Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 februari:
  • MØL, Tayne, Cold Night For Alligators
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • 12 februari:
  • Lorna Shore
  • 13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
    11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
Kalender
Vandaag jarig:
  • Charlie Hargrett (Blackfoot) - 77
  • Clémentine Delauney (Visions Of Atlantis) - 39
  • Craig "133" Jones (Slipknot) - 54
  • Daniel (VIII) (Dominia) - 44
  • Doug Blair (W.A.S.P.) - 63
  • Fredrik Thordendal (Meshuggah) - 56
  • Gene Vincent† - 91
  • H.R. (Bad Brains) - 70
  • Juhana Tuomas "Pätkä" Rantala (HIM) - 52
  • Mike Shinoda (Linkin Park) - 49
  • Samuli Hyttinen (Medicated) - 39
  • Varg Vikernes (Burzum) - 53

Vandaag overleden:
  • Doug Lunn (Andy Summers) - 2017
  • Frank Herbert (auteur) - 1986
  • J.-H. Rosny aîné (auteur) - 1940
  • Trish Doan (Kittie) - 2017
Review

Goatmoon - Stella Polaris
Jaar van release: 2017
Label: Werewolf Records
Goatmoon - Stella Polaris
Satan is grijpbaar voor iedereen en inmiddels een behoorlijk commercieel geaccepteerd mannetje geworden. Hoe eng is de koning van de onderwereld nou nog? Soms is het dan gewoon lekker om een Finse blackmetalband te horen die nummers maakt over de schitterende winterlandschappen van Finland en het hart voor eigen volk en land. Iets waar de duivel je nog wel eens van afleidt.

Goatmoon van meneer Blackgoat Gravedesecrator verblijdt de wereld al sinds 2002 met ongepolijste en oprechte black metal. Dit principe is op dit album dat vernoemd is naar de helderste ster van de Grote Beer (de Poolster), niet anders. De melodieuze passages zijn prominent aanwezig en bovengenoemde laat op Stella Polaris het gaspedaal regelmatig met rust. Dit is absoluut niet erg, want op deze manier laat hij horen ook te kunnen behagen met enkel en alleen de instrumentatie, zoals tijdens Sonderkommando Nord, waarin ook akoestische gitaren te horen zijn. De wortels in de heavy metal worden ook niet onder stoelen of banken gestoken. Zo sluit de openingstrack af met een stevige en doeltreffende heavymetalriff en gitaarsolo. Dit klinkt ontzettend treffend en wekt nieuwsgierigheid op naar de rest van deze plaat.

Wat het beukwerk betreft stelt Goatmoon ook niet te teleur. Het epische Warrior is bijvoorbeeld een track waarin melodie en monotoon pompend drumwerk hand in hand gaan om de luisteraar te hypnotiseren. Dit schijfje bevat ook wat keyboardwerk, maar dit zonder het geheel te storen of te verzuipen in overheersende melodie. Iets waarvan veel collega's nog wat kunnen leren. Wat de vocalen betreft is er weinig sprake van afwisseling, maar dit is ook niet nodig bij dit soort black metal. Meneer Blackgoat laat een schelle en snauwende stem horen die zo nu en dan wordt aangezet met achtergrondvocalen. Dit geeft het geheel een extra maniakale inslag.

Goatmoon heeft met dit schijfje absoluut geen bijster origineel album neergezet, maar we moeten het de beste man nageven dat hij lekkere black metal zeker in de vingers heeft. Deze langspeler doet denken aan de oude Dissection met Bathory-invloeden en dit lijkt mij een groot compliment. Laat het maar sneeuwen en vriezen want met Goatmoon komen we op romantische wijze de winter door.

Tracklist:
1. Intro
2. Stella Polaris
3. Kansojen Hävittäjä
4. Wolf Night
5. Sonderkommando Nord
6. Warrior
7. Conqueror
8. Overlord

Score: 78 / 100

Reviewer: Sander
Toegevoegd: 7 februari 2017

Meer Goatmoon:

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.