Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in november 2025 werd uitgebracht?

1914 - Viribus Unitis
Agnostic Front - Echoes In Eternity
Astarte - Blackdemonium
Astronoid - Stargod
Bell Witch & Aerial Ruin - Stygian Bough Volume II
Bloodbound - Field Of Swords
Blut Aus Nord - Ethereal Horizons
Danko Jones - Leo Rising
Demon King - Death Knell
Depravity - Bestial Possession
Equilibrium - Equinox
Havamal - Age Of The Gods
Ildaruni - Divinum Sanguinem
Kauan - Wayhome
Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
Mezzrow - Embrace The Awakening
Novembre - Words Of Indigo
Of Mice And Men - Another Miracle
Omnium Gatherum - May The Bridges We Burn Light The Way
Pupil Slicer - Fleshwork
Qrixkuor - The Womb Of The World
Spock’s Beard - The Archaeoptimist
The Devil Wears Prada - Flowers
VoidCeremony - Abditum
een ander album uit november 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 december:
  • Three Days Grace en Badflower
  • 5 december:
  • Ice Nine Kills, The Devil Wears Prada en Creeper
  • 6 december:
  • Cradle of Filth en Suffocation
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Skroetbalg
  • 8 december:
  • Chelsea Grin, Signs Of The Swarm, Mugshot, Crown Magnetar
Geen concerten bekend voor 02-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Artur Sahakjan (Tystnaden) - 43
  • Ben Ward (Orange Goblin) - 51
  • Chris Wolstenholme (Muse) - 47
  • Ingeborg Anna Seide (Adorned Brood) - 53
  • Isaac Bitton (Les Variations) - 78
  • Jarno Parantainen (Machine Men) - 44
  • Masafumi Gotoh (Asian Kung-Fu Generation) - 49
  • Nate Mendel (Foo Fighters) - 57
  • Nicholas "Razzle" Dingley (Hanoi Rocks)† - 65
  • Richard "Rik" Charron (Exciter) - 58
  • Rick Savage (Def Leppard) - 65
  • Tom McGuinness (Manfred Mann) - 84

Vandaag overleden:
  • Bobby Keys (The Rolling Stones) - 2014
  • Eric Woolfson (The Alan Parsons Project) - 2009
  • Mariska Veres (Shocking Blue) - 2006
  • Marquis de Sade (auteur) - 1814
Review

Eternal Idol - The Unrevealed Secret
Jaar van release: 2016
Label: Frontiers Records
Eternal Idol - The Unrevealed Secret
Op de valreep van 2016 verscheen via Frontiers Records het debuutalbum van de Italiaanse powermetalband Eternal Idol. Op het eerste gezicht is dat wellicht niet zo’n interessante constatering. Dergelijke groepen leken in dat land immers jarenlang aan de bomen te groeien. Interessanter wordt het wanneer we een blik werpen op de line-up. Niemand minder dan Fabio Lione, de enigmatische ex-frontman van Rhapsody, verzorgt namelijk de vocale verplichtingen. Hij doet dat overigens niet alleen, maar wordt bijgestaan door zangeres Giorgia Colleluori, een relatieve nieuwkomer met beduidend minder ervaring.

The Unrevealed Secret is dus het debuutalbum van deze nog jonge band. Wie door de aanwezigheid van Lione verwacht dat Eternal Idol als een Rhapsody-kloon klinkt, komt van een koude kermis thuis. De muziek is stoerder en statiger, met meer nadruk op heavy midtemporitmes en klassieke metalriffs en minder aandacht voor instrumentale frivoliteiten en losbandigheden. Door de dubbele zang sijpelen er ook de nodige gothic-invloeden in de sound. In eerste instantie is het even wennen, maar na enkele luisterbeurten ontpoppen tracks als de stoere, melodieuze opener Evil Tears, het zanggerichte, met kamerbrede toetspartijen aangezette Another Night Comes en het catchy, opzwepende Is The Answer Far From God? zich tot prima nummers.

Na dit uitstekende begin lijkt het er even op dat Eternal Idol zijn kruit al verschoten heeft. Na vier sterke nummers, blijkt het middendeel van het album (Blinded, Sad Words Unveiled, Desidia) wat minder te beklijven. Het is moeilijk er de vinger op te leggen waar dat aan ligt, want qua stijl zijn er nauwelijks verschillen, maar de melodieën zijn wat minder memorabel en ook de refreinen voelen wat plichtmatiger aan. Vanaf het spetterende Hall Of Sins, dat vooral opvalt door de extra energie die Lione en Colleluori in hun zang lijken te leggen, gaat het niveau weer omhoog. Zelfs de uit instrumentaal oogpunt nogal magere ballad A Song In The Wind wordt gered door de geweldige zang van Lione.

Het is knap dat The Unrevealed Secret grotendeels blijft boeien, ook al zijn de nummers overwegend in hetzelfde tempo gespeeld. Toch is niet ieder nummer even krachtig. Iets meer afwisseling tussen de nummers zou de band goed doen. Liefhebbers van no-nonsense, klassieke power metal die vooral van meezingrefreinen en stoere ritmes houden en niet zoveel op hebben met overdadige solo’s en druk gitaarwerk, halen met The Unrevealed Secret een prima album in huis.

Tracklist:
1. Evil Tears
2. Another Night Comes
3. Awake In Orion
4. Is The Answer Far From God?
5. Blinded
6. Sad Words Unvailed
7. Desidia
8. Hall Of Sins
9. Feels Like I'm Dying
10. A Song In The Wind
11. Stormy Days
12. Beyond

Score: 78 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 5 februari 2017

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.