Alcatraz
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2025 werd uitgebracht?

After Taste - Hungry For Life
Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Austere - The Stillness Of Dissolution
Buckcherry - Roar Like Thunder
Ceremony - Solitary Bleed
Cryptopsy - An Insatiable Violence
Fallujah - Xenotaph
Fragmentum - Warriors Of Chaac
Gaahls Wyrd - Braiding The Stories
Gruesome - Silent Echoes
Heaven Shall Burn - Heimat
Hellevaerder - Fakkeldragers
Inhuman Condition - Mind Trap
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
King Witch - III
Lord Belial - Unholy Trinity
Malevolence - Where Only The Truth Is Spoken
Neil Young & The Chrome Hearts - Talkin’ To The Trees
Shadow Of Intent - Imperium Delirium
Sodom - The Arsonist
Turnstile - Never Enough
Volbeat - God Of Angels Trust
White Snake Of Blackened Maze - The Ocean Of Truth
Winterblind - Ego
een ander album uit juni 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 juli:
  • Cradle Of Filth en Nervosa
  • Valley of the Sun, Earth Tongue
  • 15 juli:
  • Battlesnake
  • Carach Angren
  • 16 juli:
  • Anal Vomit en Total Annihilation
  • Battlesnake
  • 19 juli:
  • Arkona
    13 augustus:
  • Cult Of Luna
  • Drowning Pool, Liliac en TerraDown
  • Machine Head en Diggeth
  • Prong
  • Sleepytime Gorillla Museum en Faun Fables
Kalender
Vandaag jarig:
  • Jon Larsen (Volbeat) - 55
  • Joost van den Broek (After Forever) - 43
  • Mark "Barney" Greenway (Napalm Death) - 56
  • Mark Mendoza (Twisted Sister) - 70
  • Tomas Haake (Meshuggah) - 54
  • Twan van Geel (Legion Of The Damned) - 46

Vandaag overleden:
  • Rob Pol (Grim Ordeal) - 2019
Review

Dragonforce - Sonic Firestorm
Jaar van release: 2004
Label: Noise Records
Dragonforce - Sonic Firestorm
Dragonforce gaat zich op hun tweede langspeler eindelijk bewijzen als brenger van originaliteit in verfrissing in de powermetal. Hun geheime wapen? Loepzuivere zang en duizelingwekkende snelheden op de gitaarhals. "Breaking the boundaries of melodic/speed/power metal as never before!" pochen ze trots op hun website, en daarmee hebben ze geen woord teveel gezegd.

Wie de tracklist heeft gezien en de daarachter staande lengtes van de nummers, zal meteen denken "oh nee, weer een schijtlading aan epische nummers in de trand van Keeper Of The Seven Keys". Dragonforce houdt echter niet zo van keurslijfjes en uit zich buiten de wetten der songstructuren. Hoe komen die nummers dan zo lang? Solo's! De in Hong Kong geboren gitarist Herman Li, die zijn hoofdhaar werkelijk tot op op z'n kont heeft hangen, soleert rustig een aantal minuten voort, en dan niet op kabbelende tempo's. Zoals ik al zei, duizelingwekkend. Ander sterke punten zijn de acoustische intermezzo's die we een paar keer treffen, zoals in "Above The Winter Moonlight" en "Prepare For War". Die korte rustpunten hebben me al menigmaal m'n volumeknop harder laten zetten. De wat kitscherige teksten ten spijt, Dragonforce is het!

Nog even een kort geschiedenislesje: In het verleden maakte Dragonforce furore als Dragonheart, de band die de top van de charts op mp3.com overheerste met hun debuutdemo Valley Of The Damned. Na een online competitie tekenden ze met Noise Records en brachten hun eerste album uit, dat echter geplaagd werd door een waardeloze productie.

Tracklist
1. My Spirit Will Go On
2. Fury Of The Storm
3. Fields Of Despair
4. Dawn Over A New World
5. Above The Winter Moonlight
6. Soldiers Of The Wasteland
7. Prepare For War
8. Once In A Lifetime

Score: 85 / 100

Reviewer: Bob
Toegevoegd: 3 mei 2004

Meer Dragonforce:

Dragonforce - Sonic Firestorm
Reactie van Draconian op 03-05-2004 om 14:15u
Score: 90 / 100

Samen met Tempo of the Damned van Exodus met stip het beste album van het jaar! Ieder nummer is een hoogtepunt op zich en de solo's zijn inderdaad gewoonweg geniaal en absurd snel. Ik kan niet wachten tot volgende week woensdag in De Effenaar!

Dragonforce - Sonic Firestorm
Reactie van Een_Metalfan op 03-05-2004 om 16:24u
Score: 80 / 100

Het nieuwe album is zeker een waardig opvolger, vol met killertracks. De productie van het eerste album vind ik reuze meevallen. Alleen de zang klinkt daar wat minder op, de instrumenten daarentegen zijn erg helder.

Dragonforce - Sonic Firestorm
Reactie van Een_Metalfan op 03-05-2004 om 16:28u

Oja, de Japanse versie heeft ook nog een bonustrack genaamd "Cry Of The brave" , wat zeker de moeite waard is!

Dragonforce - Sonic Firestorm
Reactie van Een_Metalfan op 03-05-2004 om 19:16u

Ik vond de productie van het debuut wel meevallen, het waren juist de solo's die de aandacht wisten te verslappen (te veel, te lang)

Dragonforce - Sonic Firestorm
Reactie van KISKE op 01-10-2004 om 20:24u
Score: 7 / 100

Ik vind alle nummers VEEL TE VEEL op elkaar lijken. Voor de rest is de muziek wel owkeey alleen er mag van mij wel wat meer afwisseling in

Dragonforce - Sonic Firestorm
Reactie van DragonFroceFan op 09-06-2006 om 17:50u
Score: 95 / 100

SUPERGOED! Dit is egt weer een meesterlijk goed album, soldiers of the wasteland vind ik een van de beste... Erg goed!

Dragonforce - Sonic Firestorm
Reactie van satyr op 06-11-2006 om 12:23u
Score: 85 / 100

zoals al hun albums is dit ook weer een goede

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.