Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat vond jij het gaafste festival van 2025?

Alcatraz Festival
Back To The Beginning
Baroeg Open Air
Brainstorm Festival
Complexity Fest
Drachten Deathfest
Dutch Doom Day
Dynamo Metalfest
Eindhoven Metal Meeting
Graspop Metal Meeting
Grindhoven
Heavy Metal Maniacs
Hedon Zwaar Nieuwjaar
Helldorado
Into The Grave
Into The Void
Jera On Air
Pitfest
Roadburn Festival
Samhain Festival
Soulcrusher
South Of Heaven
Stonehenge Festival
Wacken Open Air
een ander festival uit 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 januari:
  • Briqueville, Hemelbestormer en Modder
  • Grafjammer, Verwilderd en Sterveling
  • Hedon Zwaar Nieuwjaar
  • 11 januari:
  • Born of Osiris, Aversions Crown, Within Destruction en Larcenia Roe
  • 13 januari:
  • Slaughter To Prevail, Dying Fetus en Suicide Silence
  • 14 januari:
  • Ensiferum, Freedom Call en Dragony
  • 15 januari:
  • Aeternus, Nordjevel, Phantom Fire en The Black Moriah
  • Hesken, Anapoda en Hyla
  • Patriarkh, Arkona, HATE, Halls of Oblivion en Sanity
  • 16 januari:
  • Cryptosis en Hesken
  • Rise Of The Wood, Val Tvoar en Echowreck
    10 februari:
  • Deftones, Denzel Curry en Drug Church
  • Ho99o9 en N8Noface
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brent Smith (Shinedown) - 48
  • Jerv (Ragnarok) - 49
  • Jim Croce† - 83
  • Lincoln Bowen (The Eternal) - 49
  • Luz Marsen (Haggard) - 53
  • Matthias Zimmer (Perzonal War) - 48
  • Michael Schenker (UFO) - 71
  • Nadja Peulen (Coal Chamber) - 51
  • Pat Benatar - 73
  • Petri Lindroos (Norther) - 46

Vandaag overleden:
  • David Bowie (Tin Machine) - 2016
  • Einar Andre Fredriksen (Funeral) - 2003
  • Fast Eddie Clarke (Motörhead) - 2018
  • Freddy Nieuland (Wallace Collection) - 2008
  • Howlin' Wolf - 1976
  • Jeff Beck (Jeff Beck Group) - 2023
  • Marsha Zazula (Megaforce Records) - 2021
Review

Mumakil - Flies Will Starve
Jaar van release: 2013
Label: Relapse Records

Mumakil - Flies Will Starve

De Zwitserse grindbak Mumakil is het zoveelste metalen gezelschap dat zijn naam ontleent aan de schrijfsels van Tolkien. Mumakil zijn reusachtige vecht-olifanten en wat dat betreft is de naam aardig gekozen. Die spreekwoordelijke porseleinkast is namelijk allang aan diggelen voordat het eerste nummer, Death From Below, voorbij is. En dat nummer duurt niet eens anderhalve minuut!

Als een meedogenloze alpenlawine dendert de band voort en met slechts één track boven de twee minuten weet de liefhebber ook wel weer hoe laat het is; Niks uitgesponnen composities, niks elegante overgangen, maar regelrecht ram- en ragwerk en compromisloze slacht- en moordpartijen.

Hoewel de heren geprezen moeten worden om hun volharding is 37 minuten wellicht een beetje te lang. De ervaring van de afgelopen acht jaren is duidelijk terug te horen maar helaas lijdt de plaat nogal aan monotonie. Geen probleem voor de puristen waarschijnlijk, maar de gemiddelde metalhead wil wel meer dan dit. De productie kan er nog wel mee door, al is de balans nogal doorgeslagen naar de drums (die ook niet al te evenwichtig in de mix staan).

Gelukkig kan deze drummer een aardig potje roffelen. Aan hem ligt het op zich dan ook niet. Nee, het is brulaap Thomas wiens kwaliteiten ietwat te wensen overlaten. Hij kent precies twee noten en die paar pogingen om een andere techniek ten gehore te brengen... Dat had 'ie beter niet kunnen doen.

Daarmee wil ik verder niet zeggen dat Flies Will Starve een slechte plaat is. Verre van. Liefhebbers van het betere hak- en zaagwerk zullen hun vingertjes aflikken bij dit schijfje. Maar de eerlijkheid gebied me te zeggen dat het beter had gekund. Een kleine smet op een verder heerlijke ramplaat.

Tracklist:
1. Death From Below
2. Dawn Of Slugs
3. War Therapist
4. Fucktards Parade
5. Built Of Lies
6. Shit Reminders
7. Designed To Fail
8. Get Exorcised
9. Fresh Meat For The Grinder
10. Repudiate
11. Army Of Freaks
12. Hailing Regression
13. Cockroaches
14. Wrong Turn
15. Let The World Burn
16. Piss Off
17. Waste By Definition
18. Unfair For Whom?
19. Bring Them To Ruin
20. Begging For The Obvious
21. Redline
22. Blind Disciples
23. Betrayer
24. Behind The Mask

Score: 73 / 100

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 13 juni 2013

Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.