Helldorado
Enquête

Wat is (tot dusver) jouw favoriete song van Mastodon?

Aqua Dementia
Black Tongue
Blood And Thunder
Colony Of Birchmen
Crystal Skull
Curl Of The Burl
Divinations
Floods Of Triton
Hearts Alive
High Road
Iron Tusk
March Of The Fire Ants
Megalodon
More Than I Could Chew
Mother Puncher
Oblivion
Once More ‘Round The Sun
Show Yourself
Steambreather
Teardrinker
The Czar
The Last Baron
The Motherload
The Wolf Is Loose
een andere Mastodon-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 november:
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • 15 november:
  • Blackbriar en Forever Still
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Plan Nine
  • Submit Fest 2025
  • 16 november:
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 19 november:
  • Orbit Culture, Gaerea en Atlas
  • 20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alec John Such (Bon Jovi)† - 74
  • Cory Betts (Black Majesty) - 55
  • Frankie Banali (Quiet Riot)† - 74
  • Franz Treichler (The Young Gods) - 64
  • James Guthrie (producent) - 72
  • James Young (Styx) - 76
  • Josh Silver (Type O Negative) - 63
  • Piet Sielck (Iron Savior) - 62

Vandaag overleden:
  • Doug Harrington (Defiance) - 2006
  • Peter Sinfield (King Crimson) - 2024
Review

Katana - Heads Will Roll
Jaar van release: 2011
Label: Listenable Records
Katana - Heads Will Roll
Ze hebben er de juiste leeftijd voor en verder zijn alle aanwijzingen overduidelijk. De heren en dame van Katana uit Göteborg zijn groot fan van Iron Maiden. Ik durf er een krat bier om te verwedden dat het album Brave New World dit gezelschap de metalscene in heeft geholpen. De kers op de slagroom is de van The Trooper geleende Eddie, die voor de gelegenheid maar even in samuraikledij gestoken is.

De muzikale invloeden hoef ik niet meer te verklappen. Bij andere Zweedse bands als Enforcer en Steelwing is dat inmiddels ook wel duidelijk. Katana doet een serieuze poging om het geluid van Maidens klassieker Brave New World te combineren met een ouderwets NWOBHM-geluid. Daar aan toegevoegd de aangename stem van Johan Bernspång is Heads Will Roll een lekker aangenaam album geworden. De meeste songs klinken soms wel erg bekend. Phoenix On Fire is een van de uitzonderingen die nog enigszins een eigen smoel heeft.

De voorspelbaarheid is net zo groot als de plezierfactor. Geen seconde kan ik me storen aan deze bak clichés. Het feit dat honderden bands het beter hebben gedaan is net zo veelzeggend als het gegeven dat duizenden slechter gepresteerd hebben. Leuk album, alleen geen hoogvlieger.

Tracklist:
1. Livin' Without Fear
2. Blade Of Katana
3. Phoenix On Fire
4. Neverending World
5. Heart Of Tokyo
6. Asia In Sight
7. Across The Stars
8. Rebel Ride
9. Quest For Hades

Score: 82 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 21 april 2011

Katana - Heads Will Roll
Reactie van Een Metalfan op 22-04-2011 om 10:49u

Deze gasten weten hoe ze heavy metal moeten spelen, net zoals die andere zweedse bands zoals Steelwing en Enforcer

Katana - Heads Will Roll
Reactie van Marc op 31-05-2012 om 10:20u

Erg leuk als je van de ouderwetse metal houdt!

Into The Grave

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.