Helldorado
Enquête

Wat is (tot dusver) jouw favoriete song van Mastodon?

Aqua Dementia
Black Tongue
Blood And Thunder
Colony Of Birchmen
Crystal Skull
Curl Of The Burl
Divinations
Floods Of Triton
Hearts Alive
High Road
Iron Tusk
March Of The Fire Ants
Megalodon
More Than I Could Chew
Mother Puncher
Oblivion
Once More ‘Round The Sun
Show Yourself
Steambreather
Teardrinker
The Czar
The Last Baron
The Motherload
The Wolf Is Loose
een andere Mastodon-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • Modder en Lintworm
  • 14 november:
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • 15 november:
  • Blackbriar en Forever Still
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Plan Nine
  • Submit Fest 2025
  • 16 november:
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
    12 december:
  • Battle Beast, Dominum en Majestica
  • Desolated, Bayway, D Bloc en Sidestep
  • Eindhoven Metal Meeting
  • Epinikion, Cathubodua en Abstracted Mind
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aaron Stainthorpe (My Dying Bride) - 57
  • David Ellefson (Megadeth) - 61
  • Donald "Buck Dharma" Roeser (Blue Öyster Cult) - 78
  • Geoff Thorpe (Vicious Rumors) - 63
  • Miika "Azhemin" Niemelä (Thy Serpent) - 47
  • Stefan Helleblad (Within Temptation) - 47
  • Vic Chesnutt† - 61

Vandaag overleden:
  • Mitch Mitchell (The Jimi Hendrix Experience) - 2008
  • Phil "Philthy Animal" Taylor (Motörhead) - 2015
Review

Disfigured Dead - Visions Of Death
Jaar van release: 2010
Label: Hells Headbangers
Disfigured Dead - Visions Of Death
Al bij de eerste noten van Visions Of Death, de debuutplaat van Disfigured Dead, wordt meteen duidelijk wat de mannen voor ogen hadden en wie hun grote inspiratoren waren. Old school death metal in de stijl van Death, Repulsion, Cannibal Corpse en Autopsy. Jaren ‘80/’90 death metal dus, met een productie die de liefde voor deze tijd goed laat doorschemeren.

Dat is echter niet het enige wat er te horen is. Want invloeden van Slayer, Terrorizer, Macabre, Possessed en zelfs Metallica zijn in meer of mindere mate aanwezig, wat een redelijk aangenaam eindresultaat geeft. De productie is zoals gezegd met opzet ouderwets gehouden, dus dat betekent holle drums, blikkerig gitaargeluid en lekker veel galm op de zang. Alhoewel ik geen fan ben van dit soort producties moet ik toegeven dat Disfigured Dead hier wel een zeer sfeervol product realiseerd, maar ik vraag me toch af hoe deze plaat geklonken zou hebben met een nieuwerwetse productie.

Muzikaal gezien wordt er geen topprestatie geleverd. Er staan natuurlijk hier en daar prima riffs op deze plaat en de zanger heeft een zeer aangenaam geluid, maar het merendeel van de nummers weet maar net genoeg te boeien en veel stukken klinken hetzelfde, zeker waar het de gitaarpartijen betreft. De lekker catchy refreintjes en de intensiteit van de drums redden bij veel nummers wel het geheel, waardoor het een beetje hinken op twee gedachten wordt: vind ik dit nu wel of niet een plaat om naar terug te keren?

Maar na een aantal keer beluisteren blijft er toch meer hangen dan ik had verwacht en blijkt de old school benadering de juiste te zijn. Verwacht geen vernieuwende of technisch perfecte death metal en je zal je best kunnen vermaken met Visions Of Death. Draai je echter dagelijks jaren ’80 death metal, dan is deze plaat zeker een aanrader.

Tracklist:
1. Beyond The Darkness
2. The Gates Of Hell
3. Screamatorium
4. Mentally Murdered
5. Welcome To The Morgue
6. The Act Of An Unsound Mind
7. Dead But Walking
8. Trapped Between Worlds
9. Visions Of Death
10. They Hear Your Heart Beating
11. Possessed Dead
12. Eternally Entombed

Score: 70 / 100

Reviewer: Tatzel
Toegevoegd: 23 september 2010

Into The Grave

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.