Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

James Byrd's Atlantis Rising - Beyond The Pillars
Jaar van release: 2011
Label: Lion Music
James Byrd's Atlantis Rising - Beyond The Pillars
Lekker, die klassieke hardrock. In dit geval echt klassiek, want het materiaal van dit schijfje stamt uit 1987. Destijds begon de van Fifth Angel bekende gitarist samen met zanger Freddy Krumins songmateriaal in elkaar te zetten voor een beoogde soloplaat. Het onder alles behalve ideale omstandigheden opgenomen materiaal bleef echter jaren op de plank liggen, totdat de zanger zijn archief vorig jaar begon op te ruimen. Gelukkig maar, want Beyond The Pillars ligt in het verlengde van de melodieuze metal/hardrock waarmee Fifth Angel toen furore maakte.

Stevige hardrock met een metalen randje dus, dat is wat we hier als opgewarmde prak voorgeschoteld krijgen. Een deel van de nummers verscheen al op het solodebuut van de gitarist, maar daar krijg je ook een aantal niet eerder verschenen songs bij. Als Krumins nog meer van dit soort materiaal in de vriezer heeft liggen, dan mag hij gerust nogmaals contact opnemen met Lion Music. James Byrd speelde bij Fifth Angel al de sterren van de hemel en zijn solowerk mag er ook zijn, maar op dit album is pas echt te horen hoe de ondergewaardeerde snarenplukker is. De gitarist is een samensmelting van klassieke shredders, Malmsteen en de gitaristen van de oude (US metal)school. Geen nodeloos gepiel, maar fraaie ronde gitaarsolo's en lekkere riffs die de composities heel behoorlijk bij elkaar houden.

Vlak overigens ook de kwaliteiten van Krumins niet uit. De man heeft een lekkere rockstrot en kan zowel hoog als laag flink uithalen. Zijn bereik is prima en met zijn mooie melodieuze zanglijnen geeft hij menig song extra kleur. Misschien dat dergelijk songmateriaal tegenwoordig wat gedateerd klinkt, maar liefhebbers van Whitesnake, Malmsteen en natuurlijk Byrd zelf kunnen hier simpelweg niet omheen. Met nummers als Angel Of Mercy en Let It Out trekken Byrd, Krumins en de band bovendien lekker stevig van leer zonder het gevoel voor pakkende melodieën uit het oog te verliezen. De ouderwetse sound (het album werd met een mobiele studio live opgenomen, zonder publiek) bezorgt de gitaarlijntjes, drumsalvo's en zang een prettige galm die onmiddellijk terug doet denken aan typische jaren tachtig producties. Gedateerd? Misschien, maar zeker niet minder genietbaar.

Tracklist:
1. Chasing The Shadows Away
2. Fallen Warrior
3. I Don’t Believe In Love (Falling In Lust)
4. Fly To The Sun
5. On My Mind
6. Waiting In The Shadows
7. Remember Love
8. Angel Of Mercy
9. After The Fire
10. Eye Of The Storm
11. Stranger In The Night
12. Let It Out
13. Gotta Find You
14. Requiem Atlantis

Score: 78 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 18 september 2011

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.