Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Van welke artiest zou jij in 2026 graag een nieuw album zien verschijnen?

AC/DC
After Forever
Ayreon
Blind Guardian
Carcass
Dool
Enslaved
Evil Invaders
Gojira
Guns N' Roses
Hell
Iced Earth
Iron Maiden
Judas Priest
Mastodon
Metallica
Nevermore
Parkway Drive
Rammstein
Rush
Slipknot
System Of A Down
The Gathering
Tool
een andere artiest, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 januari:
  • Aeternus, Nordjevel, Phantom Fire en The Black Moriah
  • Hesken, Anapoda en Hyla
  • Patriarkh, Arkona, HATE, Halls of Oblivion en Sanity
  • 16 januari:
  • Cryptosis en Hesken
  • Rise Of The Wood, Val Tvoar en Echowreck
  • 17 januari:
  • Electric Callboy, Bury Tomorrow en Wargasm
  • Martyr, Velozza en Red Skelliot
  • Mid Jonno Prog festival
    Met Pravitas, Exist Immortal, Playgrounded en Schizoid Lloyd
  • Shoot The Messiah, Inferum, Ter Ziele en Sordid Empire
  • 18 januari:
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • 20 januari:
  • Lionheart en Madball
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aad Kloosterwaard (Sinister) - 59
  • Adam Jones (Tool) - 61
  • Anaea (Dark Embrace) - 44
  • Biff Byford (Saxon) - 75
  • Carl McCoy (Fields Of The Nephilim) - 63
  • Conrad "Cronos" Lant (Venom) - 63
  • Duke Erikson (Garbage) - 75
  • Earl Hooker† - 96
  • James Hunt (The Eternal) - 48
  • Jesse Damon (Silent Rage) - 67
  • Pete Trewavas (Marillion) - 67
  • Ronnie Van Zant (Lynyrd Skynyrd)† - 78
  • Vadim Smirnov (ZX Spectrum) - 46

Vandaag overleden:
  • Kim Fowley (producent) - 2015
Review

Titan - Sweet Dreams
Jaar van release: 2010
Label: Relapse Records
Titan - Sweet Dreams
Elk jaar verschijnen er letterlijk duizenden albums, dus er zijn er nog altijd een hoop die aan onze kritische blikken ontsnappen. Ook de nieuwe telg van de Amerikaanse band Titan leek ongezien weg te komen. Helaas voor Titan lees ik ook veel nieuwsberichten, reviews en blogs op MySpace. Afgelopen winter bleek deze band een van de nieuwe smaakmakers te zijn met hun nieuwe album Sweet Dreams.

Uiteraard pikte ik het album op. Toen de cd eenmaal in de speler was verdwenen, moest ik concluderen dat Sweet Dreams inderdaad een goed album is. Allereerst valt natuurlijk de mooie hoes op. De buitenkant ziet er simpel doch treffend uit. Wanneer je het doosje openmaakt, komen de prachtige, getekende landschappen je tegemoet. Die landschappen spoken rustig nogmaals voorbij wanneer je de muziek aan het beluisteren bent.

De stijl is wat lastig te omschrijven. Je zou het onder stoner kunnen scharen, maar dat vind ik te makkelijk. Hier en daar hoor ik de term (neo)krautrock opduiken en dat is te verklaren doordat deze muziek een gebalanceerde mix bevat van rockinstrumenten met synthesizers en grotendeels instrumentaal is. Sweet Dreams mag je rustig omschrijven als een muzikale trip van bijna veertig minuten. Titan neemt je mee van het ene naar het andere hoogtepunt. De vijf songs zijn druk, maar toch psychedelisch. Stiekem mis ik wel de zangpartijen. Bepaalde stukken neigen veel naar de muziek van bands als Rush of Hawkwind. In mijn gedachten hoor ik Geddy Lee al invallen. Titan zal in ieder geval lekker zijn eigen weg volgen. Het zal een kwestie van tijd zijn tot deze band op het Roadburn Festival te bewonderen is.

Tracklist:
1. Sweet Dreams
2. Synthasaurs
3. Wooded Altar Beyond The Wander
4. Highlands Of Orick
5. Maximum Soberdrive

Score: 84 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 31 maart 2011

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.