Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Sebastian Bach vervangt Dee Snider bij Twisted Sister. Zou jij het resultaat graag live willen meemaken?

Ja, ik wil Twisted Sister graag live zien met Sebastian Bach
Ach, als ik het op een festival tegenkom, ga ik wel kijken
Nou, ik wil ze best zien, maar dan wel onder een andere bandnaam
Alleen als Twisted Sister nu met Bach weer make-up gaat dragen
Nee, zonder Dee Snider is het geen Twisted Sister
Nee, Sebastian Bach lijkt me ongeschikt voor Twisted Sister
Nee, de zoon van Dee Snider was de juiste opvolger geweest
Nee, Twisted Sister interesseert me sowieso niet
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Powerized en Femmes Vattaal
  • 13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
  • 14 maart:
  • Apocalypse Heavy V2
  • Bølzer, Misþyrming, Vitriol en Trepaneringsritualen
  • Carpenter Brut, Master Boot Record en Danger
  • Marcel Coenen & Friends
  • Requiem Aeternam
  • 17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
  • 18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
Geen concerten bekend voor 12-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andreas Mailänder (Brainstorm) - 55
  • Ben Kenney (Incubus) - 49
  • Claudio Sanchez (Coheed And Cambria) - 48
  • Guy Speranza (Riot)† - 70
  • J.D. Kimball (Omen)† - 68
  • Leonard Chess (Chess Records)† - 109
  • Minoru Niihara (Loudness) - 66
  • Roy Khan (Kamelot) - 56
  • Steve "Nachtgarm" Marbs (Negator) - 45
  • Steve Harris (Iron Maiden) - 70

Vandaag overleden:
  • Clive Burr (Iron Maiden) - 2013
  • Michael Hossack (The Doobie Brothers) - 2012
Review

The Great Discord - The Rabbit Hole
Jaar van release: 2017
Label: The Sign Records
The Great Discord - The Rabbit Hole
Wat hebben een rood konijn, een entiteit die Fia heet en Alice In Wonderland met elkaar te maken? Het zijn alle drie elementen die terugkomen in The Rabbit Hole van The Great Discord. De excentrieke progressieve deathpop-formatie noemt het sprookje van Lewis Carroll als inspiratiebron en geeft daar zijn eigen draai aan. Of eigenlijk moeten we haar draai zeggen, want zangeres Fia Kempe heeft het verhaal uitgewerkt, dat in boekvorm verkrijgbaar is, inclusief illustraties van Mattias Frisk.

Maar laten we het vooral over de muziek hebben. Progressive death pop dus. Progressive heeft met name te maken met de bijzondere samensmelting van stijlen (pop, rock, metal) en daarnaast met de Periphery-achtige riffs. Death heeft geen betrekking op death metal, maar op het donkere tintje. Pop ten slotte heeft betrekking op de songstructuren en de zang, al is de rockstem van Kempe beslist sterk.

Het draait bij The Great Discord met name om haar zangstem. Zij zorgt met haar vocale diversiteit dat je blijft luisteren. Fia Kempe kan niet alleen in de hogere regionen goed uit de voeten, maar ook de lage tonen komen prima door. De hoekige metalriffs, de rockende akkoorden en de strakke ritmesectie krijgen minder aandacht, al staat alles duidelijk in de cleane en krachtige mix. De riffs in Tell-Tale Heart en het technische spel in Noire springen ertussenuit. Verder gebeurt er wel veel, maar gaat veel ook ongemerkt voorbij.

De mix van catchy zanglijnen en ongebruikelijke twists heeft gewenningstijd nodig. The Great Discord maakt namelijk geen makkelijk in het gehoor liggende muziek. Toch is deze release toegankelijker dan het debuut Duende (2015). Dat hoor je bijvoorbeeld aan de vrijgegeven atmosferische track Darkest Day, die al snel blijft hangen of aan de ballad Neon Dreaming (over het keerpunt in je leven, het realiseren dat je andere keuzes moet maken). De zanglijnen zijn hierin veel minder theatraal en excentriek dan in The Red Rabbit of het agressieve Gadget.

Verwacht geen toprelease, want daarvoor ontbreekt de herinneringswaarde en de muzikale inhoud. Kun je wat met een mix van vrouwelijke poprockvocalen, Periphery-gitaarwerk en een krachtige stadionrockritmesectie of ben je liefhebber van The Agonist, waarbij de nadruk op de zang ligt, dan is deze release echter de moeite waard om te checken. The Rabbit Hole is weer eens wat anders. Enerzijds toegankelijker dan zijn voorganger, maar anderzijds is de bijzondere combinatie van stijlen in samenhang met het concept uitdagend genoeg.

Tracklist:
1. Dimman
2. Noire
3. Gadget
4. Darkest Day
5. Tell-Tale Heart
6. The Red Rabbit
7. Neon Dreaming
8. Downfall
9. Cadence
10. Omen
11. Persona

Score: 75 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 13 januari 2018

Meer The Great Discord:

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.