Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 mei:
  • Machine Head
  • 13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
Geen concerten bekend voor 11-06-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Christiane "Bobo" Hebold (Rammstein) - 60
  • Christoph Schneider (Rammstein) - 60
  • David Mackay (producent) - 82
  • Gary Wehrkamp (Shadow Gallery) - 56
  • Greg Dulli (The Afghan Whigs) - 61
  • Mads Volf (Manticora) - 53
  • Matias Kupiainen (Stratovarius) - 43
  • Mike Sifringer (Destruction) - 61
  • Neil Carter (UFO) - 68
  • Perttu Kivilaakso (Apocalyptica) - 48
  • Steve Wacholz (Savatage) - 64
  • Teemu Muhli (Paganus) - 41
  • Tom Zutaut (producent) - 67

Vandaag overleden:
  • John Rutsey (Rush) - 2008
  • Noel Redding (The Jimi Hendrix Experience) - 2003
  • Russ Steffens (striptekenaar) - 2020
  • Stan Penridge (Peter Criss) - 2001
  • Trevor Strnad (The Black Dahlia Murder) - 2022
Review

Red Wizard - Cosmosis
Jaar van release: 2016
Label: Ripple Music

Red Wizard - Cosmosis

De Amerikaanse band Red Wizard presenteert met Cosmosis zijn debuut na een aantal jaren keihard touren, naamsbekendheid genereren en een ep. Het vijftal haalt de muzikale inspiratie uit de jaren zeventig, met invloeden van Black Sabbath, Led Zeppelin, psychedelica, doom en meer. Een mengelmoes van muziekstijlen, met een knipoog naar het verleden, die het al enige tijd goed doet. Met dit debuut weten de mannen binnen die richting een stevige plaats te veroveren met een plaat die garant staat voor flink wat luisterplezier.

Het tempo ligt aan het begin wat laag met een aantal rasechte doomtracks of nummers die er in ieder geval flink mee flirten. Heerlijke baslijnen en zwaar, log gitaarwerk in Tides Of War en Blinded geven de liederen een fijne vibe, die waarschijnlijk nog beter tot zijn recht komt tijdens een optreden waarbij je die fijne bas ook lekker kunt voelen. Met de ruwe randjes en het hardere volume van een liveshow klinkt het net iets minder braaf dan op plaat. Dat geldt ook voor The Temple Of Tinnitus, dat fijn voortkabbelt, maar qua zang het minst van de zeven tracks is. Tijdens de coupletten zijn de huilende zanglijnen van frontman Travis Baucum teveel van het goede, maar tijdens de spookachtige refreinen van dit onheilspellende nummer, maakt hij dat meer dan goed.

Titelsong Cosmosis is een heerlijke psychedelische reis van episch formaat, want met meer dan tien minuten op de klok, is dit het langste nummer van de plaat. Tijdens deze song krijgt elk van de muzikanten de kans het beste van zichzelf te tonen, want zo halverwege houdt Baucum zijn mond en is het aan de vier andere bandleden om indruk te maken met een spetterend instrumentaal intermezzo à la Hawkwind en soortgelijke groepen.

Afgesloten wordt er met het drieluik The Red Wizard Suite, waarvan het tweede deel instrumentaal is. Het tempo gaat aan het einde van de plaat even flink omhoog en vormt na het grootse Cosmosis een breuk met de rest van de plaat. De referenties aan bands zijn talrijk en het is dan misschien niet altijd even origineel, maar de muziek doet wat het moet doen en blijft interesseren tot aan het slotakkoord. Red Wizard sluit dit aardige debuut dan ook sterk af.

Tracklist:
1. Tides Of War
2. The Temples Of Tinnitus
3. Blinded
4. Cosmosis
5. The Red Wizard Suite Part I
6. The Red Wizard Suite Part II
7. The Red Wizard Suite Part III

Score: 76 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 30 april 2016

Meer Red Wizard:

Zoeken
    8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
  • 15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.