Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete (reguliere) studio-album van Paradise Lost?

Lost Paradise [1990]
Gothic [1991]
Shades Of God [1992]
Icon [1993]
Draconian Times [1995]
One Second [1997]
Host [1999]
Believe In Nothing [2001]
Symbol Of Life [2002]
Paradise Lost [2005]
In Requiem [2007]
Faith Divides Us, Death Unites Us [2009]
Tragic Idol [2012]
The Plague Within [2015]
Medusa [2017]
Obsidian [2020]
Ascension [2025]

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 januari:
  • Artificial en 3 Eyed Kids
  • 30 januari:
  • Dead Head en Burning
  • Guano Apes
  • 31 januari:
  • Ensiferum, Freedom Call en Dragony
  • Hemelbestormer en Gavran
  • Objector
  • Prikkeldraad
    Met Pigteeth, Necrology en Grit
  • Teneum, XIII Thorns en Pandaemonic Descent
  • 1 februari:
  • Helleruin, Infinity en Messor Falce
  • 4 februari:
  • Counterparts, Sunami, One Step Closer en God Complex
  • The Callous Daoboys
    1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
Kalender
Vandaag jarig:
  • Carmen R. Schäfer (Brainstorm) - 47
  • David Byron (Uriah Heep)† - 79
  • Eddie Jackson (Queensrÿche) - 65
  • Eloy Casagrande (Sepultura) - 35
  • Nicola Pirroni (Holy Martyr) - 50
  • Nille Perned (producent) - 58
  • Olaf Zissel (Tankard) - 58
  • Ron Royce (Coroner) - 61
  • Stuart Marshall (Dungeon) - 47
  • Vrangsinn (Carpathian Forest) - 52

Vandaag overleden:
  • Dave G. Halliday (Hell) - 1987
  • Willie Dixon - 1992
Review

DevilDriver - Trust No One
Jaar van release: 2016
Label: Napalm Records
DevilDriver - Trust No One
Plichtsgetrouw komt DevilDriver elke twee jaar met nieuw materiaal op de proppen, maar deze keer moesten fans een jaartje langer wachten. De belangrijkste reden hiervoor is dat frontman Dez Fafara weer op pad ging met zijn oude bandmakkers van Coal Chamber en zelfs een comebackplaat uitbracht. Ook gaf deze langere adempauze de mogelijkheid om op zoek te gaan naar nieuwe bandleden. Gitarist Jeff Kendrick en drummer John Boecklin - beiden leden van het eerste uur - vertrokken en zijn opgevolgd door Neal Tiemann en Austin D’Amond. Met de nieuwe bezetting is het dan nu eindelijk tijd voor de zevende release van de groep uit Santa Barbara: Trust No One.

Fafara’s uitstapje met Coal Chamber en het bijbehorende album Rivals werd over het algemeen slecht ontvangen. Het bleek gelukkig geen voorteken te zijn voor de nieuwe plaat van DevilDriver. Ook met nieuw bloed klinkt het vijftal als vanouds met een mix van groove, thrash en melodieuze death metal. Opener Testimony Of Truth komt in eerste instantie nog wat tam over, maar versnelt halverwege met strakke riffs en dito drumspel. Dez Fafara spuwt zoals gebruikelijk weer gif op zijn eigen karakteristieke manier en is vocaal uitstekend in vorm op Trust No One. Wie de meeste indruk maakt, is misschien wel de nieuwe drummer Austin D’Amond, die speelt alsof hij al jaren onderdeel uitmaakt van de band.

Het gros van het materiaal is weer kwalitatief hoogstaand. Met furieuze en stampende nummers als Bad Deeds, My Night Sky en de titeltrack komt elke fan voldoende aan zijn trekken. Het absolute hoogtepunt van de plaat komt halverwege met Daybreak, waar agressie en melodie samensmelten tot één blok graniet. Het slotstuk van dit album is misschien wat minder pakkend, maar blijft ver van de ondergrens vandaan.

Trust No One is niet significant beter of slechter dan de gemiddelde DevilDriver-plaat. Het is vooral weer een uitstekend album geworden waar elke liefhebber van moderne Amerikaanse metal prima mee uit de voeten kan. Ondanks dat de bezetting van de band behoorlijk gerenoveerd is, blijven de heren dezelfde stijl hanteren waarmee de laatste jaren veel succes is geboekt. En waarom zou DevilDriver ook veel veranderen? In deze vorm kunnen ze in ieder geval nog jaren mee.

Tracklist:
1. Testimony Of Truth
2. Bad Deeds
3. My Night Sky
4. This Deception
5. Above It All
6. Daybreak
7. Trust No One
8. Feeling Ungodly
9. Retribution
10. For What Its Worth

Score: 80 / 100

Reviewer: Matthijs
Toegevoegd: 13 mei 2016

Meer DevilDriver:

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.