Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
  • 7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anna (Operatika) - 46
  • Davide La Rosa (Daedalus) - 47
  • Dick Dale† - 89
  • Gary Holt (Exodus) - 62
  • Juppe Sutela (To/Die/For) - 49
  • Kenichiro Fukui (The Black Mages) - 66
  • Mick Mars (Mötley Crüe) - 75
  • Oskar Montelius (Sabaton) - 46
  • Will Mecum (Karma To Burn)† - 54

Vandaag overleden:
  • Adam "MCA" Yauch (Beastie Boys) - 2012
  • Robbie Whelan (technicus) - 1983
Review

Key of Mythras - Demonspeed Metalstorm
Jaar van release: 2004
Label: Pulsar Light Records
Key of Mythras - Demonspeed Metalstorm
De black metal scene in Oostenrijk is niet erg groot, maar er lopen toch een aantal kwalitatief goede bands rond. Neem bijvoorbeeld het geweldige Summoning, de mystieke pagan metal band Woodtemple en de helaas ter ziele gegane band Abigor. Ook de minder bekende bandjes als Sanguis en Heidenreich zijn zeker sterk bezig.

Helaas lopen er ook rotzooi bandjes rond met in de line up niet meer dan één enkel persoon plus wat onbekende gastmuzikanten. In dit geval heeft een bandlid van Sanguis het heft in eigen handen genomen en een black metal cd opgenomen. Het heerschap dat de naam Duncan draagt weet me absoluut niet te overtuigen met dit staaltje rommelige black metal. Met bands met een mindere productie kan ik leven, maar als de songwriting er niet uit springt, dan kan ik er ook weinig mee beginnen. De teksten zijn zoals verwacht niet bepaald ingewikkeld, maar dat hoeft ook niet bij deze muziek.

Dit debuutalbum, wat de veelzeggende naam 'Demonspeed Metalstorm' heeft meegekregen, opent veelbelovend met een sfeervol intro. Dit is trouwens ook het enige nummer waarin de gast-toetseniste aanwezig is, want voor de rest is de muziek rauw; erg rauw. Allereerst vallen de nogal zwakke en vooral clichématige riffs op, hortend en stotend worden per song drie of vier riffs eruit geperst. Ik geef toe, één nummertje zoals Behold the Pentagram klinkt best lekker, maar de hele cd lang lijkt haast één nummer. Helaas werken de rammelende drums ook niet echt sfeerverhogend. De vocalen zijn op zich best oké, maar na een tijdje begon ik me te ergeren aan het gekras van Duncan.

Dit werkstuk is geheel opgedragen aan de metal, maar of de metal daar echt blij mee zou zijn, valt te betwijfelen. En met een belachelijk ouderwetse songtitel als Night of the Metal Maniacs hoef je in deze tijden ook niet meer aan te komen. Misschien met een betere productie, betere songwriting en meer afwisseling dat er dan iets mooiers zou kunnen uitkomen, maar dan zou eigenlijk het hele idee achter deze band moeten worden omgegooid. Een cd die je één keer luistert en voor de rest altijd in de kast hebt staan. Gelukkig duurt de cd maar een half uurtje en dat is één van de weinige pluspunten, helaas dus.

Tracklist
1. Intro - Debris of Faith
2. Crown of horns
3. Necrotica - A silent slumber manifest
4. By the night haunted
5. Behold the pentagramm
6. Hecates chamber
7. Night of the metal maniacs

Score: 54 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 31 mei 2004

Meer Key of Mythras:

Zoeken
    1 mei:
  • Black Cilice - Votive Fire
  • Cognizance - In LIght, No Shape
  • Haste The Day - Dissenter
  • Savage Master / Mystic Storm - The Power / Wandering Time
  • Sevendust - One
  • The Dead Daisies - Live Plus Five
  • Venom - Into Oblivion
  • 3 mei:
  • Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
  • 5 mei:
  • Sins Of Shadows - The Last Frontier
  • 8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.