Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
  • 13 april:
  • Exhumed en Gruesome
  • Skynd
  • 14 april:
  • Casey, Lastelle en Watch Me Rise
  • 15 april:
  • The Spark - Roadburn pre-party
  • TOE
    9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
Kalender
Vandaag jarig:
  • Carl Perkins† - 94
  • Carlos Peña (Dreamaker) - 45
  • Craig Mabbitt (Escape The Fate) - 39
  • Gerard Way (My Chemical Romance) - 49
  • Luca Belbruno (Mesmerize) - 54
  • Mark Kelly (Marillion) - 65
  • Miyamoto Natsuko (Mass Of The Fermenting Dregs) - 43
  • Stephen Brodsky (Cave In) - 47
Review

Furia - Furia
Jaar van release: 2019
Label: eigen beheer

Furia - Furia

In België is Furia uit Antwerpen bezig met een snelle opmars in het livecircuit. Niet zo vreemd als je weet dat de band rond gitarist/producer Martin Furia (Bark) bestaat uit gitarist Toon Huet (ex-Bliksem), bassist Jan Rammeloo (ex-Bliksem, ex-Diablo BLVD) en de jonge, getalenteerde drummer Pieter de Ridder (Off The Cross). Wat je van Furia kunt verwachten, is een brute en groovende mengelmoes van thrash en death metal. In het prille begin maakte vocalist Sergei Kraven (Leng Tch’e en Deepshow) deel uit van de band. Vanwege tijdgebrek is hij vertrokken, maar Martin blijkt een uitstekende vervanger te zijn. Sergei zal wel als gastvocalist te horen zijn op het debuutalbum, dat al is opgenomen en eind dit jaar zal verschijnen. Tot die tijd moeten we genoegen nemen met de naamloze ep.

Als producer is Martin bekend van platen als Gruesome Masterpiece van Bliksem, Downfall Of Mankind van Nervosa en de albums van Sisters Of Suffocation. Ook produceerde hij de ongetitelde ep en het debuutalbum Voice Of Dog van Bark. Wellicht is het daarom niet zo vreemd dat Digging My Grave, het oudste nummer van Furia, in eerste instantie overkomt als een zwaardere, brutere versie van Bark. Het stemgeluid van Martin lijkt niet op dat van Ron Bruynseel en de muziek van Furia kan zeker niet als death-‘n’-roll bestempeld worden, maar er zijn toch overeenkomsten. Des te opvallender dat de ep helemaal niet door Martin zelf geproduceerd is. Vanwege tijdgebrek is Yarne Heylen van Project Zero Studio benaderd voor de mix en mastering van de ep.

De muzikale gelijkenis tussen Bark en Furia gaat vooral op bij Digging My Grave en opener Reborn From Fire. Het zijn nummers met een groovend karakter, waarbij de thrash-component minder op de voorgrond staat. Live zullen deze nummers uitstekend uit de verf komen, maar op de plaat weten deze tracks minder te overtuigen. Dat geldt zeker niet voor de brute thrasher Freedom Of The Slave. Dit is een waanzinnig sterk nummer, waarin de gedreven energie van dit viertal tot in alle porieën te voelen is. Ook de melodieuzere aflsuiter Pray For Nothing weet te overtuigen. Meer thrash en minder groove maakt het verschil. Mijn nieuwsgierigheid naar het debuutalbum van Furia is in elk geval aangewakkerd.

Tracklist:
1. Reborn From Fire
2. Freedom Of The slave
3. Digging My Grave
4. Pray For Nothing

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 26 augustus 2019

Meer Furia:

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.