Alcatraz Pitfest
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2025 werd uitgebracht?

After Taste - Hungry For Life
Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Austere - The Stillness Of Dissolution
Buckcherry - Roar Like Thunder
Ceremony - Solitary Bleed
Cryptopsy - An Insatiable Violence
Fallujah - Xenotaph
Fragmentum - Warriors Of Chaac
Gaahls Wyrd - Braiding The Stories
Gruesome - Silent Echoes
Heaven Shall Burn - Heimat
Hellevaerder - Fakkeldragers
Inhuman Condition - Mind Trap
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
King Witch - III
Lord Belial - Unholy Trinity
Malevolence - Where Only The Truth Is Spoken
Neil Young & The Chrome Hearts - Talkin’ To The Trees
Shadow Of Intent - Imperium Delirium
Sodom - The Arsonist
Turnstile - Never Enough
Volbeat - God Of Angels Trust
White Snake Of Blackened Maze - The Ocean Of Truth
Winterblind - Ego
een ander album uit juni 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 juli:
  • Pitfest
  • 13 juli:
  • Cradle Of Filth en Nervosa
  • Valley of the Sun, Earth Tongue
  • 15 juli:
  • Battlesnake
  • Carach Angren
  • 16 juli:
  • Anal Vomit en Total Annihilation
  • Battlesnake
    12 augustus:
  • Dark Angel en Inherited
  • Hatebreed
  • Obituary
  • Trivium en Defects
Kalender
Vandaag jarig:
  • Eric Adams (Manowar) - 73
  • Eric Carr (Kiss)† - 75
  • John Petrucci (Dream Theater) - 58
  • Samer El Nahhal (Lordi) - 50
  • Sharon Den Adel (Within Temptation) - 51

Vandaag overleden:
  • Jeremy Lammas (One Step Beyond) - 2006
Review

Ancestors - Of Sound Mind
Jaar van release: 2009
Label: Tee Pee Records
Ancestors - Of Sound Mind
Ancestors is een van de nieuwe aanwinsten in de progressief-psychedelische stonerrock hoek. Je weet wel, zo’n band met minstens één enorme baard. Net als een Baroness en Mastodon boren ze een warme oerpoel aan die terugleidt naar de jaren zeventig, en misschien wel veel verder.

Of Sound Mind bestaat uit vier lange, uitgesponnen nummers, die naadloos overgaan in een aantal instrumentale intermezzo’s. De lange nummers klokken rond het kwartier en lijken daarom in eerste instantie een zware kluif. De nummers hebben een lome doom opbouw, maar weten te prikkelen omdat ze worden aangevuld met piano, véél orgel en erg natuurlijke elektronica.

Het album is zo sterk omdat het ongedwongen verkent en aftast, maar wel naar hoogtepunten toewerkt. Zonder vaste structuur, maar wel met herkenningspunten. Zo lijken op mijn favoriet The Trial, de gitaarleads volledig intuïtief, waarbij de orgel en spookachtige zang weer wat meer ruggengraat bieden en de doorgalmende riffs en de rauwe zang de herkenningspunten zijn. Het is een erg instrumentaal album waardoor alle genoemde muzikale aspecten hun eigen ruimte krijgen maar ook heerlijk in elkaar overlopen.

Ancestors blijkt niet zo zeer de geliefde ruwe intensiteit van zware gitaarstukken op te zoeken, zoals bijvoorbeeld Mastodon, maar zoekt het in sfeervol samenspel dat continu resoneert tussen gonzende stiltes en galmende uitbarstingen. Ze nemen de tijd. Vandaar dat de band vooral goed gedijt in de contreien van de experimentele stamvader van het genre, Neurosis.

Tracklist:
1. From Nothing
2. Mother Animal
3. Not the Last Return
4. Bounty of Age
5. A Friend
6. The Trial
7. Challenging
8. The Ambrose Law

Score: 83 / 100

Reviewer: Teun
Toegevoegd: 20 februari 2010

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.