Windfaerer is een band uit New Jersey die zijn invloeden haalt uit Iberische mythen en sagen. Een vrij origineel concept binnen de metalscene. Deze heren brengen ons met Tenebrosum hun tweede langspeler, gevuld met sfeervolle black en melodische death metal, overgoten met intense vioolpassages.
Dit album gaat heftig en bombastisch van start en doet vanwege de Gotenburginvloeden denken aan Dissection. Dit is met name het geval vanaf de tweede track, Finisterra. Deze vergelijking gaat tevens op vanwege het feit dat de zang echoot en de tekst verstaanbaar wordt uitgebraakt. Hierdoor blijft de blackmetalvibe intact. De mix tussen bovengenoemde elementen en de virtuoze vioolpartijen geven het geheel een origineel, fris en pakkend geluid.
De viool is een welkom instrument binnen het concept van Windfaerer, al begint het na een nummertje of vier soms wel wat te vervelen doordat deze steeds frequenter wordt ingezet. Wat dat betreft hadden deze Amerikanen wel wat zuiniger mogen zijn.
Wat wel fijn is aan deze plaat, is dat er ontzettend veel aandacht is voor de orkestratie. Alle instrumenten zijn duidelijk hoorbaar en krijgen de rol die ze verdienen. De progressieve gitaarpartijen zorgen ervoor dat het regelmatige afwezigheid aan zang amper opvalt. Hierdoor kan de luisteraar wegdromen bij de mooie klanken.
Al met al mogen we spreken van een prima album voor liefhebbers van bands als Agalloch, Deafheaven en Ghost Bath. Al denk ik dat liefhebbers van het oudere werk van Dissection ook prima met Tenebrosum uit de voeten kunnen.
Tracklist:
1. Celestial Supremacy
2. Finisterra
3. Tales Told In Oblivion
4. Santería
5. The Everlasting
6. Morir En El Olvido
7. The Outer Darkness
Hoofdmenu
-
9 mei:
- Klone en Kingcrow
- Luna Kills en Artificial
- Makemake 10 mei:
- Klone en Kingcrow
- Makemake
- Nyrak, Grafjammer, Asgrauw en Veenlijk 11 mei:
- Dark Tranquillity, Moonspell en Hiraes
- Haliphron, My Silent Wake en Oltas 13 mei:
- Babymetal, Poppy en Bambie Thug
- Rick Wakeman 14 mei:
- Decapitated, Cryptopsy, Warbringer en Carnation
Geen concerten bekend voor 09-06-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
- Adam Suleiman (Syrach) - 44
- Alwin Schnoing (The Wounded)† - 51
- Sara Tenaglia (In Tormentata Quiete) - 45
- Stefan Hertrich (Darkseed) - 49
- Trish Doan (Kittie) - 40
Vandaag overleden:
- Ben Graves (Murderdolls) - 2018
Review
Windfaerer - Tenebrosum

Score: 70 / 100
Reviewer: Sander
Toegevoegd: 22 december 2015
Meer Windfaerer:
Zoeken
Interviews
Nieuwste reviews
Concertreviews
Retro-Reviews
-
9 mei:
- Behemoth - The Shit ov God
- Candlemass - Black Star
- Sleep Token - Even In Arcadia
Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.