Helldorado
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album van My Dying Bride?

As The Flower Withers [1992]
Turn Loose The Swans [1993]
The Angel And The Dark River [1995]
Like Gods Of The Sun [1996]
34.788%... Complete [1998]
The Light At The End Of The World [1999]
The Dreadful Hours [2001]
Songs Of Darkness, Words Of Light [2004]
A Line Of Deathless Kings [2006]
For Lies I Sire [2009]
A Map Of All Our Failures [2012]
Feel The Misery [2015]
The Ghost Of Orion [2020]
A Mortal Binding [2024]

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 oktober:
  • All Them Witches en Elder
  • Wind Rose, Orden Ogan en Angus McSix
  • 17 oktober:
  • Floor Jansen
  • 18 oktober:
  • Delain, Moonlight Haze en Sinheresy
  • Helloween en Beast In Black
  • 19 oktober:
  • Battle Beast, Vanaheim en Solarcycles
  • Dominum en Majestica
    15 november:
  • Blackbriar en Forever Still
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Plan Nine
Kalender
Vandaag jarig:
  • "Dizzy" Dean Davidson (Britny Fox) - 65
  • Benoît Blin (Monolithe) - 45
  • Bob van Deutekom (Dystopia) - 33
  • Christian Müller (Night In Gales) - 48
  • Claudio Botarro Neira (Poema Arcanus) - 50
  • Dario "Darian" Beretta (Drakkar) - 49
  • Dax Riggs (Acid Bath) - 52
  • Don Stevenson (Moby Grape) - 84
  • Elize Ryd (Amaranthe) - 41
  • Jacob Bannon (Converge) - 49
  • Jaroslav "Erno" Šedivý (Flamengo) - 78
  • Jonathan "Jon" Merrelaar (Drain Life) - 46
  • Jonathan Portnoy (Sorxe) - 54
  • Jyrki 69 (The 69 Eyes) - 57
  • Kenny Callebaut (Cathubodua) - 32
  • Larrie Londin (Journey)† - 82
  • Martin (Manatark) - 49
  • Pedro Paixão (Moonspell) - 52
  • Simon McKay (The Agonist) - 39
  • Steven van Dijck (Gitaron) - 34
  • Tim Mallare (Overkill) - 60
  • Vyacheslav Butusov (Nautilus Pompilius) - 64

Vandaag overleden:
  • Gordon Haskell (King Crimson) - 2020
Concertreview

Trail Of Tears
Op 21 oktober 2005 in W2, Den Bosch
Tekst door Bob
Foto's door Jerry Lustig en Bob
“Weegschaal – Vandaag is een slechte dag voor Gothic Metal. Blijf een dagje thuis, je zult ervan opknappen. Je wordt geconfronteerd met vervelende misverstanden. Goed gezelschap maken de halve avond. Wat je van ver haalt is lekker, maar ook dichter bij huis kun je smullen. Wees op tijd, anderen wachten niet.” Zie je wel, deze eigenwijze lul had zich aan zijn horoscoop moeten houden. Toch kon ik het niet laten om 21 oktober af te reizen naar Den Bosch, waar Trail Of Tears zich voor het eerst sinds het uitbrengen van “Free Fall Into Fear” in Nederland op het podium zou tonen.

Tussen een kort maar interessant onderhoud met Trail Of Tears-zanger Kjetil Nordhus en een communicatiefoutje over gastenlijsten in bereikt ons het bericht dat The Wounded vanavond niet zal openen. De band wil er niet veel over kwijt, maar een ding moet toch wel gezegd worden: beterschap!

Trail Of Tears

Het is rustig in W2. Kennelijk hechten anderen wèl geloof aan de sterren, of had er meer promotie gevoerd moeten worden. Als om kwart voor tien Trail Of Tears met “Joyless Trance Of Winter” van het recente album “Freefall Into Fear” uit de startblokken schiet lijkt er al snel iets mis te gaan. Ondanks het heldere en vette geluid is er iets mis met de meegebrachte apparatuur, wat de band dwingt een pauze in te lassen. Reden om nog eens op de klok te kijken, want de trein van elf uur wacht niet. Gelukkig kan de band rond een uur of tien weer verder en doet dat met het eveneens recente “Architect Of My Downfall”. Het geluid blijkt nog vetter nu beide gitaren werken. Over tweede gitaar gesproken, vanavond zorgt Gøran van Carpathian Forest en Chain Collector voor extra snarengeweld.

Trail Of Tears

On they go, met onder andere een magistraal “The Face Of Jealousy” en oudere nummers als “Profounderium”, “Swallowed Tears” en “Disappointment's True Face”. Terwijl zanger no. twee Kjetil Nordhus de van oorsprong voor vrouwen bedoelde zanglijnen een heel nieuwe draai geeft, zweept zanger no. Één Ronny Thorsen met zijn indringende gezichtsuitdrukking het (schaarse) publiek flink op. Na “Disappointment’s…” is het dan toch rennen geblazen richting Den Bosch centraal. Teleurgesteld om het voortijdig af moeten kappen van de avond hebben we toch één ding vast kunnen stellen; Trail Of Tears nieuwe stijl is superbe!

Trail Of Tears

Helldorado

Reactie van Guido op 01-11-2005 om 19:40u


Wat is superbe? Heel leuk of helemaal niet leuk? Kjetil is ook de uitstekende zanger van het legendarische Green Carnation... Bob, groeten van je schoonmoeder Lia! :-)

Reactie van Bob op 02-11-2005 om 14:20u


Superbe is als geweldig of uitstekend. Met Kjetil komt binnenkort een interview over Trail Of Tears, Green Carnation, en zijn nieuwe band Chain Collector. En natuurlijk de groeten terug aan schoonmama. ;)

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.