Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
  • 17 juni:
  • Battery, Thrive en Hometown Crew
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan Moulder (producent) - 66
  • Eduardo Navazo (Mistweaver) - 43
  • Frank Beard (ZZ Top) - 76
  • Henkka (Withering) - 43
  • Lars Lindén (Carnal Forge) - 55
  • Maik Pomplun (Gernotshagen) - 44
  • Mikko Nenonen (Paganus) - 44

Vandaag overleden:
  • Seth Putnam (Anal Cunt) - 2011
Review

Verminous - Impious Sacrilege
Jaar van release: 2003
Label: Xtreem Music
Verminous - Impious Sacrilege
Stel je voor: In 2002 begin je een band en na eenmalig een EP opgenomen te hebben voor het vrij onbekende Nuclear Winter verschijnt in 2003 al je debuutalbum op het minder obscure Xtreem Music. En dat alles zonder ooit een demo opgenomen te hebben, en binnen een jaar na de oprichting van de band. Het Zweedse Verminous heeft dat geflikt, en "Impious Sacrilege" is gezien de omstandigheden best een aardig album geworden.

Deze jonge Zweden spelen een nostalgische vorm van old school death metal, die sterk refereert aan de tijd dat de invloed van thrash nog een aanzienlijk stempel drukte op het nog niet zo oude death metal genre. Verminous speelt uiteraard de Zweedse variant, maar doet niet zozeer aan bands als Entombed en Dismember denken vanwege de grote nadruk op snelheid en brutaliteit. Lieden die de geschiedenis van At the Gates hebben weten te herleiden naar Grotesque, weten dat die band eind jaren '80 garant stond voor een soort brute Zweedse death metal die z'n weerga niet kende in dat land, en het schijnt dat Verminous bijna vijftien jaar na die demo (check ook "In the Embrace of Evil", 1996) de draad opgepakt heeft om de brute strijd voort te zetten. Van Verminous kun je dus stevige, smerige thrashy death metal verwachten, die oude tijden doet herleven.

De sterkste songs vind ik "Spawn of Satan's Curse" (met z'n toffe breaks en een gaaf refrein), "Chanting of Ghouls" (doet op meerdere fronten aan de oude Morbid Angel denken) en "Grotesque Visions" (dient op zeer hoog volume beluisterd te worden).

"Impious Sacrilege" is een aanrader voor liefhebbers van bands als Kaamos, Sadistic Intent en de oude Grotesque. Een aardige ouderwetse death metal release.

Tracklist:
1. Intro
2. Spawn of Satan's Curse
3. Impious Genocide
4. Malevolent Effacement
5. Chanting of Ghouls
6. Salvation by Extermination
7. Of Evil Blood
8. Grotesque Visions
9. Rapt in Malignity
10. Verminous Fluids

Score: 75 / 100

Reviewer: Patrick T.
Toegevoegd: 9 september 2003

Meer Verminous:

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.