Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    16 juni:
  • Knocked Loose en State Power
  • Possesssed en Sinsaenum
  • 17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Hulder
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
  • 18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
  • The Exploited
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
  • 21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • Neal Morse (akoestisch)
  • The Exploited en Skroetbalg
  • 22 juni:
  • Alter Bridge
  • Tom Morello en James And The Cold Gun
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brendt Allman (Shadow Gallery) - 56
  • Craig Setari (Sick Of It All) - 57
  • Dimitri Minakakis (The Dillinger Escape Plan) - 49
  • Doane Perry (Jethro Tull) - 72
  • Ian Mosley (Marillion) - 73
  • Jen Majura (Evanescence) - 43
  • Justin Foley (Killswitch Engage) - 50
  • Kiko Loureiro (Megadeth) - 54
  • Maarten "Ploegbaas" Luysterburg (Brutus)† - 45
  • Reinis Melbardis (Heaven Grey) - 35
  • Remy Dieteren (Callenish Circle) - 48

Vandaag overleden:
  • Nicko Andrieu (Killers) - 2001
Review

Last Son Of Eve - Gathering Stones
Jaar van release: 2021
Label: Eigen Beheer

Last Son Of Eve - Gathering Stones

Last Son Of Eve is een neoprogband van eigen bodem. Drijvende kracht achter de groep is Steef Broekhof. Hij zingt vanachter zijn drumstel en ziet tijdens optredens bassist Erik Besselsen en gitarist/pedaal-toetsenist Erik van der Vlis (ex-Dilemma) voor zich. Gathering Stones is het debuutalbum van het trio. Het is de muzikale omlijsting van het door Broekhof geschreven fictieve boek Bodec – The Tamed Revenge (2016).

Dat verhaal loopt als een rode draad door het album. Het gaat over een jongen die in armoede opgroeit en in een wereld terechtkomt waar hij zowel het goede als het ultieme kwaad ontmoet. Omdat hij niet wil kiezen, ontvlucht hij de situatie en toch blijft het hem achtervolgen. Dat contrast tussen licht en donker komt terug in de muziek. Er zijn enerzijds stevige en zware passages, anderzijds opbeurende stukken.

Na een kort intro is het de zware rocker Of Dragons And Kings die de luisteraar op een zeer aangename wijze verwelkomt. Deze track biedt een afwisseling tussen bombastische secties en een paar rustige momenten, zoals de coupletten, die uitstekende zanglijnen en bijdragen van de toetsenist bevatten. Oguani’s Hope, dat er naadloos op aansluit, doet het rustiger aan, is atmosferischer, bevat een leuke reggaetwist en zeer geslaagde baspartijen.

Die afwisseling nodigt de luisteraar uit om te blijven luisteren. The North Is Burning is een deels zwaar groovende rocker met elektronica (drumwerk had wat minder dun gemogen) en Done With It start als een ballad, maar groeit uit tot een licht progressieve, sfeervolle track met fraai leadgitaarwerk. Het is steeds spannend wat er gaat komen. In het titelnummer komt de prachtige themamelodie in verschillende vormen terug. Beslist een hoogtepunt van deze release. Daartegenover staat het levendige en lichtvoetige, maar tevens onopvallende Treacherous Design.

Gathering Stones is een zeer fijn progrockalbum, dat de aandacht van de luisteraar doorgaans goed weet vast te houden. Voor een doorgewinterde bewonderaar van het genre biedt Last Son Of Eve geen baanbrekende muziek, maar dat doet niets af aan de kwaliteit die de muzikanten bieden op dit goed verzorgde concept-album, dat vooral in de smaak zal vallen bij fans van onder meer Fleetwood Mac, Riverside, The Police, Saga, Talk Talk, Peter Gabriel en Duran Duran.

Tracklist:
1. The Wheel
2. Dragons And Kings
3. Oguani’s Hope
4. Gathering Stones
5. Treacherous Design
6. The North Is Burning
7. Done With It
8. A New Hope

Score: 78 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 25 maart 2021

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.