Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in november 2025 werd uitgebracht?

1914 - Viribus Unitis
Agnostic Front - Echoes In Eternity
Astarte - Blackdemonium
Astronoid - Stargod
Bell Witch & Aerial Ruin - Stygian Bough Volume II
Bloodbound - Field Of Swords
Blut Aus Nord - Ethereal Horizons
Danko Jones - Leo Rising
Demon King - Death Knell
Depravity - Bestial Possession
Equilibrium - Equinox
Havamal - Age Of The Gods
Ildaruni - Divinum Sanguinem
Kauan - Wayhome
Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
Mezzrow - Embrace The Awakening
Novembre - Words Of Indigo
Of Mice And Men - Another Miracle
Omnium Gatherum - May The Bridges We Burn Light The Way
Pupil Slicer - Fleshwork
Qrixkuor - The Womb Of The World
Spock’s Beard - The Archaeoptimist
The Devil Wears Prada - Flowers
VoidCeremony - Abditum
een ander album uit november 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 december:
  • Three Days Grace en Badflower
  • 5 december:
  • Ice Nine Kills, The Devil Wears Prada en Creeper
  • 6 december:
  • Cradle of Filth en Suffocation
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Skroetbalg
  • 8 december:
  • Chelsea Grin, Signs Of The Swarm, Mugshot, Crown Magnetar
  • 9 december:
  • Of Mice & Men, Ghostkid en Gore
Geen concerten bekend voor 03-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bill Steer (Carcass) - 56
  • Csaba "Csibe" Czébely (Wisdom) - 50
  • Damir Adžic (Alogia) - 47
  • Daniel Bugno (Arise) - 49
  • Don Barnes (38 Special) - 73
  • Erik Grönwall (H.E.A.T) - 38
  • Hornyák Balázs (Wisdom) - 50
  • Jan Hrubý (Framus 5) - 77
  • Jimmie Strimell (Nightrage) - 45
  • Joseph Conrad (auteur)† - 168
  • Kenneth McGowan (fotograaf) - 85
  • Kostas Theoharis (Blade Of Spirit) - 49
  • Mark Shelton (Manilla Road)† - 68
  • Mickey Thomas (Starship) - 76
  • Ozzy Osbourne (Black Sabbath)† - 77

Vandaag overleden:
  • Ian McLagan (Faces) - 2014
  • Scott Weiland (Stone Temple Pilots) - 2015
Review

DevilDriver - Trust No One
Jaar van release: 2016
Label: Napalm Records
DevilDriver - Trust No One
Plichtsgetrouw komt DevilDriver elke twee jaar met nieuw materiaal op de proppen, maar deze keer moesten fans een jaartje langer wachten. De belangrijkste reden hiervoor is dat frontman Dez Fafara weer op pad ging met zijn oude bandmakkers van Coal Chamber en zelfs een comebackplaat uitbracht. Ook gaf deze langere adempauze de mogelijkheid om op zoek te gaan naar nieuwe bandleden. Gitarist Jeff Kendrick en drummer John Boecklin - beiden leden van het eerste uur - vertrokken en zijn opgevolgd door Neal Tiemann en Austin D’Amond. Met de nieuwe bezetting is het dan nu eindelijk tijd voor de zevende release van de groep uit Santa Barbara: Trust No One.

Fafara’s uitstapje met Coal Chamber en het bijbehorende album Rivals werd over het algemeen slecht ontvangen. Het bleek gelukkig geen voorteken te zijn voor de nieuwe plaat van DevilDriver. Ook met nieuw bloed klinkt het vijftal als vanouds met een mix van groove, thrash en melodieuze death metal. Opener Testimony Of Truth komt in eerste instantie nog wat tam over, maar versnelt halverwege met strakke riffs en dito drumspel. Dez Fafara spuwt zoals gebruikelijk weer gif op zijn eigen karakteristieke manier en is vocaal uitstekend in vorm op Trust No One. Wie de meeste indruk maakt, is misschien wel de nieuwe drummer Austin D’Amond, die speelt alsof hij al jaren onderdeel uitmaakt van de band.

Het gros van het materiaal is weer kwalitatief hoogstaand. Met furieuze en stampende nummers als Bad Deeds, My Night Sky en de titeltrack komt elke fan voldoende aan zijn trekken. Het absolute hoogtepunt van de plaat komt halverwege met Daybreak, waar agressie en melodie samensmelten tot één blok graniet. Het slotstuk van dit album is misschien wat minder pakkend, maar blijft ver van de ondergrens vandaan.

Trust No One is niet significant beter of slechter dan de gemiddelde DevilDriver-plaat. Het is vooral weer een uitstekend album geworden waar elke liefhebber van moderne Amerikaanse metal prima mee uit de voeten kan. Ondanks dat de bezetting van de band behoorlijk gerenoveerd is, blijven de heren dezelfde stijl hanteren waarmee de laatste jaren veel succes is geboekt. En waarom zou DevilDriver ook veel veranderen? In deze vorm kunnen ze in ieder geval nog jaren mee.

Tracklist:
1. Testimony Of Truth
2. Bad Deeds
3. My Night Sky
4. This Deception
5. Above It All
6. Daybreak
7. Trust No One
8. Feeling Ungodly
9. Retribution
10. For What Its Worth

Score: 80 / 100

Reviewer: Matthijs
Toegevoegd: 13 mei 2016

Meer DevilDriver:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.