Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album van 2025 uit de Benelux?

Anger Machine - Human Error
Arjen Anthony Lucassen - Songs No One Will Hear
Bark - The Time Has Come
Black Knight - The Tower
Blackbriar - A Thousand Little Deaths
Cryptosis - Celestial Death
Defacement - Doomed
Enthroned - Ashspawn
Epica - Aspiral
Graceless - Icons Of Ruin
Grafjammer - De Tyfus, De Teerling
Grey Aura - Zwart Vierkant: Slotstuk
Hellevaerder - Fakkeldragers
Hemelbestormer - The Radiant Veil
Highway Chile - Rat Race
Martyr - Dark Believer
Mass Deception - Resurrections
Psychonaut - World Maker
Skaldgrim - In The Shadow Of Darkness
Svartsyn - Vortex Of The Destroyer
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Walg - V
Winterblind - Ego
Wolvennest - Procession
een andere langspeler uit de Benelux, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 22-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex Agnew (Diablo Blvd) - 53
  • Bruce Corbitt (Rigor Mortis)† - 63
  • Carsten Frank (Human Fortress) - 49
  • Florent Taillandier (Manigance) - 52
  • Guillermo Sanchez (Rata Blanca) - 61
  • Manos Kompos (Blade Of Spirit) - 45
  • Marcel "Schmier" Schirmer (Destruction) - 59
  • Rick Nielsen (Cheap Trick) - 77
  • Willem Verbuyst (Vanderbuyst) - 47

Vandaag overleden:
  • Jimmy Work - 2018
  • Mick Cocks (Rose Tattoo) - 2009
  • Mike Scaccia (Ministry) - 2012
Review

Defeat Lies Ahead - Self Preservation
Jaar van release: 2009
Label: Redpack Recordings
Defeat Lies Ahead - Self Preservation
Defeat Lies Ahead is afkomstig uit Rotterdam en de band maakt deathcore. De band bestaat sinds 2007 en heeft een paar maanden geleden hun eerste EP Self Preservation uitgebracht.

De EP bevat vier nummers die netjes binnen de bekende deathcore paden blijven. De muziek is zeker niet slecht, maar valt ook zeker niet op tussen al die andere deathcore/metalcore releases uit 2009. Oftewel, recht toe recht aan, met een brulboei van jewelste. Om maar even een dooddoener erin te gooien: de band moet zich in de toekomst proberen te onderscheiden van de middenmoot, want anders vrees ik dat er inderdaad een nederlaag in het verschiet ligt.

Toch laat het beste nummer van deze EP, Revenge On My World, horen dat er potentie zit in deze band. Dit nummer bevat de bekende lekkere groovende breaks, van die strakke piepende gitaarriedels en een typische old school overgang van slow naar midtempo. Als je daarnaast ook de nieuwe demo’s op hun myspace site beluisterd, dan merk je wel dat de band ambitie heeft en meer wil bereiken dan een paar maal per jaar in het lokale jongerencentrum op te treden.

De kennismaking is een feit, nu op weg naar het echte werk.

Tracklist:
1. Self Preservation
2. Revenge On My World
3. Surviving the Game
4. Demons to Protect

Reviewer: Ard
Toegevoegd: 27 oktober 2009

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.