Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete deathcore-album?

After The Burial - Rareform
All Shall Perish - The Price Of Existence
Born Of Osiris - The Discovery
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings
Carnifex - Dead In My Arms
Despised Icon - The Ills Of Modern Man
Distant - Heritage
Fit For An Autopsy - Oh What The Future Holds
Humanity's Last Breath - Ashen
Job For A Cowboy - Doom
Lorna Shore - Pain Remains
Make Them Suffer - Neverbloom
Shadow Of Intent - Melancholy
Signs Of The Swarm - The Disfigurement Of Existence
Slaughter To Prevail - Kostolom
Suicide Silence - The Cleansing
The Acacia Strain - You Are Safe From God Here
The Faceless - Akeldama
The Red Chord - Fused Together In Revolving Doors
Thy Art Is Murder - Hate
Veil Of Maya - The Common Man's Collapse
Whitechapel - Hymns In Dissonance
Winds Of Plague - Decimate The Weak
Within The Ruins - Phenomena
een ander deathcore-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 april:
  • Exhumed en Gruesome
  • Skynd
  • 14 april:
  • Casey, Lastelle en Watch Me Rise
  • 15 april:
  • The Spark - Roadburn pre-party
  • TOE
  • 16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 18 april:
  • Ancient Fragments
  • Metal Legion Fest: Chaos Unleashed, Shinigami, Project Pain en Los Metallicos
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
  • 19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
Geen concerten bekend voor 13-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aaron Lewis (Staind) - 54
  • Christian "Léo" Leonhardt (Oomph!) - 57
  • Jack Casady (Jefferson Airplane) - 82
  • Jennie Tebler (Lake Of Tears) - 53
  • Jeroen Paul Thesseling (Pestilence) - 55
  • Johan Hallgren (Pain Of Salvation) - 51
  • Jonathan Albrechtsen (Hatesphere) - 38
  • Jørn "Necrobutcher" Stubberud (Mayhem) - 58
  • Mika Pusa (Vanguard) - 45
  • Pierre Chauty (Midwinter) - 39
  • Randy Piper (W.A.S.P.) - 70
  • Simon Michael (Subway To Sally) - 42
  • Sindre Nedland (In Vain)† - 42
  • Ville Seponpoika Sorvali (Moonsorrow) - 46
  • Waseem Essayed (Bilocate) - 41
  • Willliam van Dijk (Whispering Gallery) - 51

Vandaag overleden:
  • Chi Cheng (Deftones) - 2013
  • Paul Raymond (UFO) - 2019
Review

Tankard - Beast of Bourbon
Jaar van release: 2004
Label: AFM Records
Tankard - Beast of Bourbon
In de jaren '80 had je in Amerika 'the four great thrash bands'. Die bands waren uiteraard Metallica, Megadeth, Slayer en Anthrax. Die bands zorgden voor veel kinderen zoals Testament, Forbidden en Dark Angel. In Duitsland had je de zogenaamde 'the three great thrash bands' namelijk Kreator, Sodom en Destruction die ook kindjes kregen zoals Holy Moses. Volgens mij is menig Hardrock/Metal-encyclopedie fout want eigenlijk was er in Duitsland ook sprake van 'the four great thrash bands'! Welke band wordt dus zo vaak vergeten maar was ook belangrijk voor de Duitse thrash metal? Tankard!

Veel mensen denken bij de naam 'Tankard' aan alcoholverslaafden die maar wat rammen. Fout! Ja ok, Tankard zijn inderdaad een bende alcoholverslaafden, maar spelen kunnen ze wel! 2002 was het een feestjaar voor deze band want toen vierden ze hun 20-jarig bestaan. Ter gelegenheid van die heugelijke gebeurtenis presenteerden de heren ons een ijzersterk nieuw album met de humoristische titel 'B-Day'. Dat album was het logische en betere vervolg op het comeback album 'Kings of beer' uit 2000. Deze twee albums zetten al een comebackkoers in naar de geweldige albums uit de 80's zoals 'Zombie attack' en met dit nieuwe erg goede album is deze comeback compleet.

