Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
  • 8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
  • 11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
  • 12 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Powerized en Femmes Vattaal
  • 13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
    7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
Kalender
Vandaag jarig:
  • David Shankle (Manowar) - 64
  • Doogie White (Michael Schenker Group) - 66
  • Ed Warby (Gorefest) - 58
  • Eric Knutson (Flotsam And Jetsam) - 61
  • Felipe Andreoli (Angra) - 46
  • Florian Müller (Dew-Scented) - 50
  • Iain Finlay (Running Wild) - 63
  • Janne Tolsa (Tarot) - 56
  • Jeroen "Jerre" Vingerhoed (Axamenta) - 41
  • Mark Kelson (The Eternal) - 50
  • Martin Kearns (Bolt Thrower)† - 49
  • Sakurai Atsushi (Buck-Tick)† - 60
  • Warrel Dane (Nevermore)† - 65
  • Wolfgang Koch (Visions Of Atlantis) - 48

Vandaag overleden:
  • LG Petrov (Entombed) - 2021
  • Peter Banks (Yes) - 2013
  • Stanley Kubrick (regisseur) - 1999
Review

Ear Danger - Full Blast At Last
Jaar van release: 2011
Label: Eigen beheer
Ear Danger - Full Blast At Last
1981 was het jaar waarin de band Ear Danger het levenslicht zag (jawel, in Nederland). In mijn tapetraderdagen kreeg ik de demo Got Your Ears On? in handen en dat luisterde toen prima weg. Men wist zich in goed gezelschap met acts zoals Picture, Allied Forces en Angus, om er maar eens een paar te noemen. Helaas heeft deze band het nooit echt kunnen maken, en drie jaar later lag de boel alweer op zijn gat. Maar het spreekwoordelijke bloed kroop waar het niet gaan kon en in 2007 gingen twee van de oude bandleden op zoek naar nieuwe aanwas om het Twents/Hoogvlietse collectiefje weer nieuw leven in te blazen, met dit nieuwe, uitsluitend op vinyl verschenen album in een gelimiteerde oplage van 300 stuks, als resultaat.

De LP is een flashback naar de tachtiger jaren. Het toen ook op demo verschenen Beelzebub's Friend heeft niets aan kracht ingeboet, en datzelfde kan gezegd worden van de overige tracks. Geen hoogstandjes, maar goed gemaakte, ouderwetse hardrock/metal met een degelijke structuur, die het oudere hardrockpubliek zeker zal aanspreken. De riffs zijn nog hetzelfde als 30 jaar geleden, en het spelplezier spat haast uit de groeven. Diegenen die de tachtiger jaren niet muzikaal bewust hebben meegemaakt, mogen Ear Danger qua stijl ergens wegzetten tussen Raven en de oude Iron Maiden.

Ik hoop voor de band dat de tijden voor hen nu gunstig zijn. Het lijkt erop dat de markt er klaar voor is, en je ziet ook in Nederland dat de golf aan reünies nog niet ten einde is. Ook het toen zeer bekende Gilgamesj schijnt weer bij elkaar te komen, of al te zijn, en dat belooft veel leuks voor 2012, lijkt me. Ear Danger speelt in de eerste maanden van het nieuwe jaar op diverse locaties. Check de website en 'take your trip down memory lane'. Hopelijk zijn deze negen tracks ook op cd verkrijgbaar. Ik zou zeggen: mail ze eens als je interesse hebt.

Tracklist:
1. Belzeebubs Friend
2. Assassin
3. The Battle
4. Thousand Days In Sodom
5. Hellish Wings
6. Children Of The Sun
7. Burn At The Stake
8. King Of The Midnight Fire
9. Shock & Awe

Score: 80 / 100

Reviewer: Hans
Toegevoegd: 15 januari 2012

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.