Helldorado
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit het jaar 2001?

After Forever - Monolith Of Doubt
Arch Enemy - Ravenous
Avantasia - Farewell
Blind Guardian - And Then There Was Silence
Dimmu Borgir - Kings Of The Carnival Creation
Drowning Pool - Bodies
Fear Factory - Linchpin
Iced Earth - Dracula
Kamelot - Forever
Kreator - Violent Revolution
Machine Head - Bulldozer
Nickelback - How You Remind Me
Opeth - The Drapery Falls
Ozzy Osbourne - Dreamer
P.O.D. - Youth Of The Nation
Pain - Shut Your Mouth
Rammstein - Sonne
Slayer - Disciple
Slipknot - People = Shit
System Of A Down - Chop Suey!
Savatage - Morphine Child
Tenacious D - Tribute
Tool - Schism
Windir - Journey To The End
een andere klassieker uit 2001, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 november:
  • Misanthropia, Gogmagore, Helhekser en Razernij
  • 2 november:
  • Battle Beast, Dominum en Majestica
  • Ronnie Romero en Gus G.
  • Slow Crush, Keep en Oversize
  • 3 november:
  • InnerWish en Within Silence
  • The Plot In You, Currents, Saosin, Cane Hill
  • 4 november:
  • Arch Enemy, Amorphis, Eluveitie en Gatecreeper
  • InnerWish en Within Silence
  • Malevolence, Speed, Dying Wish en Psycho-Frame
  • 5 november:
  • Paradise Lost, Messa en Lacrimas Profundere
  • 6 november:
  • Aviana, The Gloom In The Corner, Diamond Construct en Atena
  • Conjurer en Radeloos///Ziedend
  • 7 november:
  • Ad Infinitum, Seven Spires en Phantom Elite
  • Brainstorm festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Paley (The Paley Brothers)† - 74
  • Anthony Kiedis (Red Hot Chili Peppers) - 63
  • Colin Stewart (producent) - 51
  • Craig Nunenmacher (Black Label Society) - 55
  • Dave Linsk (Overkill) - 63
  • Fyfe Ewing (Therapy?) - 55
  • Juha Lehtioksa (Silentium) - 48
  • Larry Ray (Lucifixion) - 48
  • Léo Margarit (Pain Of Salvation) - 44
  • Rick Allen (Def Leppard) - 62
  • Tommy Karevik (Kamelot) - 44
  • Vladi Doose (Emergency Gate) - 45

Vandaag overleden:
  • Mark Craney (Jethro Tull) - 2005
  • Mitch Lucker (Suicide Silence) - 2012
  • Wayne Static (Static-X) - 2014
Review

Slipknot - (sic)nesses (dvd)
Jaar van release: 2010
Label: Roadrunner Records
Slipknot - (sic)nesses (dvd)
Vorig jaar was het tien jaar sinds de mannen van Slipknot hun debuutalbum uitbrachten, wat gevierd werd met ondermeer een headline-optreden op het prestigieuze Download festival in Engeland. Dat was de eerste keer dat de band op het festival als hoofdact mocht fungeren. Gelukkig is het optreden ook gefilmd, waardoor het nu op dvd kan verschijnen.

Zoals de vorige dvd's van dit negenkoppige gezelschap is ook (sic)nesses weer goed verzorgd. Het gehele optreden van Download is terug te vinden op schijf 1, terwijl op de tweede schijf ondermeer weer wat beelden van de rest van de tour staan. Het hoofdoptreden is het interessantst. Het geluid is vet, de show erg energiek en alles wordt duidelijk in beeld gebracht. Minpunt is wel dat met name de zang van #8 niet optimaal is. Vooral in de erg snelle stukken lijkt het erop dat het soms iets te vlug gaat voor de lippen van de frontman. Maar goed, dat hoort erbij bij een liveshow. De setlist is echter weinig verrassend. Alle bekende nummers komen voorbij, natuurlijk moet het publiek ook weer gaan zitten tijdens Spit It Out en gaat het drumstel van #1 weer de lucht in. Toch blijft het een band die weet hoe je moet entertainen, wat op de dvd goed te zien is.

Als extra's staan er wat videoclips van singles van het laatste album All Hope Is Gone op, evenals hoe de clip van Snuff gemaakt werd. De film Audible Visions bevat wat backstage- en bootlegbeelden van diverse andere shows. Dit is door M. Shawn Crahan (#6, Clown) in elkaar gezet maar is godzijdank wel kijkbaar, in tegenstelling tot sommige andere artsy-fartsy films die hij op vorige Slipknot dvd's gezet heeft. Helaas zijn de livebeelden in deze film niet echt van goede kwaliteit, maar de capriolen die tussen de shows worden uitgehaald zijn af en toe weer lachwekkend. En erg netjes is het voorwoord in het bijgeleverde boekje. Dit is een eerbetoon aan bassist Paul Gray, die eerder dit jaar overleed.

(sic)nesses is al met al een live dvd zoals het moet zijn: een goed optreden, aardige extra's, in een mooi verzorgd pakketje.

Tracklist:
1. 742617000027
2. (sic)
3. Eyeless
4. Wait and Bleed
5. Get This
6. Before I Forget
7. Sulfur
8. The Blister Exists
9. Dead Memories
10. Left Behind
11. Disasterpiece
12. Vermilion
13. Everything Ends
14. Psychosocial
15. Duality
16. People=Shit
17. Surfacing
18. Spit it Out

Videoclips:
1. Psychosocial
2. Dead Memories
3. Sulfur
4. Snuff (inclusief Making Of)

Reviewer: Tonnie
Toegevoegd: 18 oktober 2010

Meer Slipknot:

Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.