Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in augustus 2025 werd uitgebracht?

Babymetal - Metal Forth
Baest - Colossal
Blackbraid - Blackbraid III
Blackbriar - A Thousand Little Deaths
Burning Witches - Inquisition
Centuries Of Decay - A Monument To Oblivion
Chevelle - Bright As Blasphemy
Defacement - Doomed
Deftones - Private Music
Déhà - Ashes As Rain
Desaster - Kill All Idols
Halestorm - Everest
Hammer King - Make Metal Royal Again
Helloween - Giants And Monsters
In Mourning - The Immortal
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 1
Månegarm - Edsvuren
Martyr - Dark Believer
Mob Rules - Rise Of The Ruler
Pilgrimage - From Amber To Sun
Rise Against - Ricochet
Signs Of The Swarm - To Rid Myself Of Truth
Unleashed - Fire Upon Your Lands
Vicious Rumors - The Devil's Asylum
een ander album uit augustus 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Selway (KMFDM) - 55
  • Doug Pinnick (King's X) - 75
  • Fantasma (Brujeria) - 65
  • Jimi Hazel (24-7 Spyz) - 62
  • Luuk van Gerven (After Forever) - 45
  • Mike Wengren (Disturbed) - 54
  • Pasi Hakuli (Total Devastation) - 49
  • Rajeh "James" Khazaal (Nervecell) - 41
  • Saku Hakuli (Total Devastation) - 49
  • Terje "Valfar" Bakken (Windir)† - 47
  • Tom Viel (Kronos) - 46
  • Tommy Tägtgren (producent) - 60

Vandaag overleden:
  • Keith Harwood (technicus) - 1977
Review

Wolves In The Throne Room - Thrice Woven
Jaar van release: 2017
Label: Artemisia Records
Wolves In The Throne Room - Thrice Woven
Het was drie jaar afvragen wat Wolves In The Throne Room na het ambientalbum Celestite en het livealbum Turning Ever Towards The Sun uit zou brengen. Welnu, het is zover. De gebroeders Weaver hebben nieuwe live-muzikanten bij elkaar weten te sprokkelen en tegelijkertijd werkten ze aan een nieuwe plaat waarop de atmosferische black metal, ambient en doom van deze Amerikanen weer samensmelten.

Even voor het verschijnen van dit album kwam er een videoclip online van de verkorte versie van de openingstrack Born From The Serpent's Eye. Dit nummer kon mij niet echt grijpen tot ik de langere versie hoorde met de gastvocalen van de Zweedse schone Anna Von Hausswolff. Halverwege deze track wordt de luisteraar verrast met een Zweeds gezongen stuk alvorens dit losbarst in een emotionele doompassage die de haren op de armen doet rijzen. Dit nummer blijft lang in het geheugen plakken door zijn catchy melodieën. Maar gastvocalen hoeven niet altijd goed uit te pakken. Zo krijgt de luisteraar tijdens The Old Ones Are With Us de stem van Steve Von Till (Neurosis) te horen. Het is al heel wat dat we niet naar Scott Kelly hoeven te luisteren, maar naast dat deze gastrol afbreuk doet aan de sfeer van dit nummer, kan ik ook niet anders concluderen dan dat ik moe wordt van wéér een Neurosis-sausje over een prima nummer van een prima band.

Angrboda is een heerlijk sfeervol en dreigend nummer dat meer in de buurt komt van Two Hunters, maar dan met net wat meer afwisseling en agressie. Dit nummer bevat een prachtig ambientstuk dat doet denken aan de ambientfasen van Burzum. Mother Owl, Father Ocean is een mooie, sfeervolle en korte onderbreking voordat dit album afsluit met het epische Fires Roar In The Palace Of The Moon. De melodieën van deze track geven een grote inspirator prijs. Ze doen namelijk enorm denken aan In The Nightside Eclipse van Emperor. Wat mij betreft hadden er meer van dit soort nummers op deze plaat mogen staan.

Het is goed om te horen dat deze band een eigen sound probeert te ontwikkelen. Tijdens Diadem Of 12 Stars en Two Hunters werd er soms iets teveel geknipoogd naar het Amerikaanse Weakling. Wel vind ik dat er op deze plaat wat meer aandacht aan de vocalen had kunnen worden besteed. Nathan klinkt zo nu en dan wat krachteloos. Wellicht komt dit omdat de productie ook kraakhelder is.

Thrice Woven is wat mij betreft een prima plaat geworden, al mis ik de uitgesponnen en intens atmosferische tracks als op Two Hunters. Dit was immers de absolute kracht van deze band. Er staan zeker sterke melodieën op dit album, maar of deze zo memorabel zijn als die op de oudere albums, valt nog te bezien.

Tracklist:
1. Born from The Serpent's Eye
2. The Old Ones Are with Us
3. Angrboda
4. Mother Owl, Father Ocean
5. Fires Roar In The Palace Of The Moon

Score: 75 / 100

Reviewer: Sander
Toegevoegd: 20 september 2017

Meer Wolves In The Throne Room:

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.