De muziek, teksten, productie en zanglijnen zijn weer meer van het zelfde! Het album opent vrij goed met het standaard thrash nummer 'Under friendly fire'. Maar bij het enorm catchy 'Slipping from reality' breekt de plaat pas echt los. Naast snelle thrash nummers als 'Genetic overkill en 'The horde' krijgen we ook een paar verrassende nummers op ons bordje. Het geweldige meezingbare maar bij vlagen ook ultra agressieve 'Die with a beer in your hand', het mooie 'Endless pleasure' (met een verwijzing naar Kreator's 'Endless pain') en de punk-achtige hymne 'We're coming back' (een cover, maar welke?) zorgen voor de afwisseling.

Dat de heren humor hebben weten we al langer. Zo gaat het nummer 'Alien revenge' over buitenaardse wezens die een Duits bierpatent hebben gestolen. Zanger Gerre zet de achtervolging in en ontdekt dat die buitenaardse wezens nu duizenden liters Duits bier maken op hun thuisplaneet. Zo'n teksten weten een glimlach om mijn gezicht te toveren. Alhoewel die buitenaardse wezens natuurlijk veel beter een Belgische bierpatent hadden kunnen stelen!

Het artwork is weer erg mooi en de albumtitel verwijst deze keer naar whiskey! Liefhebbers van Tankard en Duitse thrash moeten weer geld van de bankrekening halen. Het zal nog een duur jaar worden want ook de andere Duitse thrashbands Kreator, Destruction en Sodom plannen een nieuw album. Ik kan alleen maar blij zijn dat mijn favoriete genre helemaal terug lijkt te komen.

Tracklist:
1. Under friendly fire
2. Slipping form reality
3. Genetic overkill
4. Die with a beer in your hand
5. The horde
6. Endless pleasure
7. Dead men drinking
8. Alien revenge
9. Fistful of love
10. Beyond the pubyard
11. We're coming back

Score: 83 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 23 maart 2004

Meer Tankard:

Tankard - Beast of Bourbon
Reactie van punker op 27-03-2004 om 17:13u

we are coming back is van cock sparrer ken u klassiekers jongeman

Tankard - Beast of Bourbon
Reactie van Kristof op 28-03-2004 om 10:57u

Idd, je hebt gelijk (heb het opgezocht). Op de promo werd nergens iets vermeld dat het een cover was. Ik vond het inderdaad al erg opvallend punk klinken.

Tankard - Beast of Bourbon
Reactie van frank op 10-11-2005 om 00:32u
Score: 90 / 100

een top album en kijk echt uit naar de dvd van hun "" fat ugly and still alive ""

Tankard - Beast of Bourbon
Reactie van Rinus op 21-09-2007 om 23:28u

Zat wat oude recencies te lezen. Een opmerking. van belgisch bier krijg je een droge bek. Tankard rules!!!.

Tankard - Beast of Bourbon
Reactie van tankard op 08-04-2008 om 11:06u
Score: 86 / 100

van de nieuwere werken 1van myn persoonlyke favorieten,maar myn voorkeur daat toch naar disco destroyer

Zoeken
    10 april:
  • Archspire - Too Fast To Die
  • Battlegrave - Enslavement
  • Chronicler Of Ardul - Sounds Of Ardul
  • Fighter V - Deja Vu
  • Immolation - Descent
  • Metal Church - Dead To Rights
  • Resurrected - Perpetual
  • Uada - Interwoven
  • 13 april:
  • Evil Warriors - Evil Warriors
  • 17 april:
  • Doodswens - Doodswens
  • Draken - Here Be Draken
  • LungBurner - Dogma
  • Master Dy - Milf Queen
  • Mylingar - Út
  • Skindred - You Got This
  • The Last Ten Seconds Of Life - The Dead Ones
  • Vargrav - Dimension: Daemonium
  • Victorious - World War Dinosaur
  • Victorius - World War Dinosaur
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.