
  • Billy Duffy (The Cult) - 65
  • Björn Rindlisbacher (Felony) - 52
  • Brandon Hefner (Fear Of God) - 56
  • Burt Bacharach† - 98
  • David Figueiras (Darksun) - 39
  • Dez Fafara (Devildriver) - 60
  • Eric Singer (Kiss) - 68
  • Ian McLagan (Faces)† - 81
  • Jaromír Dufek (Salamandra) - 61
  • Jens Carlsson (Savage Circus) - 46
  • Keith Olsen (producent)† - 81
  • Laura Crowet (Before Silence) - 36
  • Marc Grewe (Morgoth) - 56
  • Niko Rauhala (Masterstroke) - 47
  • Paavo Härkönen (The Zombi) - 43
  • Paul D'Amour (Tool) - 59
  • Ray Gillen (Badlands)† - 67
  • Steve Winwood (Traffic) - 78
  • Terje Andersen (Susperia) - 51
  • Vladimir Holstinin (Aria) - 68

Vandaag overleden:
  • H.R. Giger (kunstenaar) - 2014
Review

Last Son Of Eve - Gathering Stones
Jaar van release: 2021
Label: Eigen Beheer

Last Son Of Eve - Gathering Stones

Last Son Of Eve is een neoprogband van eigen bodem. Drijvende kracht achter de groep is Steef Broekhof. Hij zingt vanachter zijn drumstel en ziet tijdens optredens bassist Erik Besselsen en gitarist/pedaal-toetsenist Erik van der Vlis (ex-Dilemma) voor zich. Gathering Stones is het debuutalbum van het trio. Het is de muzikale omlijsting van het door Broekhof geschreven fictieve boek Bodec – The Tamed Revenge (2016).

Dat verhaal loopt als een rode draad door het album. Het gaat over een jongen die in armoede opgroeit en in een wereld terechtkomt waar hij zowel het goede als het ultieme kwaad ontmoet. Omdat hij niet wil kiezen, ontvlucht hij de situatie en toch blijft het hem achtervolgen. Dat contrast tussen licht en donker komt terug in de muziek. Er zijn enerzijds stevige en zware passages, anderzijds opbeurende stukken.

Na een kort intro is het de zware rocker Of Dragons And Kings die de luisteraar op een zeer aangename wijze verwelkomt. Deze track biedt een afwisseling tussen bombastische secties en een paar rustige momenten, zoals de coupletten, die uitstekende zanglijnen en bijdragen van de toetsenist bevatten. Oguani’s Hope, dat er naadloos op aansluit, doet het rustiger aan, is atmosferischer, bevat een leuke reggaetwist en zeer geslaagde baspartijen.

Die afwisseling nodigt de luisteraar uit om te blijven luisteren. The North Is Burning is een deels zwaar groovende rocker met elektronica (drumwerk had wat minder dun gemogen) en Done With It start als een ballad, maar groeit uit tot een licht progressieve, sfeervolle track met fraai leadgitaarwerk. Het is steeds spannend wat er gaat komen. In het titelnummer komt de prachtige themamelodie in verschillende vormen terug. Beslist een hoogtepunt van deze release. Daartegenover staat het levendige en lichtvoetige, maar tevens onopvallende Treacherous Design.

Gathering Stones is een zeer fijn progrockalbum, dat de aandacht van de luisteraar doorgaans goed weet vast te houden. Voor een doorgewinterde bewonderaar van het genre biedt Last Son Of Eve geen baanbrekende muziek, maar dat doet niets af aan de kwaliteit die de muzikanten bieden op dit goed verzorgde concept-album, dat vooral in de smaak zal vallen bij fans van onder meer Fleetwood Mac, Riverside, The Police, Saga, Talk Talk, Peter Gabriel en Duran Duran.

Tracklist:
1. The Wheel
2. Dragons And Kings
3. Oguani’s Hope
4. Gathering Stones
5. Treacherous Design
6. The North Is Burning
7. Done With It
8. A New Hope

Score: 78 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 25 maart 2021

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.