Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album van 2025 uit de Benelux?

Anger Machine - Human Error
Arjen Anthony Lucassen - Songs No One Will Hear
Bark - The Time Has Come
Black Knight - The Tower
Blackbriar - A Thousand Little Deaths
Cryptosis - Celestial Death
Defacement - Doomed
Enthroned - Ashspawn
Epica - Aspiral
Graceless - Icons Of Ruin
Grafjammer - De Tyfus, De Teerling
Grey Aura - Zwart Vierkant: Slotstuk
Hellevaerder - Fakkeldragers
Hemelbestormer - The Radiant Veil
Highway Chile - Rat Race
Martyr - Dark Believer
Mass Deception - Resurrections
Psychonaut - World Maker
Skaldgrim - In The Shadow Of Darkness
Svartsyn - Vortex Of The Destroyer
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Walg - V
Winterblind - Ego
Wolvennest - Procession
een andere langspeler uit de Benelux, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 21-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aapo Romu (Vanguard) - 50
  • Bobby Liebling (Pentagram) - 72
  • Frank Zappa (The Mothers Of Invention)† - 85
  • Hugo Bistolfi (Rata Blanca) - 61
  • Joakim Kjelstad (Gaia Epicus) - 52
  • Mathias Röderer (Atrocity) - 56
  • Shaun Morgan (Seether) - 47
  • Thomas Preziosi (Armory) - 42
  • Tomasz "Soyak" Kilinski (Naumachia) - 43

Vandaag overleden:
  • Barry Clayton (acteur) - 2011
Review

Extol - Extol
Jaar van release: 2013
Label: Indie Recordings

Extol - Extol

Van die bands die je dan een tijd geweldig vindt en om onverklaarbare reden uit het oog bent verloren. En dat die dan nog steeds platen blijken te maken. Extol, met het totaal fantasieloos getitelde album Extol, deed mij bovenstaande 'openbaring' ervaren.

Althans, dat dacht ik. Want toen ik de Google-machine eens liet ratelen, bleek de band na The Blueprint Dives in 2005 geen enkel geluid van zich te hebben laten horen. (Die documentaire van vorig jaar tel ik voor het gemak even niet mee). Goed, dan ligt het dus in ieder geval niet aan mij, maar weet de band te tippen aan het niveau van 2005?

Die vraag is welhaast onmogelijk te beantwoorden; hoe vergelijk je appels met peren? Onmogelijk! Niet dat Extol ineens r&b is gaan maken; de band opereert nog steeds in het progmetalgenre. Maar wat een wereld van verschil! De Noren klinken op Extol minder gevat en minder staccato. Het is vloeiender en volwassener. Wat dat betreft hebben vooral de cleane stembanden een flinke oppoetsbeurt achter de rug. Zeker niet onverdienstelijk. Helaas is dat ten koste gegaan van het functioneren van de grunts. Hoort dit nog wel thuis in de dynamische, progressieve rock/metal die de heren te berde brengen?

De vraag stellen is hem beantwoorden. En dat dubbele gevoel overheerst over het algemeen een beetje op deze plaat. Bij vlagen geweldig, voert deze plaat soms terug naar Opeth in de hoogtijdagen (niet voor niets stonden ze 2005 in hun voorprogramma, onder andere in Melkweg). Maar dan wel met een moderne, ronde productie. Helaas klinkt het met evenveel vlagen ietwat ad hoc en experimenteel. Zo nu en dan bekruipt me het gevoel van een jamsessie waarbij de samenhang nog niet helemaal uitgekristalliseerd is.

Maar dit geklaag en geknies moet gelijk weer niet al te serieus genomen worden. Ik had nou eenmaal hoge verwachtingen van deze Scandinaviërs en ietwat teleurgesteld moet geconcludeerd worden dat ze díe niet helemaal hebben weten waar te maken. Ze moeten gewoon maar weer eens wat vaker samen spelen en lekker touren. Waarschijnlijk komt het met de volgende plaat dan allemaal wel weer goed.

Tracklist:
1. Betrayal
2. Open The Gates
3. Wastelands
4. A Gift Beyond Human Reach
5. Faltering Moves
6. Behold The Sun
7. Dawn Of Redemption
8. Ministers
9. Extol
10. Unveiling The Obscure

Score: 69 / 100

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 29 augustus 2013

Extol - Extol
Reactie van Den op 29-08-2013 om 13:00u
Score: 85 / 100

grappig, ik vind deze nieuwe plaat een schitterende combinatie van de voorgaande platen van Extol. Er zitten zelfs een paar riffs in die verwijzen naar de eerste (black metal) cd van de band. Dat er geen volgende blueprint dives zou volgen kan al afgeleid worden uit het feit dat ze nog niet twee platen in dezelfde stijl hebben utigebracht.

PS: en de zang, tja, typisch Extol. Die knaap heeft volgens mij altijd zo geklonken. Love it or hate it...

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.