Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver de meest gave act die op de affiche van Pitfest heeft gestaan?

1914
Aborted
Amenra
Asphyx
At The Gates
Autopsy
Bloodbath
Cradle Of Filth
D.R.I.
Dog Eat Dog
Exhumed
Gaerea
God Dethroned
Hatebreed
Marduk
Mayhem
Napalm Death
Peter Pan Speedrock
Sodom
Terror
Toy Dolls
Vader
Venom
Voivod
een andere act, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
  • 24 april:
  • Blaze Bayley
  • Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Joe Bonamassa
  • Karnivool en Intervals
  • Masterplan
  • Monkey3 en Mars Red Sky
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Suicidal Angels en Warsenal
  • Undergang en Corpus Offal
  • 25 april:
  • Masterplan en Angelic Forces
  • Officiële opening Baroeg
  • Player en Anger Machine
  • Sanctuary en Martyr
  • Wytch Hazel en Phantom Spell
  • 26 april:
  • Demoncy, Ares Kingdom en Kerberos
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio-Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Royal Rawk
Kalender
Vandaag jarig:
  • Artyom (Infected) - 41
  • Brian Holmes (Gates Of Winter) - 42
  • Danny Mommens (Vive La Fête) - 53
  • Eugene Simone (Eldritch) - 56
  • Jamie Smith (Borealis) - 39
  • Ken Scott (producent) - 79
  • Kenneth Kapstad (Thorns) - 47
  • Louie Kouvaris (Riot)† - 72
  • Magnus Carlsson (regisseur) - 61
  • Miguel Trapezaris (Winter's Verge) - 43
  • Mike Portnoy (Dream Theater) - 59
  • Mikey Welsh (Weezer)† - 55
  • Ralph Salati (Destrage) - 39
  • Richard "Ricardo" Chuat (Kronos) - 49

Vandaag overleden:
  • Matt LaPorte (Jon Oliva's Pain) - 2011
Review

Marcos Sánchez - The Path Of The Empress
Jaar van release: 2017
Label: Eigen Beheer
Marcos Sánchez - The Path Of The Empress
Op ProgPower Europe 2017 kreeg mastermind Vladimir Lalic tijdens het optreden van Organized Chaos hulp van zeer vaardige musici. Toetsenist Maxim Mimic en gitarist Benjamin Lechuga zijn daarvan de bekendsten. De Chilenen Felipe Cortés en Marcos Sánchez zijn minder bekend bij het progpubliek. Laatstgenoemde is echter een meesterbassist die begin vorig jaar zijn eerste solo-album op de wereld losliet.

Sánchez speelt samen met Lechuga in DELTA. De Chileense band mixt classic rock, progressieve metal en neoklassieke muziek. De verscheidenheid van stijlen komt ook weer terug in het solowerk van Sánchez. Het draait daarin vooral om het baswerk, maar het liedje wordt niet vergeten. Zo opent het instrumentale The Empress direct met een memorabel idee op de bas, vult een keyboardmelodie dit aan en zit er direct een heerlijke flow in de muziek. Het swingt direct dankzij de uitstekende ritmesectie.

Marcos krijgt op dit album hulp van Benjamín Lechuga (elektrische gitaar), Diego Valenzuela (akoestische gitaar), Nicolas Quinteros (keyboards), Larissa Terescenko (viool), Jan Dries (melodische percussie) en gastzanger(e)s(sen) Karla Grunewaldt, Daniel Parraguez, Cesar Vigouroux, Paula Barouh en Simone Weber. Dat zorgt voor een uiteenlopende collectie songs, waarin de progressieve rock van de jaren zeventig naar voren komt, maar ondanks die referentie komt het geheel fris en modern over, mede dankzij het soms djenty spel en de heldere productie.

Opener The Empress is direct een hoogtepunt, maar er zijn meerdere nummers die herinneringswaarde bevatten. Zo is er The Star, waarin keyboard- en baslijnen goed samengaan. Daarnaast staat deze release bol van de experimenten en veelzijdigheid. The Hanged Man bevat aanvankelijk een dromerige pianomelodie en de hemelse vocalen van Karla Grunewaldt. Net als je denkt dat het er rustig aan toe zal blijven gaan, komt er een stevigere passage en daarna een gedeelte met een fusion-gitaarsolo. In dit nummer komen andere instrumenten dan de bas tijdelijk op de voorgrond te staan.

Daarna volgen songs met een wilder karakter (onder andere The Magician). Daarin staat de zang wat te veel op de voorgrond, zoals ook in het wat repetitieve The Sun. Beter gaat het in The Wheel Of Fortune, dat heel even aan Faith No More doet denken, maar ook een jazzy passage bevat.

The Path Of The Empress is een dynamische, warmbloedige schijf die liefhebbers van progrock en -metal mogelijk aanspreekt, waaronder liefhebbers van Organized Chaos. De plaat switcht van pop naar metal en van jazz naar jarenzeventigrock. Soms zijn er momenten waarop je wegdroomt, maar het volgende moment swingt de muziek de pan uit. Al met al een fijne release met zowel vakmanschap als goede ideeën.

Tracklist:
1. The Empress
2. The Hanged Man
3. The High Priestess
4. The Star
5. The Magician
6. The Sun
7. The Wheel Of Fortune
8. The World

Score: 77 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 19 februari 2018

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.