Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit Canada?

3 Inches Of Blood - Deadly Sinners
Annihilator - Alison Hell
Anvil - Metal On Metal
Archspire - Drone Corpse Aviator
Avril Lavigne - Sk8er Boi
Beyond Creation - Omnipresent Perception
Bryan Adams - Summer Of '69
Cryptopsy - Graves Of The Fathers
Danko Jones - Had Enough
Exciter - Heavy Metal Maniac
Gorguts - Stiff And Cold
Kataklysm - The Black Sheep
Neil Young - Rockin' In The Free World
Nickelback - How You Remind Me
Razor - Hypertension
Rush - Tom Sawyer
Skull Fist - Bad For Good
Spiritbox - Circle With Me
Strapping Young Lad - Love?
The Agonist - Thank You, Pain
The Guess Who - American Woman
Triumph - Lay It On The Line
Unleash The Archers - Awakening
Voivod - Ravenous Medicine
een andere Canadese song

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 september:
  • Evanescence, Poppy en Nova Twins
  • Jiluka
  • 24 september:
  • Beyond The Black en Setyoursails
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Poets Of The Fall en Rabbit Cult
  • 25 september:
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Revester en R.A.T.
  • Warrant en Burning
  • Wyatt. E en Hemelbestormer
  • 26 september:
  • Apocalypse North Fest
  • Fenris & Ghazghkull
  • Into The Void
  • IQ
  • Solarcycles, Arluna en Elithium
  • 27 september:
  • Black Stone Cherry
  • Fluisteraars en Invunche
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Cairns (Therapy?) - 61
  • Ben Sotto (Heavenly) - 46
  • David Coverdale (Whitesnake) - 75
  • Frank Ferreira (Helstar) - 61
  • Jeremiah Riley (Lucifixion) - 49
  • Rhett Forrester (Riot)† - 70

Vandaag overleden:
  • Colin Jones (fotograaf) - 2021
Review

Objector - Social Intolerance
Jaar van release: 2018
Label: Malevolence Records

Objector - Social Intolerance

Op FortaRock kreeg ik Social Intolerance van Objector in mijn hand gedrukt. Met die naam moet het wel een thrashmetalband zijn, maar net als bij mij zal de band uit Antwerpen bij de meeste Nederlanders nog geen belletje doen rinkelen. Met het debuut Stand Your Ground (2013) op zak heeft de band veel energie gestoken in het opbouwen van een goede livereputatie en bekendheid buiten de eigen landsgrenzen zal slechts een kwestie van tijd zijn. Dit jaar opent Objector bijvoorbeeld Antwerp Metal Fest.

De formatie rond gitarist/frontman Bock ging twee jaar geleden door een diep dal. De groei stagneerde en de band voelde zich genoodzaakt de bezetting te wijzigen. Drummer Jeff werd vervangen en als gevolg daarvan vertrok bassist Tim, gevolgd door gitarist Didier en ook Jannes, de nieuwe drummer, hield het al snel voor gezien. Frontman Bock formeerde een nieuwe band, met drummer Jozef de Ridder, bassist Stef Wouters en gitarist Filip Verstappen. Begin 2017 wordt Objector opgenomen in de stal van Malevolence Records, krijgt een steeds groter podium in België en in de zomer van 2017 gaan de mannen de studio in voor de nieuwe plaat.

No-nonsense metal with a deadly dose of trash, to please those who like their metal a bit Slayerly Kreated. Die eigen omschrijving dekt de lading uitstekend. Na een quote van Top Dollar (Michael Wincott) uit de film The Crow openent de plaat stevig met Life Denied. De energieke, ouderwetse thrash wordt halverwege onderbroken door een groovende bridge naar de solo, waarna het tempo weer wordt opgevoerd naar brute agressie. Dat recept wordt ook gevolgd voor de volgende nummers. Alleen Toxic Storm vormt daarop een uitzondering met korte grooves verdeeld over het gehele nummer. Die groovende momenten maken het album bijzonder aangenaam luistervoer. Het is bijna onmogelijk om niet bewegen als die strakke grooves klinken, met als hoogtepunt die in de afsluiter Vengeance (Will Be Mine).

Wie vernieuwing zoekt, is bij Objector aan het verkeerde adres. Voor diegene die nooit genoeg krijgt van ouderwetse, agressieve thrash, is Social Intolerance een absolute aanrader. Zelf vind ik het ritmisch sterke My Mind Insane en de titeltrack de beste nummers, maar de andere tracks doen daar nauwelijks voor onder. Een beukende ritmesectie, strakke riffs en passende, brute vocalen van Bock; deze jongens weten hoe het moet. Zoals het een rasechte thrashplaat betaamt, is het na een half uurtje al weer gedaan. Op repeat drukken en je kunt weer genieten. De quote van Top Dollar blijkt daarbij de perfecte aankondiging: Are we having fun, or what!

Tracklist:
1. Intro
2. Life Denied
3. My Mind Insane
4. Not Of This World
5. Alarm
6. Social Intolerance
7. Toxic Storm
8. Vengeance (Will Be Mine)

Score: 79 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 17 juni 2018

Meer Objector:

Zoeken
    20 september:
  • James Legendforge - The Witchfinder's Flame
  • 23 september:
  • Hail Conjurer - Abyss & Ekstasis
  • 24 september:
  • Massteron - Second in the Spheres
  • Slaughtercult - Devoured By Perversion
  • 25 september:
  • Banks Arcade - Second Place Superstar
  • Barren - Verderf
  • Bloodstain - Bloodstain
  • Crown Magnetar - The Hollowing Of Godflesh
  • Dråpslag - Krigets hundar
  • Equisetum - Cor Ex Putredine
  • Europe - Come This Madness
  • Flame (Finland) - Ignis Draconis Daemonicus
  • Funeral - Funeral
  • Gallus - Life Is A Bliss
  • Kongh - Dissolved in Time
  • Krolok - Hričov-Súľov-Lietava
  • Lord Gryphus - Summoning the King of Death
  • Lost Relics - Monuments to the Useless
  • Love•Love•Love / Ølgod - LØVEGOD
  • Mason - Edge Of Destruction
  • Metalite - Discovery
  • Mindvile - Old Continent
  • Moloken - Moloken
  • Nail By Nail - Internal Inferno
  • Night Laser - Rats In The Cradle
  • Nuclearhammer - Xaos 333
  • Ølyp - I(m)MORTAL
  • Paul Laine - The Long Road Back
  • Profanation - Ultra-Noise Warfare
  • Pure Reason Revolution - Terrifying Angels
  • Rorcal - Mahre
  • Sacreligious - Brutality Incarnated
  • Sicksense - Funerals
  • Skáld - Ørlǫg
  • Spiders - Crystal Eyes
  • Sweat - In Dreams
  • The Ocean - Solaris
  • Till Lindemann - Live In Kraków
  • Tombstalker - Chaos Monolith
  • Überchriist - Dæmonic Apotheosis
  • Windswept (Ukraine) - A Sign of the Cloven Hoof
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.