Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Kamper Sloopfest
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
  • 31 mei:
  • Motorpsycho
  • 1 juni:
  • Afsky en Yoth Iria
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan White (Oasis) - 54
  • Andrea Buratto (Secret Sphere) - 46
  • Bertrand Maillot (Karelia) - 47
  • Chrigel Glanzmann (Eluveitie) - 51
  • Garry Peterson (The Guess Who) - 81
  • Holly Knight (Device) - 70
  • Kevin Moore (Dream Theater) - 59
  • Lenny Kravitz - 62
  • Mark Hunter (Chimaira) - 49
  • Markus Hirvonen (Insomnium) - 46
  • Patrick Loisel (Augury) - 56
  • Phil Feit (Riot) - 67
  • Tommy Stewart (Godsmack) - 60

Vandaag overleden:
  • Alan White (Yes) - 2022
  • Luc Chauty (Midwinter) - 2004
  • Vince McAllister (Pentagram) - 2006
Review

Dinner Music For The Gods - Beautiful And Treacherous
Jaar van release: 2014
Label: Radioactive Camel Records

Dinner Music For The Gods - Beautiful And Treacherous

Hoewel het idee van instrumentale metalgeoriënteerde muziek niet nieuw is, is het aantal bands en artiesten die zich hieraan wagt zeer beperkt. Meestal blijft het bij een enkel nummer tussen al dat andere metalgeweld door. De Amerikanen van Dinner Music For The Gods proberen met hun debuutalbum Beautiful And Treacherous een bijdrage aan die niche te leveren. Zij doorspekken hun acht rocksongs van deze schijf met invloeden van fusion, jazz en al het andere wat hen muzikaal aantrekt. Daarmee zijn ze te vergelijken met Estradasphere, het solowerk van Jeff Loomis of de Noren van Shining, hoewel vooral die laatste twee grootheden een extremere en meer progressieve inslag hebben.

Dinner Music For The Gods opent met de titeltrack van dit debuut en schotelt ons een aardige metaldeun voor waar ze vervolgens flink mee gaan experimenteren. In de basis, en misschien wat laatdunkend, zou je kunnen stellen dat het klinkt als muziek bij een eindbaas uit een jaren tachtig game. Dat is op zich niet verkeerd, want sommige muziek van die games is bijzonder aardig en door er wat jazzexperimenten tegenaan te gooien, geeft het mede door het virtuoze karakter van Dinner Music For The Gods, de relatief simpele deuntjes een interessante wending.

Het gitaarwerk is, zoals je kunt verwachten van een groep als deze, spectaculair en de ene na de andere rappe solo vliegt je rond de oren. Ondanks dat de groep het onderste uit de kan haalt wat betreft gitaarwerk, doet het geluid van dit viertal soms toch wat beperkt aan. Zeker wanneer enkele van de eigen melodieën niet zo heel interessant zijn.

Enkele van de hoogtepunten van dit debuut zijn de titeltrack, Kashmir, dat uiteraard een variatie is op het welbekende thema van Led Zeppelin en de spannende afsluiter Ghost Troopers In The Sky waarin de groep de twee klassieke songs Ghost Riders In The Sky en Iron Maidens The Trooper op spectaculaire wijze aan elkaar weet te breien. Vooral tracks als die laatste smaken naar meer, hoewel je daarbij ook op kunt merken, dat zulke beproefde en welbekende thema's weinig meer nodig hebben om aan te slaan. Desalniettemin is de opzet van Dinner Music For The Gods interessant en zal het menig gitaarliefhebber een tijdlang kunnen interesseren.

Tracklist:
1. Beautiful And Treacherous
2. Sofia
3. Kashmir
4. Winterfell
5. Wind Through The Trees
6. The Tower
7. Queenshead
8. Ghost Troopers In The Sky Score 73/100

Score: 73 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 14 augustus 2014

Dinner Music For The Gods - Beautiful And Treacherous
Reactie van Driverxl op 19-08-2014 om 21:16u
Score: 75 / 100

Volgens mij is dit niet hun debuut. Dat was namelijk Blood and Red Wine (2011).

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.