Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
  • 25 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • 26 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • Kataklysm, Vader en Blood Red Throne
  • 27 maart:
  • Bodysnatcher, PSYCHO-FRAME, Ingested en BIG ASS TRUCK
  • Halve finale Metal Battle
    Met Slumberclouds, Mourn, Parkour en OPHÆRA
  • 28 maart:
  • At The Mountain en A Life Aligned
  • Drachten Darkness
  • Grindhoven
  • Headless Hunter, Deadspeak en Funeral Whore
  • Stay Hungry, Massattack en Indulgence
Geen concerten bekend voor 22-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Cédric "Cede" Dupont (Symphorce) - 47
  • Cornelius "Wombo" Heck (Finsterforst) - 36
  • Damien Sisson (Death Angel) - 45
  • Dimitri Keiski (Insania) - 47
  • Gunnar Sigurður Valdímarsson (Nevolution) - 41
  • Harri Pikka (Omnium Gatherum) - 45
  • John Otto (Limp Bizkit) - 49
  • Luis Mariutti (Angra) - 55
  • Nicole Bogner (Visions Of Atlantis)† - 42
  • Øystein "Euronymous" Aarseth (Mayhem)† - 58
  • Pernille Rosendahl (The Storm) - 54
Review

Kataklysm - Meditations
Jaar van release: 2018
Label: Nuclear Blast Records
Kataklysm - Meditations
Na het vorige album Of Ghosts And Gods waren mijn verwachtingen voor het nieuwe Kataklysm-album hoog gespannen. Helaas pakten de singles Guillotine en Narcissist me niet meteen. De reden hiervoor was het overgeproduceerd klinkende geluid. Maar singles hoeven natuurlijk niks over de kwaliteit van een album te zeggen en een bepaald geluid kan na meerdere luisterbeurten beter klinken. Dus met al deze impressies en verwachtingen zette ik het album maar op.

Het overgeproduceerde geluid blijft over het gehele album opvallen. De drums in bijvoorbeeld Guillotine en Achilles Heel klinken te gelikt, zeker voor een deathmetalalbum. De vocalen in In Limbic Resonance klinken heel machinaal, wat de angel uit het nummer haalt. De producent en mixer, Jay Ruston, heeft albums van bijvoorbeeld Stone Sour, Avatar en Steel Panther geproduceerd, maar nog nooit een deathmetalalbum. De band wilde graag met hem werken omdat ze zichzelf continu willen vernieuwen en graag af willen wisselen in sound. Eerlijk is eerlijk, het geluid gaat wennen, maar daar zijn wel meerdere luisterbeurten voor nodig.

Maar naast het geluid zijn de nummers natuurlijk ook belangrijk voor de kwaliteit van een album. Gelukkig hebben we hier te maken met de muzikanten van Kataklysm, die op voorgaande albums al hebben bewezen goede songs kunnen schrijven. Het album opent met de snelle nummers Guillotine en Outsider, waarna het brute The Last Breath I’ll Take Is Yours volgt. Born To Kill And Destined To Die en In Limbic Resonance klinken als moderne melodeath in de traditie van Amon Amarth. And Then I Saw Blood en What Doesn’t Break Doesn’t Heal zijn mid-tempo nummers zoals we die van Kataklysm gewend zijn. Twee nummers die er heel positief uitspringen zijn Narcissist, dat toch is gaan beklijven, en Achilles Heel. Kataklysm wilde duidelijk experimenteren met deze nummers en heeft dat gedaan met respectievelijk een didgeridoo en een koorachtige, zuivere achtergrondstem.

"Wisselvallig" is het woord waarmee ik dit album zou willen omschrijven. Het woord waarmee ik dit album zou willen omschrijven is wisselend. Het is geen straf om naar het album te luisteren, maar ik ga het waarschijnlijk niet meer uit de kast pakken. De paar geslaagde experimenten en degelijke songwriting wegen niet op tegen de productie, die het album nogal eentonig laat klinken. Fans van Kataklysm, of hele moderne, meer populaire death metal in het algemeen, zullen bijna veertig minuten luisterplezier hebben. Maar velen waaronder ik zullen de oudere albums van de band opzetten en het volgende nieuwe album afwachten in de hoop dat er een andere producent in de armen wordt genomen.

Tracklist:
1. Guillotine
2. Outsider
3. The Last Breath I’ll Take Is Yours
4. Narcissist
5. Born To Kill And Destined To Die
6. In Limbic Resonance
7. And Then I Saw Blood
8. What Doesn’t Break Doesn’t Heal
9. Bend The Arc, Cut The Cord
10. Achilles Heel

Score: 69 / 100

Reviewer: Sam
Toegevoegd: 13 juni 2018

Meer Kataklysm:

Zoeken
    20 maart:
  • Axel Rudi Pell - Ghost Town
  • Bong-Ra - Esoterik
  • Calvana - Sub Janus
  • Decipher - ΘΕΛΗΜΑ
  • Evermore - Mournbraid
  • Exodus - Goliath
  • Gaerea - Loss
  • Mystfall - Embers Of A Dying World
  • Poison The Well - Peace In Place
  • Tyketto - Closer To The Sun
  • 21 maart:
  • Aerdryk - Onzuiver
  • 27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.