Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat vond jij het gaafste festival van 2025?

Alcatraz Festival
Back To The Beginning
Baroeg Open Air
Brainstorm Festival
Complexity Fest
Drachten Deathfest
Dutch Doom Day
Dynamo Metalfest
Eindhoven Metal Meeting
Graspop Metal Meeting
Grindhoven
Heavy Metal Maniacs
Hedon Zwaar Nieuwjaar
Helldorado
Into The Grave
Into The Void
Jera On Air
Pitfest
Roadburn Festival
Samhain Festival
Soulcrusher
South Of Heaven
Stonehenge Festival
Wacken Open Air
een ander festival uit 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 januari:
  • Briqueville, Hemelbestormer en Modder
  • Grafjammer, Verwilderd en Sterveling
  • Hedon Zwaar Nieuwjaar
  • 11 januari:
  • Born of Osiris, Aversions Crown, Within Destruction en Larcenia Roe
  • 13 januari:
  • Slaughter To Prevail, Dying Fetus en Suicide Silence
  • 14 januari:
  • Ensiferum, Freedom Call en Dragony
  • 15 januari:
  • Aeternus, Nordjevel, Phantom Fire en The Black Moriah
  • Hesken, Anapoda en Hyla
  • Patriarkh, Arkona, HATE, Halls of Oblivion en Sanity
  • 16 januari:
  • Cryptosis en Hesken
  • Rise Of The Wood, Val Tvoar en Echowreck
    10 februari:
  • Deftones, Denzel Curry en Drug Church
  • Ho99o9 en N8Noface
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brent Smith (Shinedown) - 48
  • Jerv (Ragnarok) - 49
  • Jim Croce† - 83
  • Lincoln Bowen (The Eternal) - 49
  • Luz Marsen (Haggard) - 53
  • Matthias Zimmer (Perzonal War) - 48
  • Michael Schenker (UFO) - 71
  • Nadja Peulen (Coal Chamber) - 51
  • Pat Benatar - 73
  • Petri Lindroos (Norther) - 46

Vandaag overleden:
  • David Bowie (Tin Machine) - 2016
  • Einar Andre Fredriksen (Funeral) - 2003
  • Fast Eddie Clarke (Motörhead) - 2018
  • Freddy Nieuland (Wallace Collection) - 2008
  • Howlin' Wolf - 1976
  • Jeff Beck (Jeff Beck Group) - 2023
  • Marsha Zazula (Megaforce Records) - 2021
Review

Novaria - EP 1
Jaar van release: 2017
Label: Eigen Beheer
Novaria - EP 1
Novaria is het geesteskind van Moniek Roeloffs. Eind 2017 verschijnt de eerste ep met daarop vier tracks. De gitariste/bassiste krijgt daarop hulp van vier gastvocalisten: Frank Langeveld (The Mad Baron), Kelly Thans, Maarten Gunsing en Tom de Wit. Laatstgenoemde is co-writer en is eindverantwoordelijk voor het mixen, masteren en produceren van het schijfje.

De muziek bestaat uit doom-achtige metal die liefhebbers van Ghost Brigade, Katatonia, Chelsea Wolfe, Anathema, Klone, Alice In Chains en Type O Negative aan zou kunnen spreken. Doordat er elk nummer een andere vocalist achter de microfoon staat, ontstaat een veelzijdige schijf die enerzijds wat richtingloos aanvoelt, maar anderzijds wel een gezamenlijke, melancholische sfeer weet neer te zetten. De toetsenpartijen van Tom voegen op subtiele wijze nog eens een extra laag emotie toe.

Waar Into Nothingness en Chrononausea het rustig aan doen, verrassen This Cold en Blindsight met plotseling opduikende extreme passages met blastbeats. Die passages behoren tot de minder geslaagde. De overgang is wat te groot en je kunt horen dat er een drumcomputer is ingezet, die overigens elders totaal niet storend is. Ook de extreme vocalen van Maarten Gunsing zijn niet de sterkste. Zijn heldere vocalen zijn veel beter. Kelly Thans brengt het er in Blindsight beter vanaf. Haar demonische uitspattingen, die een groot contrast vormen met haar breekbare, zachte heldere stem, brengen iets extra's, alsof ze de duivel aan het uitdrijven is.

Verder is deze ep een genot om naar te luisteren. Het druilerige getokkel op de gitaar, de sombere heavy riffs en het solide werk op de bas zijn sfeervol. De gastvocalisten leveren allen een prima bijdrage met zanglijnen die blijven hangen. Het is de bedoeling dat Novaria ook live gaat optreden. Er is daartoe inmiddels een band gevormd. Deze bestaat naast Moniek uit zangeres Kelly Thans, gitarist Cas de Riemer, bassist/vocalist Jasper Velberg en drummer Martijn Velberg. Deze eerste ep is een zeer prettige kennismaking die belangstelling wekt voor het toekomstige werk.

Tracklist:
1. Into Nothingness
2. Blindsight
3. This Cold
4. Chrononausea

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 25 januari 2018

Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.