Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete deathcore-album?

After The Burial - Rareform
All Shall Perish - The Price Of Existence
Born Of Osiris - The Discovery
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings
Carnifex - Dead In My Arms
Despised Icon - The Ills Of Modern Man
Distant - Heritage
Fit For An Autopsy - Oh What The Future Holds
Humanity's Last Breath - Ashen
Job For A Cowboy - Doom
Lorna Shore - Pain Remains
Make Them Suffer - Neverbloom
Shadow Of Intent - Melancholy
Signs Of The Swarm - The Disfigurement Of Existence
Slaughter To Prevail - Kostolom
Suicide Silence - The Cleansing
The Acacia Strain - You Are Safe From God Here
The Faceless - Akeldama
The Red Chord - Fused Together In Revolving Doors
Thy Art Is Murder - Hate
Veil Of Maya - The Common Man's Collapse
Whitechapel - Hymns In Dissonance
Winds Of Plague - Decimate The Weak
Within The Ruins - Phenomena
een ander deathcore-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
  • 23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
  • 24 april:
  • Blaze Bayley
  • Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Joe Bonamassa
  • Karnivool en Intervals
  • Masterplan
  • Monkey3 en Mars Red Sky
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Suicidal Angels en Warsenal
  • Undergang en Corpus Offal
  • 25 april:
  • Masterplan en Angelic Forces
  • Officiële opening Baroeg
  • Player en Anger Machine
  • Sanctuary en Martyr
  • Wytch Hazel en Phantom Spell
Geen concerten bekend voor 19-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Benoȋt David (Yes) - 60
  • Bob Rock (producent) - 72
  • Eddie Kramer (producent) - 84
  • Hux Nettermalm (Ghost) - 55
  • Markus Eurén (Moonsorrow) - 48
  • Ruud Jolie (Within Temptation) - 50
  • Tommy Kiefer (Krokus)† - 74
  • Tony Martin (Black Sabbath) - 69

Vandaag overleden:
  • Bryan Ottoson (American Head Charge) - 2005
  • Dan "Cernunnos" Vandenplas (Enthroned) - 1997
  • Rob Clayton (Hallows Eve) - 1992
Review

James Byrd's Atlantis Rising - Beyond The Pillars
Jaar van release: 2011
Label: Lion Music
James Byrd's Atlantis Rising - Beyond The Pillars
Lekker, die klassieke hardrock. In dit geval echt klassiek, want het materiaal van dit schijfje stamt uit 1987. Destijds begon de van Fifth Angel bekende gitarist samen met zanger Freddy Krumins songmateriaal in elkaar te zetten voor een beoogde soloplaat. Het onder alles behalve ideale omstandigheden opgenomen materiaal bleef echter jaren op de plank liggen, totdat de zanger zijn archief vorig jaar begon op te ruimen. Gelukkig maar, want Beyond The Pillars ligt in het verlengde van de melodieuze metal/hardrock waarmee Fifth Angel toen furore maakte.

Stevige hardrock met een metalen randje dus, dat is wat we hier als opgewarmde prak voorgeschoteld krijgen. Een deel van de nummers verscheen al op het solodebuut van de gitarist, maar daar krijg je ook een aantal niet eerder verschenen songs bij. Als Krumins nog meer van dit soort materiaal in de vriezer heeft liggen, dan mag hij gerust nogmaals contact opnemen met Lion Music. James Byrd speelde bij Fifth Angel al de sterren van de hemel en zijn solowerk mag er ook zijn, maar op dit album is pas echt te horen hoe de ondergewaardeerde snarenplukker is. De gitarist is een samensmelting van klassieke shredders, Malmsteen en de gitaristen van de oude (US metal)school. Geen nodeloos gepiel, maar fraaie ronde gitaarsolo's en lekkere riffs die de composities heel behoorlijk bij elkaar houden.

Vlak overigens ook de kwaliteiten van Krumins niet uit. De man heeft een lekkere rockstrot en kan zowel hoog als laag flink uithalen. Zijn bereik is prima en met zijn mooie melodieuze zanglijnen geeft hij menig song extra kleur. Misschien dat dergelijk songmateriaal tegenwoordig wat gedateerd klinkt, maar liefhebbers van Whitesnake, Malmsteen en natuurlijk Byrd zelf kunnen hier simpelweg niet omheen. Met nummers als Angel Of Mercy en Let It Out trekken Byrd, Krumins en de band bovendien lekker stevig van leer zonder het gevoel voor pakkende melodieën uit het oog te verliezen. De ouderwetse sound (het album werd met een mobiele studio live opgenomen, zonder publiek) bezorgt de gitaarlijntjes, drumsalvo's en zang een prettige galm die onmiddellijk terug doet denken aan typische jaren tachtig producties. Gedateerd? Misschien, maar zeker niet minder genietbaar.

Tracklist:
1. Chasing The Shadows Away
2. Fallen Warrior
3. I Don’t Believe In Love (Falling In Lust)
4. Fly To The Sun
5. On My Mind
6. Waiting In The Shadows
7. Remember Love
8. Angel Of Mercy
9. After The Fire
10. Eye Of The Storm
11. Stranger In The Night
12. Let It Out
13. Gotta Find You
14. Requiem Atlantis

Score: 78 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 18 september 2011

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.