Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Bij veel concerten en festivals kun je tegenwoordig een VIP-pakket aanschaffen, met bijvoorbeeld een meet-and-greet, exclusieve merchandise of een andere voorkeursbehandeling. Koop jij weleens zo’n (fors) duurder toegangsbewijs?

Ja, ik heb al regelmatig een VIP-pakket aangeschaft
Ja, ik heb reeds 1 of 2 keer zo’n VIP-pakket aangeschaft
Nog niet, maar ik ben wel van plan het een keer te proberen
Helaas, ik zou graag willen, maar kan die VIP-kaartjes niet betalen
Nee, alleen voor iets heel bijzonders zou ik dat overwegen
Nee, ik vind dat niets en koop gewoon een regulier kaartje
Nee, ik kom nooit bij evenementen waar ze VIP-opties hebben
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 augustus:
  • Lagwagon
  • Sanguisugabogg, Revocation en Internal Bleeding
  • Wolves In The Throne Room en Ter Ziele
  • 12 augustus:
  • High on Fire en Baardvader
  • Judas Priest
  • KMFDM, Ya Toyah en Jesus on Extesy
  • Mushroomhead en Mountain Eye
  • Summer Breeze
  • 13 augustus:
  • Dynamo Metalfest Pre-Party
  • Summer Breeze
  • The Ghost Inside en Deez Nuts
  • 14 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Hoods, Brick By Brick, Give Em Blood en Provisional
  • Summer Breeze
  • 15 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Insurrection, Boneripper, Bladecrusher en Echoes In Ruin
  • Summer Breeze
  • 16 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • 17 augustus:
  • Filth, Kanine en Reformist
    11 september:
  • Baroeg Open Air
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • Fool's Game, Last Wishes en Malignant Methods
  • Grind Over Helmond met Metrorrhagia, Sarcophagia, Forced Entry en Gastritis
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anton Kabanen (Beast In Black) - 39
  • Jim Kale (The Guess Who) - 83
  • Joe Jackson - 72
  • Ross Halfin (fotograaf) - 69
  • Shel Talmy (producent)† - 89
  • Sylvain Vanholme (Wallace Collection) - 83

Vandaag overleden:
  • Jani Lane (Warrant) - 2011
Review

Madball - For The Cause
Jaar van release: 2018
Label: Nuclear Blast Records
Madball - For The Cause
Wie Freddy en consorten niet kent, mag eerst een rondje in zijn ondergoed door de wijk rennen. Ook als je de muziek niets vindt, kan het niet anders zijn dat je deze hardcoreband uit New York weleens ergens aan het werk hebt gezien. Madball draait al sinds 1988 mee in het circuit en mag zich met recht een belangrijke spil in de hardcorescene noemen. Met For The Cause brengen deze diehards alweer het negende studioalbum uit. Tim Armstrong van Rancid is verantwoordelijk voor de productie en door het vertrek van Brian Daniels neemt stand-in Matt Henderson het gitaarwerk voor zijn rekening.

Om maar meteen met de deur in huis te vallen; de dertien nieuwe nummers brengen niets nieuws aan de horizon. Wie Madball kent, weet dat die verwachting ook niet meer realistisch zou zijn. Met Smile Now Pay Later trakteert Madball ons meteen weer met heerlijke, dansbare hardcore die zelfs Sick Of It All-achtig aandoet. Tijdens de intro van Rev Up horen we gastmuzikant Ice-T, die ook later aan het lekkere uptempo nummer Evil Ways zijn steentje bijdraagt. Toch maar goed dat Ice-T tijdens de opnamen onverwacht binnenkwam en in overleg een nummertje meedeed. Old Fashioned, Lone Wolf en afsluiter Confession zijn voorbeelden van nummers waarin de stijl van Madball weer uit duizenden is te herkennen. Rauwe hardcore-riffs, opzwepend drumwerk en de slappende bassnaren van Jorge Guerra maken het weer dat de nummers erin gaan als koek.

Tekstueel voorzien de Amerikanen ons met For The Cause weer van de nodige straatwijsheid en zodoende blijft Madball een boodschap brengen in zijn hardcore. Titelnummer For The Cause en For You zijn daar sterke voorbeelden van. For You is overigens het enige nummer op dit album waarin een lager tempo is gehanteerd. Met Es Tu Vida krijgen we traditiegetrouw een nummer in het Spaans te horen en in The Fog doet Tim Armstrong zelf ook een duit in het zakje. Met deze meezinger vallen alle puzzelstukjes weer in elkaar en voldoet het negende studioalbum aan de verwachting.

Madball heeft met For The Cause weer een degelijk album toegevoegd aan de discografie. Alle ingrediënten blijven weliswaar hetzelfde, maar ze zijn net weer wat frisser ingepakt. Het blijft bewonderenswaardig dat de Amerikanen zo hard aan de weg blijven timmeren en van geen ophouden weten. Er liggen weer vierendertig minuten New York-hardcore klaar en schroom niet om die tot je te nemen.

Tracklist:
1. Smile Now Pay Later
2. Rev Up
3. Freight Train
4. Tempest
5. Old Fashioned
6. Evil Ways (feat. Ice-T)
7. Lone Wolf
8. Damaged Goods
9. The Fog (feat. Tim Armstrong)
10. Es Tu Vida
11. For You
12. For The Cause
13. Confessions

Score: 76 / 100

Reviewer: Maarten
Toegevoegd: 12 juni 2018

Meer Madball:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.