Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Howard (Twisted Method)† - 43
  • Gregg Bissonette (Lana Lane) - 66
  • Jon Lord (Deep Purple)† - 84
  • Lars F. Larsen (Manticora) - 52
  • Les Paul† - 110
  • Matt Bellamy (Muse) - 47
  • Mike Coolen (Within Temptation) - 50
  • Nicolas Dubois (Amartia) - 43
  • Paul Chapman (UFO) - 71
  • Pete Gill (Saxon) - 74
  • Pete Kaipanen (Skyward) - 46
  • Ramón Lage (Avalanch) - 52
  • Randy Burns (producent) - 71
  • Skip James† - 123
  • Tomas "Samoth" Haugen (Emperor) - 51
  • Trevor Bolder (Uriah Heep) - 75
  • Wes Scantlin (Puddle Of Mudd) - 53
Review

Earupt - Belief/Relief
Jaar van release: 2013
Label: eigen beheer

Earupt - Belief/Relief

Ik heb het de afgelopen jaren al vaker gezegd: wat betreft harde muziek komt er veel interessant werk uit België. Earupt mag zich daar ook zeker onder scharen met het debuut Belief/Relief. Dat doen zij in eigen beheer, maar dat maakt voor het geluid van deze schijf niets uit, want dat is haarfijn in orde.

Het vijftal maakt naar eigen zeggen groove metal, met een vleugje progressieve rock en thrash metal. Die mengelmoes hebben deze mannen tot een echt eigen geluid weten te verweven, hoewel er flink wat invloeden te vinden zijn van bijvoorbeeld Sepultura, Messhugah en Pantera. Belief/Relief opent na een melodie van Tchaikovsky met een set ijzersterke laaggestemde gitaren, strakke drums en een heerlijke baslijn. De groove waar deze mannen het over hebben, voel je direct, en houdt vrijwel de gehele plaat aan. Slechts af en toe maakt de groove een pas op de plaats en wordt er gekozen voor het ruigere thrashy beukwerk, bijvoorbeeld tijdens het nummer Lies.

Naast traditionele vocalen is er gekozen voor gedeelten van ritmisch gesproken teksten en dat werkt soms verrassend goed. Toch zijn de vocalen op dit debuut aan de zwakke kant; sommige zanglijnen lijken te hoog gegrepen en het ritmisch spreken is een hit and miss-verhaal. Een ander storend element zijn de sirene-achtige effecten tijdens enkele songs, waaronder de fantastische titeltrack, die na een paar luisterbeurten zeer gaan vervelen.

Het is verrassend dat deze plaat in eigen beheer is uitgebracht, want buiten de genoemde punten van kritiek, valt er weinig op Belief/Relief aan te merken. Het is een zeer sterk debuut van een band die op fijne wijze een eigen geluid probeert te vinden. Wellicht dat veertien songs iets teveel van het goede is, want niet alle nummers zijn even sterk, maar dat is in het geval van Earupt een luxeprobleem.

Tracklist:
1. Freakshow
2. Heaven Came Down
3. Let Go
4. One Step Beyond
5. Voices (In My Head)
6. Belief/Relief
7. Space Between Us
8. The Power Within
9. Scandal
10. Memories
11. Lies
12. No More
13. Electrified
14. Killing Time

Score: 75 / 100

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 19 maart 2014

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.