Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album van 2025 uit de Benelux?

Anger Machine - Human Error
Arjen Anthony Lucassen - Songs No One Will Hear
Bark - The Time Has Come
Black Knight - The Tower
Blackbriar - A Thousand Little Deaths
Cryptosis - Celestial Death
Defacement - Doomed
Enthroned - Ashspawn
Epica - Aspiral
Graceless - Icons Of Ruin
Grafjammer - De Tyfus, De Teerling
Grey Aura - Zwart Vierkant: Slotstuk
Hellevaerder - Fakkeldragers
Hemelbestormer - The Radiant Veil
Highway Chile - Rat Race
Martyr - Dark Believer
Mass Deception - Resurrections
Psychonaut - World Maker
Skaldgrim - In The Shadow Of Darkness
Svartsyn - Vortex Of The Destroyer
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Walg - V
Winterblind - Ego
Wolvennest - Procession
een andere langspeler uit de Benelux, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 22-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex Agnew (Diablo Blvd) - 53
  • Bruce Corbitt (Rigor Mortis)† - 63
  • Carsten Frank (Human Fortress) - 49
  • Florent Taillandier (Manigance) - 52
  • Guillermo Sanchez (Rata Blanca) - 61
  • Manos Kompos (Blade Of Spirit) - 45
  • Marcel "Schmier" Schirmer (Destruction) - 59
  • Rick Nielsen (Cheap Trick) - 77
  • Willem Verbuyst (Vanderbuyst) - 47

Vandaag overleden:
  • Jimmy Work - 2018
  • Mick Cocks (Rose Tattoo) - 2009
  • Mike Scaccia (Ministry) - 2012
Review

Amulet - The First
Jaar van release: 2014
Label: Century Media Records
Amulet - The First
Echte heavy metal is al jaren niet meer een genre dat het moet hebben van originaliteit of vernieuwing. Niet voor niets wordt er even vaak gesproken over ‘traditionele metal’. Eigenlijk proberen al die bandjes het oude gevoel op te roepen en de tijden te doen herleven toen Iron Maiden, Saxon en Motörhead aan de lopende band klassiekers uitbrachten. Ook het Londense Amulet doet niet moeilijk over waar ze de mosterd vandaan gehaald hebben.

The First is dan ook niet bepaald een titel dat bruist van de inspiratie. Als de heren weinig aan hun muziek gaan sleutelen, dan mag het van mij ook best hun laatste zijn. Het probleem is niet zozeer dat je hier niets nieuws hoort, maar de muziek is vrij simpel. Het enige interessante deuntje is te horen in The Flight en dat blijkt een instrumentaaltje te zijn. Amulet slaagt er niet in om in de ruim veertig minuten met goede, pakkende songs te komen. Het spelplezier is goed te horen. Het gitaarwerk is bij vlagen best aardig, maar de zanger zit er wel erg vaak naast. Als veel mensen al mopperen over een band als Dark Forest, dan kan Amulet wel inpakken.

Je leest het al, Amulet is er een voor de diehards. Degenen die verzamelen, ongeacht de kwaliteit. De nieuwe golf van traditionele metalbands heeft ons veel leuks gebracht, maar Amulet komt niet verder dan een zeer krappe voldoende voor de moeite.

Tracklist:
1. Evil Cathedral
2. Glint Of The Knife
3. The Gauntlet
4. Bloody Knife
5. Heathen Castle
6. The Flight
7. Talisman
8. The Sacrifice
9. Mark Of Evil
10. Wicked 'n Cruel
11. Black Candle
12. Trip Forever
13. Nightmare

Score: 57 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 25 september 2014

Amulet - The First
Reactie van appie op 29-09-2014 om 09:39u
Score: 60 / 100

klinkt als een mindere Diamond Head

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.