Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
  • 29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
    24 juni:
  • A Perfect Circle
  • Gaerea
  • Possesssed en The Heritance
Kalender
Vandaag jarig:
  • Albert Bouchard (Blue Öyster Cult) - 79
  • Arthur Berkut (Aria) - 64
  • Brian Cannon (illustrator) - 60
  • Edward Reekers (Kayak)† - 69
  • Fotis Benardo (Septic Flesh) - 46
  • Jens Becker (Grave Digger) - 61
  • Marc Martins Pia (Persefone) - 42
  • Rubén Perez (Hapax) - 50
  • Slava Popova (Operatika) - 47
  • Steve McDonald (Redd Kross) - 59
  • Steve Upton (Wishbone Ash) - 80
  • Tor Atle Andersen (Communic) - 46

Vandaag overleden:
  • Earl Root (Aesma Daeva) - 2008
  • Paul Gray (Slipknot) - 2010
  • Tony Bono (Whiplash) - 2002
Review

Gormathon - Following The Beast
Jaar van release: 2014
Label: Napalm Records
Gormathon - Following The Beast
Gormathon is een Zweedse band die een catchy mix speelt van death metal en traditionele heavy/power metal die zich uitstekend leent voor een liveconcert. De formatie maakte in 2010 een positieve indruk met het debuutalbum Lens Of Guardian, dat veel deed denken aan Amon Amarth.

Inmiddels is de opvolger Following The Beast verschenen. De invloeden van Amon Amarth zijn niet meer zo nadrukkelijk aanwezig als op het debuut maar nog steeds hoor je dat er Vikingen aan het werk zijn, bijvoorbeeld in World Of Sin en het Arch Enemy-achtige Celestial Warrior. De kracht van de muziek ligt vooral in de zang van Tony Sunnhag. De frontman overtuigt zowel met zijn cleane vocalen als zijn grunts waarbij hij een veelvuldigheid aan technieken aanwendt. Niet alleen technisch heeft hij het prima voor elkaar, ook zorgt hij voor memorabele zanglijnen. Met name het refrein van de geweldige 'hit' Land Of The Lost kun je direct meezingen en ook de melodieën van het dansbare Warlords Of Doom en Break The Chains beklijven goed en zo zijn er nog wel meer te noemen.

Waar de zang de overtuigende factor is, valt er op het gitaarwerk wel wat aan te merken, ook al is de combinatie van death metal en power metal zeer geslaagd. Veelal wordt teruggevallen op eenvoudige powerchord-structuren. Doorgaans zijn die functioneel en daardoor niet storend maar op den duur hebben ze wel de neiging om hetzelfde te klinken. Remember, bijna het enige nummer waarin structureel andere technieken (zoals getokkel) worden toegepast, komt dan ook zeer gelegen. De melodieuze leads zijn zeer aardig, zoals die in Remedy en Abscence Of Trust (dat wat doet denken aan Dark Tranquillity), maar de solo’s voegen helaas weinig tot niets toe. Wat meer spetterend gitaarwerk en afwisseling zou geen overbodige luxe geweest zijn.

Following The Beast laat desondanks een prima indruk achter, ook al is de productie wat gruizig (met name in de uptempogedeeltes). Veel nummers blijven goed hangen, met name dankzij de catchy refreinen. De Vikingsliederen hebben een mooie lengte van vier minuten en komen tijdens concerten nog krachtiger over dan op de plaat. Niet voor niets heeft Gormathon al een aardige live-reputatie opgebouwd. Dus lekker meezingen, headbangen, met een vuist in de lucht en een biertje in de hand! Ideale muziek voor een liveconcert maar ook thuis is het een feest.

Tracklist:
1. Remedy
2. Land Of The Lost
3. Hellbender
4. Break The Chains
5. Celestial Warrior
6. In Benevolence
7. World Of Sin
8. Remember
9. Absence Of Trust
10. Warlords Of Doom
11. Into Oblivion (bonus track)
12. Silent Walk (bonus track)

Score: 80 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 12 oktober 2014

Zoeken
    21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
  • 29 mei:
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.