Alcatraz
Enquête

Koop jij bij concerten en festivals nog weleens iets bij de merchandisestand(s)?

Ja, ik koop (bijna) altijd een aandenken
Regelmatig, maar lang niet altijd
Alleen bij mijn favoriete artiesten
Alleen als ik de show heel goed vind
Alleen als de prijs me erg meevalt
Alleen als het shirt of andere item me bijzonder aanspreekt
Alleen als ik in een bijzonder goede bui ben
Nee, ik heb inmiddels genoeg shirts en andere merchandise
Nee, vroeger wel, maar tegenwoordig vind ik het te duur
Nee, ook in het verleden deed ik dat zelden of nooit
Ik ga sowieso niet (meer) naar concerten en festivals
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 augustus:
  • Blind Guardian en Defecto
  • Drowning Pool, Liliac en TerraDown
Kalender
Vandaag jarig:
  • Igor Khoroshev (Yes) - 60
  • Jean-Michel Labadie (Gojira) - 51
  • Kyle Gass (Tenacious D) - 65
  • Lexxi Foxx (Steel Panther) - 41
  • Matt Camacho (Forbidden) - 57

Vandaag overleden:
  • Gar Samuelson (Megadeth) - 1999
  • Jeff LaBar (Cinderella) - 2021
Review

Dark Tribe - Archaic Visions
Jaar van release: 2010
Label: Black Hate Productions

Dark Tribe - Archaic Visions

Een aantal jaren geleden vond ik het album In Jeraspunta - Die Rückkehr Der Tollwütigen Bestie wel goed. De Duitse black metalband Dark Tribe viel vooral op door de verschillende zangstijlen. Van hysterisch gekrijs naar koorzang en weer terug en dat vaak in een nummer. Het album begon echter al snel te vervelen. In de muziek zelf bleek niet veel diepgang te zitten en de zang stond wel erg op de voorgrond, waardoor de extreme screams op je zenuwen gingen werken.

In 2010 heeft men een vervolg uitgebracht, Archaic Visions genaamd. Het begint meteen niet al te sterk, met een intro die een ‘pagan’ metal sfeertje neerzet, maar tegelijkertijd erg mechanisch en repetief klinkt. Gelukkig keren dit soort taferelen niet terug in de rest van het album. Dark Tribe heeft het deze keer wat kalmer aangepakt. De eerste nummers zijn niet erg opvallende door Burzum en dergelijke geïnspireerde black metaltracks zoals we die allemaal wel eens gehoord hebben. Best sfeervol, maar niet bepaald spannend en memorabel. Het vierde nummer, I See The Coldness In My Eyes, is meer in de stijl van In Jeraspunta, met heftig gitaarspel. Drukke en rustige nummers wisselen elkaar af. Ik geef de voorkeur aan de drukke nummers, omdat de band de voor hen kenmerkende gestoorde sfeer daarin goed neer weet te zetten. De gestoordheid wordt beter gedoseerd dan op In Jeraspunta en in de loop van het album creëert men steeds beter een balans tussen gekte en rust. Fijn is ook dat de zang niet heel erg op de voorgrond staat.

Archaic Visions is door de stukken met de unieke Dark Tribe sfeer best een aardig album. De vraag is alleen hoe lang het blijft boeien. Ik vrees dat het toch weer snel gaat vervelen. De nummers zijn tamelijk eenvoudig en het is vrij veel van hetzelfde. Het geluid waaraan Dark Tribe hun identiteit ontleent, maakt ze aan de ene kant uniek, maar aan de andere kant is het ook de opvoering van een trucje.

Tracklist:
1. Forgotten One: Part III
2. When Fear Turns Into Hate
3. Children Of Forgotten Times
4. I See The Coldness In My Eyes
5. Suicide Is The Light
6. Endless Chains
7. Desperation
8. The Wrath Of Our Tribe
9. Praying For Salvation
10. Die Sauenjagd Ihrer Majestät
11. Endless War
12. Denn Wir Sind Nicht Mensch

Score: 71 / 100

Reviewer: Nynke
Toegevoegd: 11 september 2011

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.