Enquête

David Coverdale is definitief met pensioen. Wat is jouw favoriete song uit zijn lange loopbaan met Deep Purple, Whitesnake, solo, Coverdale-Page en gastbijdragen?

Ain't No Love In The Heart Of The City
Blindman
Burn
Crying In The Rain
Don't Break My Heart Again
Fool For Your Loving
Forevermore
Give Me All Your Love
Here I Go Again
Is This Love
Judgement Day
Love Ain't No Stranger
Love Is Blind
Mistreated
Ready An' Willing
Shut Up And Kiss Me
Slow An' Easy
Soldier Of Fortune
Still Of The Night
Stormbringer
Take Me For A Little While
The Last Note Of Freedom
Too Many Tears
Walking In The Shadow Of The Blues
een andere song waarop Coverdale zingt

[ Uitslag | Enquêtes ]

    16 november:
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 19 november:
  • Orbit Culture, Gaerea en Atlas
  • 20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
  • 21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
  • 22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • For I Am King, Sugar Spine en Another Now
  • Grindpad, Persecutor en Velozza
  • Pene Corrida en MagnaCult
  • Sacred Reich en Martyr
Kalender
Vandaag jarig:
  • Christian "Flake" Lorenz (Rammstein) - 59
  • Derek Lawrence (producent)† - 84
  • Fallon Bowman (Kittie) - 42
  • George Hardie (illustrator) - 81
  • Joey Cape (Lagwagon) - 59
  • Logan Mader (Machine Head) - 55
  • Paul Raymond (UFO)† - 80
  • Pierre Vervloesem (X-Legged Sally) - 61
  • Thomas Lindner (Schandmaul) - 51
  • Viesturs (Infected) - 42
  • Zak Tell (Clawfinger) - 55

Vandaag overleden:
  • Dino Valenti (Quicksilver Messenger Service) - 1994
Concertreview

Diablo Swing Orchestra en Triaxis
Op 2 oktober 2009 in Purple Turtle, Londen
Tekst door Wouter
Foto's door Wouter
Lang heb ik uitgekeken naar deze show. Helemaal naar Londen om de cd-releaseparty bij te wonen van het alom geprezen Diablo Swing Orchestra. Want wat worden ze de hemel ingeschreven. Niet alleen door mij maar ook door concullega's worden de Zweden geëerd met hoge scores. Zouden ze mijn torenhoge verwachtingen waar kunnen maken? Heeft de zaal waar ze spelen, Purple Turtle, wel een goede geluidsinstallatie? De spanning steeg.

In de uitverkochte zaal is het al flink warm als het voorprogramma Triaxis begint te spelen. Dit is heavy metal zoals ik het nog wel verdragen kan. En ik blijk in gezelschap van gelijkgezinden te zijn. Hoewel iedereen voor het hoofdprogramma lijkt te komen, blijven velen staan kijken onder het genot van het enorm traag getapte bier. Geen regelrechte Iron Maiden of Saxonkloon, nee, deze band heeft ECHT een eigen geluid. De zangeres weet hoe ze haar stembanden moet gebruiken, maar vooral de sologitarist steelt voor mij de show. Hij smijt 'Marcel Coenen eat your heart out'-partijen met schijnbaar groot gemak de zaal in. Wellicht een beetje een vreemd voorprogramma, maar los daarvan verdient deze band een ruime voldoende.

Triaxos @ Purple Turtle, London, 2-10-2009

Dan is het toch echt tijd voor Diablo Swing Orchestra. Ik was al tot de conclusie gekomen tijdens Triaxis dat het niet aan de kwaliteit van het geluid hoeft te liggen, dus vol verwachting bewoog ik me, gewapend met mijn camera, naar de voorste rijen. Zodra de band het podium betreedt, wordt er luid vanuit de zaal gejoeld. Dit belooft wat!

Er wordt afgetrapt met Lucy Fears The Morning Star. Een orkestraal nummer met koperblazers. De sfeer zit er gelijk goed in en het publiek is laaiend enthousiast, evenals ik. Langzaam maar zeker zie ik meer mensen meedansen en stuiteren. Om even tot rust te komen, wordt halverwege het optreden het a capella nummer d'Angelo gespeeld waarin zangeres Annlouice Wolgers haar kwaliteiten als operazangeres overtuigend tentoonspreidt. Maar als na dit korte intermezzo Velvet Embracer ingezet wordt, barst de feestvreugde weer los.

Diablo Swing Orchestra @ Purple Turtle, London, 2-10-2009

Iedereen zweet zich kapot, maar wat kan het schelen. De hele zaal springt en stuitert mee en na elk nummer volgt er een golf aan applaus en gejoel vanuit het publiek ter uiting van het enthousiasme. De band zelf wordt hierdoor duidelijk ook opgezweept en er ontstaat zo'n zeldzame magische interactie die je maar eens in het jaar bij een concert meemaakt. Johannes Bergion maakt vanachter zijn cello steeds grimmigere grimassen en zweept het publiek op. De twee trompettisten kijken elkaar vanuit hun ooghoeken genietend aan als ze op hun koperen fluiten blazen. Het is één groot festijn en het publiek is dan ook totaal niet tevreden als de band het na Poetic Pitbull Revolutions voor gezien wil houden.

Diablo Swing Orchestra @ Purple Turtle, London, 2-10-2009

klik op de foto's voor grotere versies

Het wereldberoemde 'we want more' kan de band dan ook niet anders beantwoorden dan met een toegift. En ze hadden geen beter nummer kunnen kiezen dan Balrog Boogie, de opener van de vorige cd (The Butcher's Ballroom). Het dak gaat eraf! Mensen, mensen, wat een band... wat een concert... wat een avond... Ik moet de meeste lezers hier waarschijnlijk teleur gaan stellen met het feit dat de optredens in Nederland gecancelled zijn. Maar ik was hier bij. En als je de kans krijgt om ze te zien dan moet je gaan!

Reactie van Marjanne op 14-10-2009 om 13:53u


Vreemd, ik ben naar hetzelfde optreden geweest, maar ik heb toch echt Vodka Inferno als toegift gehoord...

Reactie van een Metalfan op 20-10-2009 om 20:50u


Het lijkt me dat de betreffende reviewer zo in de zevende hemel zat dat alles geweldig klonk. ;)

Zoeken
    14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
  • 21 november:
  • Annisokay - Abyss - The Final Chapter
  • Bloodbound - Field Of Swords
  • Danko Jones - Leo Rising
  • Havamal - Age Of The Gods
  • In Virtue - Age Of Legends
  • Midnite City - Bite The Bullet
  • Stryper - The Greatest Gift Of All
  • The Halo Effect - We Are Shadows
Into The Grave

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.