Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
  • 2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
  • 3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
    26 maart:
  • David Ellefson en Mago
  • Kataklysm, Vader en Blood Red Throne
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Björler (At The Gates) - 53
  • Courtney LaPlante (Spiritbox) - 37
  • Darby Slick (The Great Society) - 82
  • Eric Griffin (Wednesday 13) - 50
  • Grant "Thrax" Campbell (Aeturnus Dominion) - 53
  • Jaz Coleman (Killing Joke) - 66
  • Jonas Björler (At The Gates) - 53
  • Marc Duffau (Manigance) - 55
  • Mikael "Arc v 666" Arnkil (Impaled Nazarene) - 54
  • Oliver Wakeman (Yes) - 54
  • Paul Oliver (Oliver/Dawson Saxon) - 52
  • Stefanos Psillides (Winter's Verge) - 44
  • Tim Commerford (Rage Against The Machine) - 58
  • Travis Smith (illustrator) - 56

Vandaag overleden:
  • Bill Hicks (komiek) - 1994
Review

Iron Savior - Kill Or Get Killed
Jaar van release: 2019
Label: AFM Records
Iron Savior - Kill Or Get Killed
Bij Iron Savior weet je wat je kunt verwachten. Iron Savior is de veilige haven na een uitstapje in progressieve wateren. De schnitzel onder de metalbands. Altijd lekker. Lekker en eenvoudig. Al sinds het titelloze debuut uit 1997 fabriceren Piet Sielck en zijn kompanen degelijke power metal. Soms met wat uitschieters, maar meestal heel constant.

Kill Or Get Killed valt in de laatste categorie. Al te gekke fratsen staan er niet op. Hits zoals op The Landing, Condition Red en Unification ook niet echt. Kill Or Get Killed ramt gewoon lekker door en past prima naast het debuut en Battering Ram. Compromisloze en riffgeoriënteerde metal met veel flitsend snaarwerk. Zanger Sielck hobbelt keurig op de maat mee. Een groots zanger is de sympathieke Duitser nooit geweest, maar zijn stoere strot zit de effectieve muziek meer dan gegoten. Hij komt in Eternal Quest en het titelnummer met goede refreinen voor de dag, die zich ongegeneerd diep in je kop nestelen.

De productie blijkt als altijd verzorgd. Iron Savior lijkt naast muzikaal ook productioneel op de hardere Judas Priest. Een tikje mechanisch, zoals Painkiller en Jugulator. Een sound die niet misstaat. Ik zou kunnen zeiken over de dynamiek van het gebodene, maar dat laat ik deze keer eens achterwege. Iron Savior staat nou eenmaal niet te boek als een band die met bakken afwisseling op de proppen komt. Integendeel. Het recept is tamelijk spartaans met een handvol lekkere riffs, een hyperactief en fanatiek dubbelbassende slagwerker, wat solo's en de overbekende zanglijnen van de voorman.

Van sommige groepen wil ik gewoon niets anders horen. Met Kill Or Get Killed kan ik in elk geval weer even vooruit. De plaat behoort wellicht niet tot de absolute top van Iron Savior, maar is toch goed genoeg om ruim vijftig minuten te boeien. Alleen die cover van Sin City (AC/DC) had van mij niet gehoeven. Domweg overbodig. Het eigen werk smaakt echter weer prima.

Tracklist:
1. Kill Or Get Killed
2. Roaring Thunder
3. Eternal Quest
4. From Dust And Rubble
5. Sinner Or Saint
6. Stand Up And Fight
7. Heroes Ascending
8. Never Stop Believing
9. Until We Meet Again
10. Legends Of Glory
11. Sin City

Score: 75 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 4 april 2019

Meer Iron Savior:

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.