Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in januari 2026 werd uitgebracht?

Alter Bridge - Alter Bridge
Beyond The Black - Break The Silence
Bullet - Kickstarter
Crystal Lake - The Weight Of Sound
Edenbridge - Set The Dark On Fire
Ellende - Zerfall
Enshine - Elevation
Exxûl - Sealed Into None
For My Pain... - Buried Blue
Genus Ordinis Dei - The Land East Of Eden
Hällas - Panorama
Kreator - Krushers Of The World
Lionheart - Valley Of Death II
Marianas Rest - The Bereaved
Megadeth - Megadeth
Møl - Dreamcrush
Ov Sulfur - Endless
Poppy - Empty Hands
Soen - Reliance
Textures - Genotype
The Ruins Of Beverast - Tempelschlaf
Urne - Setting Fire To The Sky
Wildhunt - Aletheia
Zu - Ferrum Sidereum
een ander studio-album uit januari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 februari:
  • Counterparts, Sunami, One Step Closer en God Complex
  • The Callous Daoboys
  • 5 februari:
  • Mayhem, Marduk en Immolation
  • 6 februari:
  • Beyond The Black
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Mayhem en Immolation
  • Paradise Lost
  • 7 februari:
  • Burning Witches en Hammer King
  • Drachten Deathfest
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • Metal Battle Voorronde Gelderland
  • MidWinter Prog Festival
  • Royal Republic
  • 8 februari:
  • Folk Metal Fest
    3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andreas Reichard (Boomerang) - 47
  • Dave Davies (The Kinks) - 79
  • Lee Ranaldo (Sonic Youth) - 70
  • Richie Kotzen (Poison) - 56
  • Riku Kovalainen (Frostburn) - 40
  • Rob Sowden (Arena) - 59
  • Shredda "Ball" Cheeze (Gwar)† - 61
  • Stephen Priestly (Celtic Frost) - 60
Review

Freedom Call - Legend of the Shadowking
Jaar van release: 2010
Label: SPV / Steamhammer Records

Freedom Call - Legend of the Shadowking

Het is moeilijk om te zeggen dat ik een fan ben van het Duitse, hyperblije flower metal gezelschap genaamd Freedom Call, omdat mijn geweten mij toch verbiedt te liegen tegen de lezers van Metalfan. Wat ik wel kan zeggen is dat deze band me na hun uitstekende optreden op Roadgrill toch een stuk milder gestemd heeft en me er zelfs toe heeft aangezet dit album met enig plezier op te zetten.

In vergelijking met voorganger Dimensions klinkt Legend Of The Shadowking voor de verandering wat steviger en meer bombastisch, waardoor de band er zelfs in slaagt enkele malen serieus/serieuzer uit de hoek te komen. Goed, kitschfestijn Merlin – Legend Of The Past is nog steeds moeilijk serieus te nemen (al heeft het nummer wel een heerlijke solopassage), maar een lied als Under The Spell Of The Moon is toch een stuk duisterder te noemen door het trage tempo, de logge riffs en de treurige zangpartijen. Ook op The Darkness gooit men een dosis moderne invloeden door de muziek heen, waardoor het geheel dan misschien nog wel niet het equivalent van een Iced Earth of Nevermore wordt, maar men het lichtvoetige stigma toch goed ontspringt.

De lichte zang van Chris Bay zal nog steeds niet iedereen kunnen plezieren, daarvoor mist hij toch wat power in zijn stem, maar de beste man slaagt er wel goed in de zanglijnen met overtuiging te brengen. In tegenstelling tot het vorige album compenseert de stevigere productie dit keer echter het gemist aan power vocals waardoor de luisteraar die het zichzelf niet al te moeilijk maakt geen last zal hebben van het feit dat Freedom Call in essentie altijd een softe band zal blijven. Deze mensen zullen dan ook zeker kunnen genieten van Legend Of The Shadow King, de rest hoeft deze band nog steeds geen aandacht te geven.

Tracklist:
1. Out of the Ruins
2. Thunder God
3. Tears of Babylon
4. Merlin - Legend of the Past
5. Resurrection Day
6. Under the Spell of the Moon
7. Dark Obsession
8. The Darkness
9. Remember!
10. Ludwig II - Prologue
11. The Shadowking
12. Merlin - Requiem
13. Kingdom of Madness
14. A Perfect Day

Score: 80 / 100

Reviewer: Lennert
Toegevoegd: 8 februari 2010

Meer Freedom Call:

Freedom Call - Legend of the Shadowking
Reactie van Erwin op 08-02-2010 om 17:53u

Ondanks dat ik mezelf als een groot power metal fan beschouw, heb ik de muziek van Freedom Call ook nooit kunnen waarderen. Te happy en geen lekkere zang. Ben benieuwd of dit album ook mijn mening enigszins kan veranderen. We'll give it a try!

Freedom Call - Legend of the Shadowking
Reactie van RIX op 09-02-2010 om 23:48u
Score: 100 / 100

SOFTE BAND?!

FREEDOM CALL VOOR LEVEN!
Zijn stem ownt! Het is Power Metal van de bovenste plank! Epische geniale gitaar en keyboard solo's en een geniale lading dubbele base... Heerlijk blij gezongen! het moet heersen over je speakers!

POSITIEVE POWER METAL VOOR LEVEN!
Tap er maar een end op los en zorg dat het epische gehalte je de lucht in laat vliegen!

Freedom Call - Legend of the Shadowking
Reactie van Arctic Flame op 10-02-2010 om 14:36u
Score: 90 / 100

ik heb ontzettend lang uitgekeken naar deze cd.
ik vind het een meesterlijke cd.
beter dan Dimensions imo

vooral het samenzang van de band vind ik geweldig goed klinken.

ja, Freedom Call is nog steeds 1 van mijn favo bands :D

Freedom Call - Legend of the Shadowking
Reactie van robin op 14-02-2010 om 09:40u
Score: 70 / 100

heb hem ook gekocht en vind hem zeker niet het beste album die ze gemaakt hebben

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.