Batushka
Enquête

Vind jij Knocked Loose een goede vervanger voor Twisted Sister op Graspop?

Ja, ik vind het zelfs een verbetering
Ja, ik vind beide bands gelijkwaardig
Nee, al vind ik Knocked Loose ook best leuk
Nee, al vertrouw ik er op dat er niets beter beschikbaar was
Nee, ik vind het een waardeloze vervanging
Ach, maakt mij niet uit, ik zou geen van beide gaan bekijken
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
  • 19 februari:
  • Mantah
  • 20 februari:
  • Avatar, Alien Weaponry en Witch Club Satan
  • Born From Pain, Lies! en Stalk
  • Eye Of Melian en Delain (acoustic)
  • Hellevaerder, Asgrauw en Suttungr
  • Plan Nine
  • Sanguisugabogg, Fulci, Gates To Hell en Celestial Sanctuary
  • Urne en Everything Decays
  • 21 februari:
  • Dordrecht Metal Fest
  • Megalomaniacs, Beyond Cruelty en Grofvuil
  • Napalm Death, Whiplash, Varukers en Dopelord
  • 22 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
Geen concerten bekend voor 16-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Arnaud Ménard (Alkemyst) - 47
  • Dave Lombardo (Slayer) - 61
  • Ice-T (Body Count) - 68
  • Jack Ponti (Surgin’)† - 68
  • Laurits Medom (As We Fight) - 44
  • Mauricio Maldonado (Viuda Negra) - 47
  • Momadon (Manilla Road)† - 91
  • Taage Laiho (Altaria) - 60
  • Tapani Kangas (Celesty) - 46
  • Tooru "Kyo" Niimura (Dir En Grey) - 50
Review

Insanity Reigns Supreme - Prophecy of Doom
Jaar van release: 2004
Label: Uxicon Records
Insanity Reigns Supreme - Prophecy of Doom
Er zijn bands die albums uitbrengen waar je bij de titel van het desbetreffende album al kan zien om wat voor soort muziek het draait. Zo ook bij het Belgische Insanity Reigns Supreme; een band die alweer sinds 1989 actief is in de trieste wereld van de death/doom metal. Dankzij een aantal beslommeringen werden er pas met enige regelmaat cd's uitgebracht vanaf het jaar 1998. In het begin was het niet meer dan enkele obscure demo's.

De band speelt dus een mengsel tussen loodzware en trage doom metal en vermengt dit met logge invloeden uit het death metal genre. Dit nieuwe album is getiteld 'Prophecy of Doom' en is gevuld met 7 nummers die allemaal in dat straatje liggen. Langzaam, treurig en zo nu en dan ook behoorlijk bruut, dat zijn de kernwoorden voor dit werkstuk.

De cd is prima geproduceerd en alles komt helder en treurig uit je speakers zweven. Nummers als Prophecy of Doom en Forever Damned zullen het waarschijnlijk erg goed doen bij de doom metal fans. Hier en daar een lichte versnelling moet er voor zorgen dat er geen verveling optreedt. Na afloop had ik een heerlijk neerslachtig gevoel en sindsdien draai ik de cd een aantal keren in de week.

Overigens ontving de cd in een limited edition. Het artwork is buitengewoon mooi en de melancholie druipt als het ware van de hoes af. Tekstueel heeft de band ook genoeg verdoemenis en treurigheid te melden en dat is natuurlijk alleen maar positief bij dit soort muziek.
Een heerlijk traag doom album waarbij je je om de zoveel tijd eens relaxt kan laten gaan. Meer death metal gericht dan de laatste My Dying Bride cd (ook is er nauwelijks een keyboard te bekennen) en zoals gezegd met een heldere transparente sound. Uitstekende songwriting weet mij dan tenslotte te overtuigen en ik zeg dan maar dat dit nu al samen met de nieuwe van bovengenoemde band één van de beste schijven van 2004 kan gaan worden in het genre.
Dus doomfans weten wat ze moeten doen. Dit is doom/death uitgekleed tot op de bittere essentie. Kopen!

Tracklist
1. Prophecy of Doom
2. Dawn of Awakening
3. Forever Damned
4. Blasphemy
5. The Fallen
6. Invocation
7. Apocalypse

Score: 84 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 28 februari 2004

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.