Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Vind jij Knocked Loose een goede vervanger voor Twisted Sister op Graspop?

Ja, ik vind het zelfs een verbetering
Ja, ik vind beide bands gelijkwaardig
Nee, al vind ik Knocked Loose ook best leuk
Nee, al vertrouw ik er op dat er niets beter beschikbaar was
Nee, ik vind het een waardeloze vervanging
Ach, maakt mij niet uit, ik zou geen van beide gaan bekijken
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
  • 19 februari:
  • Mantah
  • 20 februari:
  • Avatar, Alien Weaponry en Witch Club Satan
  • Born From Pain, Lies! en Stalk
  • Eye Of Melian en Delain (acoustic)
  • Hellevaerder, Asgrauw en Suttungr
  • Plan Nine
  • Sanguisugabogg, Fulci, Gates To Hell en Celestial Sanctuary
  • Urne en Everything Decays
  • 21 februari:
  • Dordrecht Metal Fest
  • Megalomaniacs, Beyond Cruelty en Grofvuil
  • Napalm Death, Whiplash, Varukers en Dopelord
  • 22 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
    18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Zeke
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dennis DeYoung (Styx) - 79
  • Dr. Dre (N.W.A.) - 61
  • Edu Alonso (Mistweaver) - 52
  • Gar Samuelson (Megadeth)† - 68
  • Johannes Prem (Deadlock) - 46
  • Martyn Millard (Orange Goblin) - 51
  • Orvar Säfström (Entombed) - 52
  • Tommie Andersson (Seven Tears) - 39

Vandaag overleden:
  • Clyde Stubblefield (James Brown) - 2017
  • Miika Tenkula (Sentenced) - 2009
Review

Fractured Insanity - Mass Awakeless
Jaar van release: 2010
Label: Xtreem Music

Fractured Insanity - Mass Awakeless

Een gekopieerde cd met handgeschreven bandnaam en albumtitel zonder bijgevoegde informatie voorspelt meestal niet veel goeds. Als de albumtitel dan ook nog eens een zelfverzonnen woord (awakeless) bevat, zijn de wenkbrauwen optimaal gefronst als het cd'tje de speler ingeschoven wordt.

Echter wat schetst mijn verbazing? Een heel dik geproduceerde death metalplaat heeft zojuist bezit genomen van mijn huiskamer. Lage grunts, lekker snelle double bass, goede diepe korte snare, tijdige tempowisselingen... kortom, heerlijke ramherrie met veel variatie.

Voor ik evenwel echt in hogere sferen beland word ik met stomheid geslagen door Insanity's Haze. Deze smet op de plaat begint met een klassiek, clean arpeggiootje en het tempo blijft laag. Laat dat introotje toch weg mannen. Het haalt het tempo weg uit de plaat en bovendien is het niet jullie sterkste kant. Ook de rare rapachtige invoegingen na pakweg anderhalve minuut hadden beter in het oefenhok kunnen blijven. Gelukkig herstelt het Belgische vijftal zich op tijd en rost het nummer vanaf minuutje twee tot aan het eind lekker door. Met stomheid geslagen bevind ik mij bij nummertje zes, Breed Of Nothingless, ineens in een klassiek pianostuk van bijna drie minuten lang. Man, man, man... Dood metaal behoeft geen Requiem, hoor!

Als die vage introotjes, ongepaste slamdowns en temposlopende klassieke stukjes nou eens ingewisseld worden voor een paar lekkere gitaarsolo's dan had ik een stuk blijer geworden van deze plaat. Toch zal de gemiddelde fan van lompe death dit absoluut eens moeten beluisteren. Onze zuiderburen geven maar weer eens blijk van hun talenten.

Tracklist:
1. Echoes From Despair And Damnation
2. Mass Awakeless
3. The Damned
4. Infecting The Blind
5. Insanity's Haze
6. Breed Of Nothingless
7. Faceless Redemption
8. Catalysmic Disruption
9. The Rise Of The Nameless Aeon
10. Towards Nihility And Annihilation

Score: 78 / 100

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 27 september 2010

Fractured Insanity - Mass Awakeless
Reactie van Wouter op 28-09-2010 om 16:56u

Verbeterd, dank je meneer (of mevrouw) visplek ;)

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.