Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

De acht hoofdacts van Graspop 2026 zijn Bad Omens, Bring Me The Horizon, Def Leppard, Limp Bizkit, Sabaton, The Offspring, Twisted Sister en Volbeat. Hoeveel van deze bands zou jij komende zomer graag willen zien?

Alle acht
Zeven
Zes
Vijf
Vier
Drie
Twee
Eén
Geen van allen

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 januari:
  • Slaughter To Prevail, Dying Fetus en Suicide Silence
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ahmed Kloub (Bilocate) - 38
  • Amy Lee (Evanescence) - 44
  • Andre Lindgren (The Zombi) - 42
  • Danny Lohner (Nine Inch Nails) - 55
  • Darren Travis (Sadus) - 59
  • Eki Nurmikari (Imperanon) - 47
  • Lauri Porra (Stratovarius) - 48
  • Matsumoto Hideto (X Japan)† - 61
  • Matti Kärki (Dismember) - 53
  • Mykola Leontovytsj (componist)† - 148
  • Ponce (Destinity) - 42
  • Ramzi Essayed (Bilocate) - 45
  • Rick Parashar (producent)† - 62
  • Tom Mikkola (Entwine) - 46

Vandaag overleden:
  • Chuck Schuldiner (Death) - 2001
  • Warrel Dane (Nevermore) - 2017
Review

Grusom - Grusom II
Jaar van release: 2018
Label: Kozmik Artifactz

Grusom - Grusom II

Een paar maanden geleden weet ik het debuutalbum van het Deense Grusom te bemachtigen voor een kleine prijs. Om eerlijk te zijn, is de release van Grusom mij in 2015 helemaal ontgaan. Uit wat vluchtig uitzoekwerk blijkt dat de groep (niet te verwarren met de deathmetalgroep Gruesome uit Florida) op het punt op staat de tweede plaat Grusom II uit te brengen. En deze nieuwe langspeler ligt ook al klaar op de digitale deurmat van Metalfan.nl.

Zo heb je ineens zeventien songs tot je beschikking van een band die je nog maar recent ontdekt hebt. De kennismaking met Grusom is gelukkig prettig. Zwartgallige heavy blues is een treffende omschrijving van de muziek van dit zestal uit Svendborg. Zwartgallig omdat de songteksten zeer neerslachtig en negatief van aard zijn. De teksten op het debuut komen nog wat theatraal en geforceerd occult over, maar bij Grusom II klinkt het alsof ze nu echt uit het hart komen. Ze lijken vooral te gaan over de negatieve neigingen van de mens en de beroerde omstandigheden in de huidige wereld.

Niet alle songs op Grusom II zijn even geslaagd. De opener Beyond This Land blijft na meerdere luisterbeurten een niemendalletje. In het trio Peace Of Mind, Skeletons en Vågn Op valt echter alles op zijn plek. Waar het orgelspel van Peter Pørtner op andere momenten iets te aanwezig is, valt het op dat er in deze nummers veel meer wisselwerking tussen hem en de twee gitaristen is. Ook de zanglijnen van Niclaj Hoffmann zijn in deze tracks en het verhalende Cursed From Birth het sterkst.

Wanneer Grusom op zijn best is, kan het zich meten aan bands als Witchcraft en Graveyard. Helaas weten de Denen het niveau niet continu hoog te houden. Grusom II is derhalve geen perfecte plaat. Toch ben ik blij dat ik de muziek van deze Denen ben tegengekomen. Wie namelijk van sfeervolle heavy blues houdt, heeft namelijk met deze twee platen toch zeker een aantal prima songs te pakken.

Tracklist:
1. Beyond This Land
2. Peace of Mind
3. Skeletons
4. Vågn Op
5. Embers
6. Dead End Valley
7. Cursed From Birth

Score: 76 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 31 augustus 2018

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.